1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. “Ebelik İnsanlığı Hayata Bağlayan  Mesleklerden Biridir”
“Ebelik İnsanlığı Hayata Bağlayan  Mesleklerden Biridir”

“Ebelik İnsanlığı Hayata Bağlayan  Mesleklerden Biridir”

KTO Karatay Üniversitesi Ebelik Bölümü, Ebeler Haftası kapsamında “Güçlü Kadınlar, Sağlıklı Nesiller” konulu bir panel gerçekleştirdi. 

A+A-

“Mesleğinizi Geliştirmek Sizin Elinizde”
Konya Ticaret Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa ebelik bölümü öğrencileri yoğun ilgi gösterdi. Moderatörlüğünü KTO Karatay Üniversitesi Öğr. Gör. Hediye Karakoç’un yaptığı panelin açılış konuşmasında KTO Karatay Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Birol Özkalp, ebeliğin insanlığı hayata bağlayan mesleklerden biri olduğuna vurgu yaparak “Bu kutsal meslek annelere en zor anında yardımcı olmaya çalışan bir meslektir, gelişen dünyada ebelikle ilgili birtakım meseleler de ortaya çıkmaktadır. Siz geleceğin ebeleri olarak üniversitemizde lisans seviyesinde eğitim almaktasınız, bu değerli eğitimi yüksek lisans ve doktora eğitimleri ile taçlandırmak, mesleğinizi geliştirmek sizlerin elindedir.” diye konuştu.
“Cinsiyet Değil, İnsan Odaklı Düşünün”
 “Sağlıklı Yaşama El Verenler” konulu bir sunum yapan Hemşir Yavuz Tanrıkulu ise sağlık görevlilerinin cinsiyet ayrımını bir kenara bırakıp birey odaklı düşünerek insana yardımcı olmaları gerektiğini aktardı.
Panel, Dr. Öğr. Gör. Gökçen Beyinli Dinç’in “Kutsal Deneyim Hamilelik ve Doğumu Bilimin Pratikleri Işığında Yeniden Düşünmek” adlı sunumu ile sona erdi. Ebelik mesleğinin kutsal yönlerine dikkat çekmek adına ise tiyatro gösterisi gerçekleştirildi.
KTO Karataylı ebe adayları panelin sonunda ebelik yemini etmenin de heyecanını yaşadı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.