1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Eğitim Bir Sen Teşkilat Eğitimleri Başladı
Eğitim Bir Sen Teşkilat Eğitimleri Başladı

Eğitim Bir Sen Teşkilat Eğitimleri Başladı

Eğitim-Bir-Sen Tokat 1 No’lu Şube İşyeri Temsilcilerine yönelik eğitim çalışmalarına başladı.

A+A-

Konuyla ilgili açıklamalar yapan Eğitim Bir Sen Tokat 1 No’lu Şube Başkan Yardımcısı Vahap Gül, 18-20 Kasım 2016 tarihleri arasında Ankara-Kızılcahamam’da Eğitim-Bir-Sen Genel Merkezi tarafından işyeri temsilciliği formatör eğitimleri yapılmıştı. Bu eğitimlere ilimizi temsilen Vahap Gül, Selim Gül ve İbrahim Kılıçbay katılmış ve formatörlük belgesi alarak Tokat İl formatörü oldular. Bu Eğitim sonrasında Eğitim Bir Sen Tokat Şubesi Eğitim Formatörleri, ilimizde teşkilat eğitimlerine başladılar. Hafta sonu yapılan eğitimlerde; cumartesi sabah Zile, Öğleden sonra Turhal, Pazar günü sabah Niksar, öğleden sonra Erbaa da Eğitim Bir Sen İş Yeri Temsilcileri eğitimleri yapıldı. .” Eğitim programında, İbrahim Kılıçbay “Sendikal temsil ve algı yönetimi”, Selim Gül “Teşkilat Kültürü”, Vahap Gül ise “Kazanımlar” başlıklı sunumlar yaptılar. Eğitim programını tamamlayan katılımcılara Sendika Formatörlüğü Eğitim Sertifikası takdim edildi.

Teşkilat eğitiminin önemine dikkat çeken Gül “Vizyon belgemizde açıkladığımız işimize, içimize ve dışımıza yolculuğun her bir aşamasında mesafe kat ederek yürüyüşümüzü sürdürüyoruz. Bu kapsamda planladığımız teşkilat eğitimlerimiz kademe kademe ilerleyerek devam ediyor.
Türkiye’de daha nitelikli bir sendikacılığın icra edilmesi, sendikal bilincin artması için teşkilat eğitimlerimiz yeni bir aşamaya gelmiştir. Daha önce şube başkanları, şube başkan yardımcıları, ilçe temsilcilerimizle devam ettiğimiz eğitim programlarımız iş yeri temsilcileri için planladığımız ‘Sendika Formatörlüğü Eğitim Programı’ hizmet sendikacılığımızı alanda daha diri tutacaktır.
Gül, “İçimize yolculuk hedefimizin gereği olarak teşkilat eğitimine önem veriyoruz. Bugünkü programımız da içimize yolculuğumuzun önemli bir parçasıdır. Dışımıza yolculuk hedefimizde 27 ülkeden 35 sendikayla eğitim ve iş birliği anlaşması imzaladık. Emekçilerin ve sendikal hareketin sorunlarını istişare edecek, ortak çözümler üretecek bir mekanizmayı oluşturmak için çalışmalarımız devam ediyor. İşimize yolculuk hedefimizin gereği olarak eğitim alanına dair hazırlanan raporlar, araştırma ve yayınlar sesi değil, sözü yükseltme noktasında takdirle karşılanıyor. Şimdiye kadar hazırlanan eğitim raporları içerisinde en kapsamlısı Eğitime Bakış 2016 İzleme ve Değerlendirme Raporudur. Kılık-Kıyafet Raporu, sivil itaatsizliğimizin ve kılık kıyafet serbestliği için halen devam eden eylem kararımıza meşruiyet kazandırmıştır. Akademik sendikacılığı önemsiyoruz bunun için çalışmalar yapıyoruz mutfakta hazır olan ve hazırlıkları devam eden çalışmalarımız var bu çalışmaları önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşacağız. Bunları birlikte yaptık, birlikte başardık. Bize hız katan, destek veren, talep ve teklifleriyle azmimizi artıran teşkilatımızın, sizlerin varlığı, sözümüzü vadesinden önce yerine getirmemizi kolaylaştırdı, kolaylaştıracak” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.