1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Eğitim-İş Konya’da Özgür Ulaş Yiğit güven tazeledi 
Eğitim-İş Konya’da Özgür Ulaş Yiğit güven tazeledi 

Eğitim-İş Konya’da Özgür Ulaş Yiğit güven tazeledi 

Eğitim-İş Konya Şubesi kuruluşunun 15. yılını kutlarken, 6. genel kurulunu da gerçekleştirdi. Yapılan kongrede, Eğitim-İş Konya Şube Başkanlığına Özgür Ulaş Yiğit yeniden seçilerek güven tazeledi.

A+A-

Eğitim-İş’in kuruluşunun 15. yıldönümü nedeniyle Atatürk anıtında çelenk sunumundan sonra, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra burada konuşan Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit, “2005 yılında kurulan Eğitim-İş, yüz yıllık sendikal mücadele geleneğimizden ders alarak yoluna devam etmektedir. 15 yılda, Büyük Önderimiz Atatürk’ten ve onun eseri olan Cumhuriyetten yana kamuoyunun gözbebeği olan demokratik kitle örgütlerinden biri haline geldi. Eğitim emekçilerinin alın terinin hakkını savunduk. İnsanca ücret, insanca çalışma koşulları için vermekte olduğumuz mücadelede, haksızlığa uğrayan, mağdur edilen, laik ve bilimsel eğitimi savunduğu için yandaş yöneticilerin hedefi haline gelen eğitim emekçilerinin sesi olduk. Bir umut olarak kurduğumuz sendikamız, siyasi iktidarın eğitimdeki yanlış uygulamalarının karşısında demokratik ve meşru mücadeledeki en önemli direnç merkezi haline gelmesinin gururunu yaşadık. Bundan sonraki süreçte mücadelemizi daha da yükselterek öğretmenlerin, öğrencilerimizin sesi olmaya; laik, çağdaş, bilimsel, ulusal, parasız, demokratik ve karma eğitimi savunmaya; emeğimize ve ülkemize yönelik her saldırı, karşısında sarsılmaz bir kale gibi durmaya kararlı bir şekilde devam edeceğiz” dedi. 

Meram Öğretmenevi bahçesinde yapılan 6. Olağan Genel Kurul’a, Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit, yönetim kurulu üyeleri, delegeler, sendika üyeleri, Eğitim-İş Eski Genel Başkanı Veli Demir,  Eğitim-İş Eski Genel Sekreteri Mehmet Altıntop, ilçe temsilcileri, Büro-İş Konya Temsilcisi Mehmet Barlık, CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, CHP Selçuklu İlçe Başkanı Ali Naci Çobanoğlu, Gelecek Partisi Konya İl Başkan Yardımcısı Mustafa Gürhan Demir ve yönetim kurulu üyeleri, ADD Konya Şubesi yöneticileri,  İvrizliler Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Elibol ve davetliler katıldı. 

Genel Kurula Katılanlara Teşekkür 

Genel Kurulun açılış konuşmasını yapan Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit, “Bir baskı ortamı içindeyiz. Ancak bu bir bahane değildir. Asıl önemlisi çıkıp doğruları söylemek ve mücadele etmektir. Eğitim-İş bunun için vardır. Dimdik ayakta durduk. Sizin gibi inançlı eğitim emekçileriyle yolda yürümekten ve mücadele etmekten onur duyuyorum. Genel kurulumuza katıldığınız için herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Konuşmaların ardından Divan Başkanlığını Mehmet Elibol’un yaptığı genel kurulda seçime geçildi. 208 delegenin 121’nin katıldığı seçimde, 121 delegenin oyunu alan Özgür Ulaş Yiğit yeniden Konya Şube Başkanı seçilirken, yönetim kuruluna da Bahattin Ertuğrul, Deniz Filiz Altan, Musa Alcan, Hüseyin Alpasar, Selçuk Akdeniz ve Umut Kara seçildi.

HASAN HÜSEYİN ALEMDAR

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.