1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Eğitim Şart
Eğitim Şart

Eğitim Şart

Genel Sekreterlik tarafından düzenlenen toplantıya katılan hastanelerin eğitim sorumluları 2016 yılını değerlendirdiler.

A+A-

Konya İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı sağlık kurumlarında görev yapan eğitim sorumlu hemşireleri genel sekreterlik toplantı salonunda bir araya geldiler. Toplantı da katılımcılar bilgi ve deneyimlerini birbirleri ile paylaşarak, yaşadıkları sorunların çözümü noktasında fikir alışverişinde bulundular.
Merkez ve ilçe hastanelerde görev yapmakta olan eğitim hemşirelerinin tamamının katıldığı toplantı da konuşan Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği İdari Hizmetler Başkanı Dr. Ahmet Ergin, genel sekreterlik olarak hastanelerin eğitim birimi çalışmalarını altı aylık dönemler halinde değerlendirdiklerinin altını çizdi. Ergin, hastane çalışanlarını mesleki anlamda daha ileriye götürmek için eğitim birimine önemli görevler düştüğünü vurguladı. Eğitim biriminde görev yapan sağlık çalışanlarının yaşadıkları sıkıntılardan haberdar olduklarını da belirten Ergin, bundan sonraki ilk değerlendirme toplantısının bir ilçe hastanesinde yapılmasını ve eğitici eğitimi verilmesini planladıklarını söyledi.
Konuşmaların ardından Konya Halk Sağlığı Müdürlüğü Çocuk Ergen ve Üreme Sağlığı Şube Müdürlüğü doktorlarından Canan Doğan tarafından katılımcılara ‘Etkili İletişim’ konusunda eğitim verildi. Dr. Doğan, hasta ve yakınlarının davranışlarını etkili bir iletişim kurarak çözebilmenin ve onların tavırlarını önceden anlayabilmenin sağlık alanında çok önemli olduğunu belirtti.
Toplantının son bölümünde Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Konya turu düzenlenerek tarihi ve turistik yerleri katılımcıların gezmelerine olanak sağlandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.