1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Eğitim ve Araştırma Hastanesi Türkiye Birincisi Oldu
Eğitim ve Araştırma Hastanesi Türkiye Birincisi Oldu

Eğitim ve Araştırma Hastanesi Türkiye Birincisi Oldu

Türkiye’de hizmet veren 690 kamu hastanesi arasında Konya Eğitim ve Araştırma hastanesi TİG 1.si olmayı başardı.

A+A-

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu’na bağlı Teşhis İlişkili Grup ( TİG) Daire Başkanlığı tarafından yapılan değerlendirmelerin ardından 2016 Mayıs ayı sonuçları açıklandı. Açıklanan sonuçlara göre Türkiye genelinde 690 hastane içerisinde Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi 1. olurken, Konya İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği de 88 genel sekreterlik arasında Bursa, İstanbul ve Ankara’dan sonra 4. sırada yer aldı.

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Konya Eğitim ve Araştırma Hastane Yöneticisi Prof. Dr. Mehmet Koç, sağlık hizmetlerinin herkese zamanında eşit şartlarda ve nitelikli bir şekilde sunulmasının tüm gelişmiş ülkelerde sağlık politikası haline geldiğini vurguladı. Etkili ve kalıcı sağlık hizmetlerinin sürdürülebilir olması için kullanılan yöntemlerin günün şartlarına uygun olması gerektiğini söyleyen Koç, “TİG’le birlikte sağlığımızdaki geçmişe bakarak geleceğimize daha sağlam ve istikrarlı yürüyebiliriz. Vizyonumuz; hakkaniyet, güven, saygınlık, hasta ve çalışan memnuniyeti temel ilkesi ile ileri teknolojiyi uzman kadro ile bütünleştirerek bilimsel açıdan daha güçlü bir Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmaktır. Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu içerisinde 690 sağlık tesisi arasında daima ilk 10(on) da kalmayı başaran hastanemiz, 2016 Mayıs TİG ödemelerinde kendisinden kat be kat büyük nice hastaneyi geride bırakarak birinciliğe yükselmiştir” dedi.

Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin TİG değerlendirmesinde 1. olmasında emeği geçen çalışanlara da teşekkür eden Koç, “Bu başarıda emeği olan, İdari ve Mali İşler Müdürümüz Ahmet Fatih ÖZYILMAZ’a, TIG Sorumlu Başhekim Yrd. Dr. Ali KAVAF’a, TİG Danışman hekimi Dr. Ayşe SEZEN’e, Patoloji Kliniği İdari Sorumlusu Dr. Yaşar ÜNLÜ ve son olarak bize bu gururu yaşatan TİG Klinik Kodlamacı arkadaşlarımıza özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederim. Başarımız daim olsun, Allah yolumuzu açık etsin ”dedi.
Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Gökhan Darılmaz’da Teşhis İlişkili Grup (TİG) Birimi değerlendirme sürecinde hastane kaynaklarının verimli kullanımından, merkez ve ilçe hastanelerin gruplarına özgü gerçekleştirmeleri gereken ameliyatları yapma istatistiklerine, yatan hasta sayısından, tanılar, işlemler ve iyi uygulama örnekleri gibi pek çok kriterin incelendiğini belirtti. Genel sekreterlik olarak 3. Sırayı 24 bin TL gibi bu seviyede küçük sayılabilecek bir farkla Ankara’ya kaptırdıklarını ifade eden Darılmaz, “Daha önceki dönemlerde ilk 10’a dahi girmekte zorlanan genel sekreterliğimizin bugün ilk 3’ü zorlaması mutluluk verici bir başarıdır. Bu büyük başarı da katkısı olan tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

2016 Mayıs ayı değerlendirmeleri sonucunda TİG sistemine girilen verilere göre kurumdan, Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 2 milyon 223 bin TL, Genel Sekreterliğe ise 5 milyon 839 bin TL aktarıldığı açıklandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.