1. YAZARLAR

  2. Ufuk Kendirci

  3. Eldeki imkanlarla bu kadar 
Ufuk Kendirci

Ufuk Kendirci

Yazarın Tüm Yazıları >

Eldeki imkanlarla bu kadar 

A+A-

Maç yorumuna geçmeden önce ayağını  ters bastığı için sakatlanan ve oyundan alınan Alper Uludağ'a geçmiş olsun dileklerimizi bulunalım. Futbolcunun acı çığlığı bizim olduğumuz alana kadar geldi. 8 eksikle Sivas maçına çıkan Konyaspor revire döndü. 

Gelelim maça, İsmail Hoca haftalardır sakatlardan dolayı çözüm üretmeye çalıştığını ve haklı olarak  bir şeyler denediğini yazmıştık. Ancak Hoca içerde oynadığı maçlarda çok tedirgin oynattığı da su geçirmez bir gerçek. Örneğin Oğuz Kağan yerine Alper Uludağ  ile maça çıkıp öne daha fazla giden bir Konyaspor izletebilirdi. 

İlk yarı boyunca Konyaspor'un dizilişini çözmeye çalışmaktan maçın bir bölümünü kaçırdım ama 45 dakika boyunca izlenecek bir atak olmadığı için kayıbım olmadı. Miya sakatlanıp oyundan çıktıktan sonra oyuna giren Alper Guilherme'nin pozisyonuna kaydı. Brezilyalı ise forvete geçti. Futbolcularında dizilişi tam anladığını düşünmüyorum.

İkinci yarı Konyaspor istediği gibi geçerken Alper sakatlandı, Shengelia oyuna girdi. İlk yarıda 2-3 net gol pozisyona giren Sivas ikinci yarıda ilk atağında golü buldu. Altı pas içinde üç futbolcunun arasından Fajr'ın attığın gol bilinç kaybı olarak görüyorum. İsmail Hoca bu pozisyonunu defalarca oyunculara izletmeli.

Hoca'nın sakatlıkla ilgili sitemlerini anlamakta birlikte ilk yarı bitene kadar bu sorunun üstesinden gelmesi lazım.

Önceki ve Sonraki Yazılar