1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Emniyet Binaları
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Emniyet Binaları

A+A-
Nüfusu, toprak bütünlüğü ve büyümesi ile Konya Türkiye’nin önde gelen illerin içindedir. Araç sayısı her geçen gün artmakta, buna paralel olarak ta şehir içinde hemen her saat, her gün trafik sıkışıklığı yaşanmaktadır. Buna birde kaldırım ve yol yapımları nedeniyle daralan, kapanan yollar eklenince sıcak günlerde trafiğe çıkmak insana sıkıntı vermektedir.
Umarım Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in söz verdiği gibi, uzunca zamandır bakımı yapılan tramvay yolu 12 Eylül’de hizmete girer de, okulların açılmasına çok kısa bir zaman kala trafikte bir rahatlama olur.
Trafik, emniyet derken, bir ricamda Konya İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir’e. Sayın müdürüm biliyorum. İşiniz bir hayli yoğun. Türkiye’de yaşanan olaylar ve toplumsal hareketleri kontrol ederek, Konya’da ciddi bir asayiş olayı olmamasını sağlamak adına geceli gündüzlü çalışıyor, kontrol ediyorsunuz. Ancak bazı küçük, ancak önemli konular gözünüzden kaçabilmekte veya zaman bulamaktasınız.
Öncelikle şu düğün yada benzeri etkinliklerde yapılan patlayıcı madde atılması kısmen de olsa azaldı ama, devam ediyor. Bunu Valimiz Muammer Erol ve sizlerin aldığı kararla yasaklamıştınız. Buna daha etkin kontrol getirmelisiniz. Buna mukabil trafik magandalarının trafiği alt üst eden davranışları da karşılıksız kalmamalı, gürültü ve gereksiz klakson çalınmasına da ceza verilmeli ya da caydırıcı denetimler yapılmalıdır.
Tabi ki, bunu yaparken devletin kadrolu polislerinin yanı sıra vatandaşlarımızda polise yardımcı olmalıdır ama, şu meşhur bir fahri trafik müfettişleri de gözden geçirilmeli. Kendi egolarını ve çevresinde kin, intikam duydukları insanların araçlarına tutanak yaparak ceza yazmaları görülüyor. Buna benzer faaliyetleri de var. Bunların yeniden gözden geçirilmeli ve yeniden yapılanmaları sağlanmalıdır.  Şahsen ben bunu ispat ederim. Benim aracım o gün yaklaşık 20 gündür serviste bakımda iken, adına tanzim edilmiş park yasağı trafik cezası geldi. Buna çok şaşırdım. Amacım bunu yazmak değil ama, sizleri bilgilendirmek için yazıyorum.
Gazetemiz takip ediliyor, yazılarım okunuyor. Elbette bazı negatif eleştiriler aldığım kadarıyla, olumlu eleştiriler bizi motive ediyor. Bir okuyucum bana bir elektronik ileti göndermiş. Bu kimse diyor ki :
“ Eskişehir Konya’nın büyüklüğü ve nüfusunun yarısı kadardır. Ancak gördüm ki, Eskişehir’e bir Emniyet sitesi yapılmış, görmenizi isterim. Vilayette bütün emniyet birimleri, karakollar hariç bir mekanda ve modern bir binada toplanmıştır. Bizim Konya’da ise  her birim ayrı ve bir birinden uzak yerlerde. Emniyet Müdürlüğünde bir işi olan insan akşama kadar buraları dolaşıyor. Neden Konya böyle bir Emniyet binasına sahip olmasın. İlgililere bu konuda bir uyarı yapar mısınız”
Bizde bu iletiyi sizlere, yetkililere duyuruyoruz. Takdir sizin.
    
Bu yazı toplam 275 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.