1. YAZARLAR

  2. Mehmet Kaçar

  3. En büyük terörist ABD’dir
Mehmet Kaçar

Mehmet Kaçar

Yazarın Tüm Yazıları >

En büyük terörist ABD’dir

A+A-

Dünyanın en namussuz ve en büyük terör devleti ABD’dir dersek herhalde yanlış söylemiş olmayız. Suriye ve Irak’ta PKK ve PYD’ye 5400 TIR dolusu silah veren ABD’dir. FETÖ’Ü besleyip büyüten yine ABD’dir. DEAŞ’ı kurup yöneten ve DEAŞIN son kullanma tarihi gelincede, Otobüs ve Kamyonlara bindirerek en güvenli yerlere taliye eden yine ABD’dir.

Japonya’yı ATOM bombası ile yerle bir eden yine ABD’dir. Irak’ı işgal edip 2 milyondan fazla insan öldürerek, Irak’ta taş üstünde taş bırakmayan yine ABD’dir. Afganstan’ı kan gölüne çevirip sömüren yine ABD’dir. Mısır’da Sisi’ye darbe yaptırıp 3000 kişiyi kurşuna dizdiren yine ABD’dir. Bugün FETÖ başarısız darbesinden sonra, Türkiye’yi ekonomik kıskaca alarak sömürmek için var gücü ile çabalayan yine ABD’nin ta kendisidir.

Bir yandan Dolar kurunu hızla yükseltirken, diğer yandan da, çeşitli mallara kodukları ambargolarla Türkiye’yi sıkıştırmaya amacını acımasızca uygulayan yine ABD’nin bizzat kendisidir.

ABD’nin şu andaki Başkanı Turmp’a seçim kampayasında sormuşlardı. ABD’nin borçlarını nasıl ödeyeceksiniz? O da şöyle cevap vermişti. “Bu borçları körfez ülkelerine ödettireceğim. Eğer bizim borçlarımızı ödemezlerse hiç birisini ayakta bırakmayız” diyordu. Dünyanın en büyük terör devleti aynı zamanda da “Dünya barışını dilinden düşürmeyen” bir terör devletidir. Çünkü onun barış anlayışı sadece kendi çıkarlarıdır.

“Irak’ta kimysal kitle imha silahı ver diyerek”, Irak’ı işgal eden ABD’nin orada bulduğu tek şey petrol ve ABD’ye götürdüğü ALTIN külçeleri dir. Irak’ta yaptığı yağmaların sadece küçük bir bölümünü verelim burada: Saddam sarayından çaldığı 700 Milyar dolarlı nakit, Irak Halkına ait 20 Milyar Dolar değerinde Altın külçeler, Irak Merkez bankası, Irak Ulusal Müzesi, Burada ne kadar değerli tarihi eser varsa hepsini çalıp götürüyor. Irak’a getirdiği özgürlüğün bedeli olarak seksen yıl Irak petrollerinden pay alıyor.

ABD’nin Irak’ta yapmış olduğu yağma karşısında; Gazeteci Muhammed El- Tahir “Amerikalı soyguncu askerlerin Irak’ın altın külçelerini gördüklerinde sanki ‘Ali Baba’nın çiftliği ve mağarasın da” altın denizine düşmüş gibidirler. Altının sarı ışıltısıyla kendilerinden geçerek, altın külçelerine ayak basarak hatıra fotoğrafı çektirmeyi dahi ihmal etmemişlerdir.

Görüldüğü üzere, bugün dünyanın en büyük terör devleti bizzat barış diyerek höyküren ABD’nin kendisidir.

Bu yazı toplam 7069 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.