1. YAZARLAR

  2. Lütfi AYHAN

  3. En Güçlü Ordular İslam Ülkelerinde!
Lütfi AYHAN

Lütfi AYHAN

Yazarın Tüm Yazıları >

En Güçlü Ordular İslam Ülkelerinde!

A+A-

Uluslar arası medyanın dediklerine inanmayın! Onlar diyorlar ki en güçlü ordular Gayri Müslimlerde: Başta ABD olmak üzere Rusya,Çin,Hindistan, İngiltere, Fransa, Almanya, Güney Kore, İtalya, Brezilya… Bu yalana! sakın inanmayın! Bence en güçlü ordular İslam ülkelerinde! Bu gerçeği! görmemek için kör olmak lazım. Son elli yıldır olan gelişmelere dikkat nazarı ile bakarsanız bu hakikati sizde görürüsünüz. Bir devlet niçin ordu besler? Ülke sınırlarını dış düşmanlara karşı korumak ve kollamak için. Bir devlet düşünün ki ordusu bir kez bile dış düşmanla savaşmamış fakat kendi halkından on binlerce insanı infaz etmiş! Burada bir anormallik yok mu?
Saddamın ordusunu gücünü hatırlayın! On binlerce insan öldürdü onun ordusu. İrana şahin gibi, Kuveyte kaplan gibi hücum eden Saddamın ordusu ne de güçlü idi. Rahmetli Kaddafinin askerleri nasılda savaşmışlardı vatandaşları ile aslanlar gibi. Hafız Esed’in askerleri Hama da 40 bin insanı nasıl yok etmişti. Ve şimdi gözümüzün önünde Suriye ordusu, Beşşarın askerleri şehirleri bombalarken, insanları öldürürken nasıl da cesurlar! değilmi?
Son elli yılda Türkiyenin Kıbrıs çıkartması , Pakistanın Hindistanla yaptığı birkaç savaş ve 1967 Arap İsrail savaşı hariç gavurlarla savaşan islam ordusu var mı? 52 islam ülkesi gavurlarla hiç savaşmazken ve müslüman olmayan devletlerin askerlerinden asker öldürmezken kendi halkına veya başka bir islam ülkesine saldırıları ise hız kesmedi elan devam ediyor.Son elli yılda İslam ülkelerinin orduları kaç gavur öldürdü? Bu orduların kendi vatandaşlarından öldürüdüğü insan ne kadar?
İslam dünyasınının en kalabalık ülkesi Endenozya, en etkili ülkeleri Türkiye,İran, Mısır, Suud, Fas, Libya,Malezya, Irak, Suriye, Cezayir…hangi düşmanı yendiler? Sayıları yüzbinleri bulan askerlere, ve savunma için milyarlarca dolar verilip satın alınan silahlara sahip İslam ülkeleri bu askerlerle, bu silahlarla hangi düşman devletini korkutabildiler? Bir milyarlık İslam Dünyası içindeki 300 milyonluk Arap- islam Dünyası 15 milyonluk İsrail karşısında en büyük zilleti yaşamıyor mu? Bir milyarlık İslam toplumu içinde 200 milyona yakın nüfusa sahipTürk - İslam dünyası 5 milyonluk Ermenistan karşısında Ezik bir hal içinde değil mi? Güya çok radikal devletler gibi görünen, güya İslam Şeriatı ile idare edilen Suud ve İran rejimleri İsraile karşı bir tek mermi attılar mı? Myanmarda, Doğu Türkistanda Müslümanlar büyük işkeneceler altında inim inlerken İslam Ülkeleri derin bir uykuda uyumuya devam etmiyorlar mı? Müslüman ülkelerin orduları buzulme karşı herhangi bir reaksiyon veriyorlar mı? Kötü ve korkak babalar gibi dışa karşı çekingen ve korkak davranan islam ülkeleri iş içeriye geldi mi aslan kesiliyorlar. İsraile gık diyemeyen Saddam, İrana saldırarak her iki taraftan yüzbinlerce müslüman askerin ölümüne sebep olmadı mı? İsraile karşı büyük bir yenilgi alan Mısır Ordusu iş halkı ile savaşmaya gelince nasılda aslan kesiliyor? Ülkesinin önemli bir bölümümünü işgal eden (Golan tepeleri) İsraile bir tek kurşun atmayan Hafız Esed, Hamada 40 bin müslümanın kanına girmedi mi? Oğlu Beşşar da yine aynı şekilde ülkesi elan israil tarafından işgal altında tutulurken, bir fişek atmazken, buna karşılık Baas zulmüne karşı isyan eden mazlum halkına karşı en güçlü silahlarla saldırarak yüzbini aşkın vatandaşını katletmedi mi? Elanda bu zulmünü devam etiyormu? İsraile karşı tek kelime edemeyen radikal, Selefi! Şeriatçı! Vehhabi Suud, Mısırda, İsrail karşıtı bir politika izlediği için al aşağı edilen Mursiye karşı Darbecilere her türlü yardımı yapmıyor mu? Milyarlarca dolar verip silahlar satın alan Suud ordusu bu silahları İsraile karşı kullanmadığına göre kime karşı kullanmak için bekletiyor sanıyorsunuz? Kahraman! Mısır ordusu İsraile karşı kuzu gibi mülayimken halkın seçtiği Mursiyi indirirken ve onu destekleyen halka karşı hücum ederken ne kadarda cesur ve yürekli değil mi?

Sonuç olarak En güçlü Ordular İslam ülkelerinde. Fakat onların gücü halklarına karşı.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum