1. YAZARLAR

  2. Lütfi AYHAN

  3. En Ucuz Kan Müslüman Kanı (mı)?
Lütfi AYHAN

Lütfi AYHAN

Yazarın Tüm Yazıları >

En Ucuz Kan Müslüman Kanı (mı)?

A+A-

Failler ayrı olsa da mefül hiç değişmiyor. Fail bazen ABD, bazen İsrail, Bazen Avrupa, Bazen Hindistan, Bazen Burma...; Bazen Alevi, Bazen Sünni, Bazen Selefi, bazen Nusayri...Bazen Saddam, bazen Esed, bazen Mübarek, bazen Sisi......Bazen İran, bazen Suud, bazen, Irak, Bazen Bahreyn, bazen Tunus, Bazen yemen...Bazen Yahudi, bazen Müslüman bazen katolik bazen ortodoks, bazen "laik" bazen "dinci"... Bazen PKK, bazen El-Kaide, bazen Nusra, bazen DHKPC, bazen Hızbullah ve şimdi de IŞİD. Bu kadar çok Failin bir tek değişmez mefulü var: MÜSLÜMAN.
Öldürenlerin dinleri, ırkları, mezhepleri, kültürleri, kıtaları, ülkeleri, amaçları, düşünceleri, renkleri, tarihleri... Çok farklı olmasına rağmen ölenler nasıl oluyorda tek kimlik altında toplanabiliyor.
* İran Irak savaşı oldu (iki müslüman ülke iki müslüman halk savaştı) Bir milyona yakın Müslüman öldü.
*Yahudi İsrail yıllardır Filistinde yüzbinlerce Müslümanı öldürdü öldürmeye devam ediyor.
*Baba ve oğul Esedlerin, Suriye'de öldürdüğü Müslüman sayısı 250 binden fazla.
*ABD nin başta Irak ve Afganistan olmak üzere öldürdüğü veya ölümlerine sebep olduğu Müslüman sayısı milyonlarla ölçülüyor.
*Çinin başta Uygur Özerk bölgesi olmak üzere ülkenin değişik yerlerinde katlettiği Müslüman sayısını kimse bilmiyor.
*Rusya'nın tarihte ve günümüzde Kafkaslarda, Kırımda yaptığı zulümlerde ölen Müslüman sayısını öğrenmemiz mümkün değildir.
* Hindistan'da son yıllarda durulmuş olsa da kısa dönem önce epey bir Müslüman katledilmişti.
*Arakanda müslümanı öldürmek güncel ve önemsiz hadiseler arasında yer alır.
*Bosnada Avrupanın göbeğinde Sırplar daha dün yüz binlerce Boşnak katletti. Boşnaklar da Müslüman.


*Türkiyede PKK ya kadar 25 den fazla Kürt İsyanında ve PKK ile mücadelede ölenler (gerek asker gerek isyancı) Müslümandı ve sayıları tam bilinemez. Yemende, Tunus'ta, Libya'da, Türki Cumhuriyetlerin bazılarında baskıcı ve baas tipi yönetimlerin öldürdüğü müslümanlarıda bu kervana katmak lazım.
*Koskoca Afrika kıtasında başta Fransa olmak üzere katil, emperyalist, batılı ülkelerin bazen bizzat, bazen kışkırttığı kabileler aracılığı ile öldürdüğü/öldürttüğü Müslümanların oranı büyük bir yekün tutmakta.
Niye failler farklı olsa da meful hep aynı: Müslüman. Niye katiller çok farklı olsa da maktüllerin ortak özelliği, ortak sıfatı Müslüman oluyor?
Bu soruya verilecek yüzlerce cevap var. Fakat en son verilen cevap IŞİD: Onlarda katıldı bu kervana. Sakallı, cüppeli, sarıklı, namazlı, oruçlu, ellerinde kuran göğüslerinde iman, yönetimleri halifelik hukukları şeriat..., Ellerinde üzerinde, "LA İLHAE İLLALLAH MUHAMMED RESULÜLLAH" yazılı sözde Tevhid bayrağı ile katıldılar bu kervana (Müslüman öldürme kervanı) , İlan ettikleri/ kurdukları Halifelik devleti ve onun halifesi Ebubekir Bağdadinin emri ile, Müslümanları (şii sünni farketmeden) öldürmeye başladılar. Halbuki İslam diyarlarını parçalayan, islam ülkelerini sömüren, kadınlarının ırzlarına geçen ABD, İsrail, Sırp, Hindu, AB, Rus, Ermeni... Kafirler orada öylece duruyorlar ve kahkahalarla Müslümanın Müslümanı kırmasını seyrediyorlarken. Onlar dururken Müslüman (şii sünni farketmeden) öldürmeye başlayan ve kendisini Sünni Müslümanlığın temsilcisi gibi göstermeye çalışan, bu konuda emperyalistlerden de destek aldığı aşikar olan IŞİD ciler bilmem ki durumlarının farkındalar mı?
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.