1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. EN ZOR OLANI BİZE DÜŞTÜ: İÇ TEMİZLİK!..
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

EN ZOR OLANI BİZE DÜŞTÜ: İÇ TEMİZLİK!..

A+A-

ABD Başkanı Trump ekranlara çıkarak DAEŞ’in Lideri Bağdadi’yi öldürdüklerini (!) canlı yayında tüm dünyaya ilan etmişti. Bu adamın öldürüldüğüne ilişkin daha önceleri de epey haberler yapılmıştı. Ölüp ölmediği hala belirsiz! 
Hangisini beğenirseniz onu alın!..
Kafamda türlü türlü sorular, bitmek bilmeyen kuşkular…
Eğer, Fırat Kalkanı harekatını yapmamış olsaydık bu adam yine öldürülecek miydi yahut ta öldürüldü haberi servis edilecek miydi acep?
Büyük oyun oynanıyor kuşkusuz! İşin içinden çıkabilene helal olsun.
Ne düşünürüm biliyor musunuz?
Fırat Kalkanı harekatında ısrarlı ve kararlı duruşumuz olmasaydı bu adam öldürüldü diye haberler servis edilmeyecekti. Senaryonun kalan kısmı oynatılmaya devam edecekti. Yapılan operasyon sonrası bazı dengeler değiştiği için bu piyonun ortadan kaldırılması gerektiğine hükmedilerek yeni plan devreye sokulmak üzere bilindik ABD senaryo uygulamaları devreye alındı.
Çıkardığım sonuç bu... Bölgesel iştahlarını, azgın dişlerini ibretle takip etmekte olduğum Amerika şimdi muhtemelen yeni senaryosunu devreye koyacaktır!. 
Belki de yeni bir terör oluşumu tesis edilecek adına da örneğin MAHO, KATLO, VURLO, KESLO, BİÇLO Terör örgütü denilerek sözde bu yılanın başını ezmek gayesiyle Amerika, petrol kaynaklarına göz diktiği bölgeden ayrılmak için erken olduğuna dair bir karar çıkarıp dünyanın jandarması olmaya devam edeceği mesajı verecek. Rusya işin neresinde bilmiyorum ama o da haliyle kendi maslahatlarını öne çıkaracak planlar peşinde koşmaya devam edecek. 
Sonuçta bir türlü yanımızda olduğuna inandığımız yahut ta inanacağımız bir müttefikimiz olmayacak. Paçası sıkışan kaçacak, zerrece menfaat kokusunu alan yanımızda bitecek.
Amerika’nın bugüne kadar yaptığı icraatleri gözden geçirdiğimizde oyunun en tehlikelisine soyunan aktör olduğuna bizzat şahit olabilirsiniz.
Evet, Amerika oynadığı oyunu büyük oynamak suretiyle gelecekte açığa çıkacak çatlak sonrası geçerli söz hakkının kendisinde olacağına inanıyor. 
Eğer planlarını aklımızı başımıza alarak bertaraf edemezsek bu oyunun sonunda Allah muhafaza mağlup olma riskimiz her zaman mevcut.
Hiç düşündünüz mü?
Amerika’nın oyunun en tehlikelisine soyunduğuna ilişkin tespitimde ki kanıya nasıl vardığıma?
Müsaadenizle izah edeyim.
Amerika, bölgede ki ülkelerin tüm detaylarına hakim olmuş. Örneğin Filistin’in başına İsrail’i sararak, Mısır’ın başına Sisi gibi bir maşayı getirip darbe yaptırmak suretiyle, Sudan’ın tepesinde ki ismin darbemsi bir girişimle görevden alınmasına, İran’a arada bir nükleer tesis inşa ettiği gardını öne sürerek gözdağı vermekle ve daha nicelerine benzeri çıkışlarla oynadığı oyunların yanısıra bizimde ancak ve ancak FETÖ, Kemalistler dediğimiz ama Atatürk’le uzaktan yakından alakası olmayan dış güdümlü oyuncaklarıyla güç gösterisi sunan Amerika’nın nasıl bir algı yöntemiyle bölgede etkin hale geldiğine şahit olmuyor muyuz?
En meşakkatli ve zor olanı da bizim başımıza musallat edilmiş. Çünkü bir milleti yok edebilmek için en etkin olan kendi içinden yaratılan hainlerle onu alaşağı etmektir. Bize meşakkatli olanı düşmüş. Bu sebeple biz oyunun belki de en zor halkasını oluşturduğumuz için tepetaklak edilmek isteniyoruz. Şu ana kadar bu konuda da muvaffak olamamalarının sebebi olarak yönetimde olayların farkında olan bir iktidarın olmasını gösterebiliriz.
Bu kadar muvafakat gücüne sahip bir millet olarak, yaşananlar sonrası pes ettiğimiz anda yıkıma uğratılacağımızı ve yanıbaşımızda gibi gördüğümüz tüm etkenlerin birer ikişer buhar olup yokolduklarını görürüz. 
Oyunun başında çeşmenin ağzını tutan iki güçten Amerika ile Rusya’nın kurguladıkları tüm oyunlara karşı hassas noktalarda atılan adımları görmemiz ve yaşananlar karşısında izleyen değil bizzat oyun kuran olmamız gerektiğine inanmak zorundayız.
İktidarın yaptığı tüm çabaların oyunu seyreden değil, oyunu bizzat kurup sevk eden mevkiinde rol edinmesi önemlidir. 
Bize karşı yürütülen tüm işlerde gözümüz açık olmak zorunda. Aksi takdirde bir Mısır’ın, bir Suriye’nin, bir Irak’ın, bir Yemen’in başına getirilen tüm felaketlerle biz de başbaşa bırakılabiliriz.
Tekrar ifade ediyorum, içimizde kalan FETÖ artıklarına, Kemalizm maskesiyle hükümeti yıpratmaya çabalayan sözde vatansever tayfaya, Kürt temsilcisi ayağıyla uyutularak her türlü pis işe kalkışan terörün meclis uzantılarına karşı azami derecede dikkatli olmak ve o cerahatten arınmak şart olmuştur.      

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.