1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. ENDÜSTRİYEL VE TEKNOLOJİK GELİŞİM İÇİN EĞİTMEN EĞİTİMİ SERTİFİKA DAĞITIM TÖRENİ
ENDÜSTRİYEL VE TEKNOLOJİK GELİŞİM İÇİN EĞİTMEN EĞİTİMİ SERTİFİKA DAĞITIM TÖRENİ

ENDÜSTRİYEL VE TEKNOLOJİK GELİŞİM İÇİN EĞİTMEN EĞİTİMİ SERTİFİKA DAĞITIM TÖRENİ

ENDÜSTRİYEL VE TEKNOLOJİK GELİŞİM İÇİN EĞİTMEN EĞİTİMİ SERTİFİKA DAĞITIM TÖRENİ DÜZENLENDİ

A+A-

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve MEVKA (Mevlana Kalkınma Ajansı) işbirliği içerisinde, EKİP42 Projesi kapsamında “08-12/15-19 Ekim 2018” tarihlerinde 4 grupta farklı branşlardan 120 öğretmene, dijital çağın gereksinimlerini yakalamak, eğitimde beklenen teknolojik atılıma etkin bir şekilde hazırlanmak adına yazılım, tasarım, kodlama ve simülasyon konularında kendilerini geliştirmeleri için verilen “Endüstriyel ve Teknolojik Gelişim İçin Eğitmen Eğitimi” kursunun sertifika dağıtım töreni, 19 Ekim 2018 tarihinde, Selçuklu Fatih Endüstri Meslek Lisesinde gerçekleşti. 
MEVKA Genel Sekreteri Savaş Ülger programda yaptığı konuşmada, öğretmen eğitiminin en güzel yansımasının öğrencilerde gözleneceğini belirterek çalışmaların projelerdeki eğitimlerle sınırlı kalmamasının ve ortaya somut ürünler konulmasın gerektiğini ifade etti. Ülger, MEVKA olarak bu alanda yapılan projelere teknik desteklerinin devam edeceğini de sözlerine ekledi. Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy da yaptığı konuşmada, günümüz teknolojisinde STEM, Robotik ve Kodlama konularında öğretmenlerin kendilerini geliştirmelerinin önemini vurgulayarak her okulun mutlaka yerel, ulusal ve uluslararası projeler yapması gerektiğini ifade etti.  Projeye destek olan MEVKA’ya, EKİP42 İl Yürütme Kuruluna, MİD Akademi Eğitmenlerine ve kursiyer öğretmenlere de teşekkür etti.
Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, MEVKA Genel Sekreteri Savaş Ülger, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Servet Altuntaş, EKİP42 İl Yürütme Kurulu, eğitmenler ve kursiyer öğretmenler katıldı.
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.