1. HABERLER

  2. ANTALYA

  3. Engelliler Derneği’nden 4 Engelliye Akülü Araç
Engelliler Derneği’nden 4 Engelliye Akülü Araç

Engelliler Derneği’nden 4 Engelliye Akülü Araç

Manavgat Ortopedik ve Yürüme Engelliler Derneği, Manavgat’ta yaşayan ortopedik engellilerin refah düzeylerinin yükseltilmesi ve günlük yaşamda karşılarına çıkan engellerin ortadan kaldırılması için çalışmalarını sürdürüyor.Manavgat...

A+A-

Manavgat Ortopedik ve Yürüme Engelliler Derneği, Manavgat’ta yaşayan ortopedik engellilerin refah düzeylerinin yükseltilmesi ve günlük yaşamda karşılarına çıkan engellerin ortadan kaldırılması için çalışmalarını sürdürüyor.
Manavgat Ortopedik ve Yürüme Engelliler Derneği, yapmış olduğu genel kurulun ardından Selkan Erenoğlu başkanlığındaki yönetimin göreve gelmesiyle birlikte çalışmalarına hız verdi. Erenoğlu ve yönetimi, Manavgat’taki yöneticiler ve sivil toplum kuruluşlarıyla gerçekleştirdikleri diyaloglar sonucu, engellilerin sorunlarının masaya yatırılmasını ve çözümler üretilmesini sağlarken, gerçekleştirdikleri etkinlilerle adlarından söz ettirmeye devam ediyorlar.
Manavgat’ta bir çok ortopedik ve yürüme engellinin engelinden utanıp, hayata küstüğünü ve sokağa çıkmayarak kendisini cezalandırdığını belirten Selkan Erenoğlu “Yönetime geldiğimizde ilk olarak bu arkadaşlarımızı belirlemeye ve toplum içerisine çıkarmaya gayret gösterdik. Amacımıza da büyük ölçüde ulaştık. Düzenlemiş olduğumuz bot turu, kahvaltı ve kermes etkinliklerinde engelli arkadaşlarımızı, ailelerini ve Manavgat halkını bir araya getirdik. Engelliliğin utanılacak bir durum olmadığını arkadaşlarımızın beyinlerine işlemeye gayret gösteriyoruz. Toplumdaki her birey bir engelli adayıdır. Vatandaşlarımızın engelli bireylere bu bilinçle yaklaşmalarını istiyoruz. Bizlere dilenci gözüyle bakmalarını istemiyoruz. Bizim en fazla ağırımıza giden olay toplumun bazı kesimlerinin her tekerlekli sandalye kullanana dilenci olarak görmesidir. Biz bu ön yargıyı ortadan kaldırmak için çaba sarf ediyoruz” dedi.
Gerçekleştirdikleri etkinliklere katılımın her geçen gün artmasının engelli olduğu için yıllardır evlerinden çıkmayan bir çok kişinin artık sokağa çıkıp etkinliklere katılmasının ve derneğe gelerek çalışmalarda bulunmasının kendilerini mutlu ettiğini belirten Erenoğlu “Düzenlemiş olduğumuz kermesten, derneğe yapılan bağışlardan, esnaflara dağıtılan yardım ve bağış kutularından toplanan paralarla 4 arkadaşımıza akülü araç alarak teslim ettik. Derneğimize yaptıkları katkılardan dolayı Manavgat halkına teşekkür ediyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.