1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Erbakan bu beka meselesidir
Erbakan bu beka meselesidir

Erbakan bu beka meselesidir

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, "Doğrudan doğruya milletimizin bekasıyla ilgili olan ‘temel gıda ihtiyacının karşılanması’ noktasında en önemli vazifeyi ifa eden çiftçilerimize bu zor günlerde mutlaka sahip çıkmalıyız" dedi. 

A+A-

TARIM STRATEJİK BİR KONUDUR ERTELENEMEZ 

Çiftçilerimizin içinde bulunduğumuz olağanüstü durum ve ağır ekonomik şartlardan dolayı önümüzdeki süreçte ekim yapamaması halinde sıkıntıların iyice büyüyeceğinin altını çizen Erbakan uyarılarını şöyle sürdürdü:"Böylesi bir durum da ülkemiz ve milletimiz açısından son derece sıkıntılı sonuçlara sebep olacaktır. 'Efendim biz de üretim yerine şimdiye kadar yaptığımız gibi ithalatla sorunu çözeriz'diyemeyiz, çünkü Koronavirüs salgını nedeniyle tüm dünyada olağanüstü tedbirler var, bu nedenle de tarım ürünlerinin, temel gıda maddelerinin ithalatında aksamalar yaşanması kuvvetli bir ihtimaldir.

‘BORÇLAR ERTELENMELİ, FAİZLERİ SİLİNMELİ'

'Bu zor günlerde Devletimiz tarafından yerli tarım üretimi ciddi şekilde desteklenmeli ve teşvik edilmeli, çiftçilerimize yönelik acil bir ‘özel destek paketi’ açıklanmalıdır diyen Erbakan ‘Çiftçimizin Tarım Kredi kooperatifleri borçları ertelenmelidir. Bu borçların faizleri silinmelidir. Hali hazırda borcu olan çiftçimizin kredi limitleri yükseltilmeli, 'faizsiz',6 ay geri ödemesiz finans desteği sağlanmalıdır. Tarımsal üretimde kullanılan mazottan alınan vergi acilen sıfırlanmalıdır.Tarım ürünlerine en yüksek düzeyde taban fiyatları bugünden ilan edilmelidir. Devlet gerekirse çiftçinin üreteceği tüm ürünler için alım garantisi vermelidir’ dedi.

'TARIMIN SÜRDÜRÜLMESİ BEKA MESELESİDİR'

Önümüzdeki süreçte yerli tarım üretiminin kesintisiz ve güçlü bir şekilde devamı için gerekli adımlar atılmadığı takdirde telafisi mümkün olmayan zararlara uğranabileceğini uyarısında bulundan Fatih Erbakan,"Temel gıda maddelerinin temini hayatta kalmak için zorunludur!Doğrudan doğruya milletimizin bekasıyla ilgili olan ‘temel gıda ihtiyacının karşılanması’ noktasında en önemli vazifeyi ifa eden çiftçilerimize bu zor günlerde mutlaka sahip çıkmalıyız’ İfadelerini kullandı.HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.