1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Erdoğan: Küfredecek kadar alçaldılar
Erdoğan: Küfredecek kadar alçaldılar

Erdoğan: Küfredecek kadar alçaldılar

Kırşehir'de katıldığı "Ahilik Haftası Kutlama Töreni"nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Grup Toplantısı'nda atılan küfürlü sloganlara tepki gösterdi. Erdoğan, "Küfredecek kadar alçaldılar, ahlak diye bir şey yok" dedi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ahilik Haftası kutlama töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda atılan sloganlara tepki göstererek, "Küfredecek kadar alçaldılar, ahlak diye bir şey yok" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Selçuklu ve Osmanlı'da olduğu gibi Türkiye'de de esnaf ve sanatkarlarımız toplumun ana omurgası olmayı sürdürüyor. Bu tür yapıları ne kadar güçlü tutarsak, bu anlayışı yeni nesillere ne derece güçlü aktarabilirsek, geleceğimize de o denli güçlü bakarız.

Tarihinden, geleneğinden kopan milletler, rüzgarın önünde savrulan kuru yapraklar gibi sürüklenmeye mahkumdur. Biz hiçbir zaman böyle bir millet olmadık. Ecdadımızdan aldığımız emaneti daha da zenginleştirerek, sonraki nesillere aktarmak için çalışıyor, çalışmaya devam edeceğiz.

"ECDADIMIZ NASIL MÜCADELE ERDİYSE BİZ DE ÖYLE MÜCADELE VERECEĞİZ"

Terörle mücadelede ülkemizin her şehiri gibi Kırşehir de şehitler verdi. Biz bugüne kadar hiçbir faninin önünde eğilmedik, biz sadece rüku da Rabbimizin önünde eğildik. Bundan sonra da hiçbir faninin önünde eğilmeyeceğiz.

Bize de yakışan budur, olması gereken budur. Ecdadımız nasıl mücadele verdiyse biz de öyle mücadele vereceğiz. Terörle mücadele operasyonlarında şehit olan askerlerimizi rahmetle yaad ediyor yakınlarına başsağlığı diliyorum.

"BU ÜLKE BİN YILDIR ŞEHİTLERİNİN, GAZİLERİNİN HÜRMETİNE AYAKTADIR"

Sevgili kardeşlerim, Yüce Rabbimiz, "Allah yolunda ölenlere ölü demeyin, onlar diridirler ama siz bilemezsiniz" diyor. Peygamberlikten sonra en yüksek mertebe olan şehitlik makamına ulaşıyorlar. İşte şimdi bu şehitlerimiz bu meydanları vatan yapma uğruna büyük bir mücadele içindeydi.

Bu coğrafya ne saldırılar gördü. Milletin beraberliği sayesinde hepsinin üstesinden gelmeyi başardı. Bu ülke bin yıldır şehitlerinin, gazilerinin hürmetine ayaktadır. Bu topraklar uğrunda ölmeyi göze alanlar olduğu için bize vatandır. Birliğimizle, beraberliğimizle uhuvvetimizle 2023 hedeflerine hep birlikte yürüyoruz.

"YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ'NÜ AÇIYORUZ"

İstanbul'da Marmaray'ın temelini attığımızda bizimle dalga geçiyorlardı. Bizim dedemiz Fatih karadan kadırgaları yürüterek İstanbul'u fethetti, biz de denizin altından metroyu yürüterek dünyaya mesajımızı vereceğiz. Oldu mu, oldu. 3 yıl içinde o metrodan 130 milyon insan geçti.

Nereden, nereye... Şimdi yıl sonunda Avrasya Tüneli'nin açılışını yapıyoruz, oradan da otomobiller geçecek. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü açıyoruz.

"OSMAN GAZİ KÖPRÜSÜ RAMAZAN ÖNCESİ AÇILABİLİR"

Sayın Başbakan bana diyor ki, Biz Osman Gazi Köprüsü'yle ilgili bir tarih açıkladık ama yüklenici firmalar tarihi öne çekti. Ramazan öncesi açabiliriz dedi. Nerelerden, nerelere geldik. Şimdi uçuyoruz. Bunları hayal dahi edemezlerdi.

"168 KİŞİNİN FEZLEKESİ İLLA SUÇ TEŞKİL EDİYOR DİYE BİR ŞEY YOK"

Dokunulmazlıklarla ilgili teklif geldi, 376'yla dokunulmazlıkların kaldırılması, fezlekelerin dokunulmazlığının kaldırılmasıdır. Yargı bunları yargılayacak ve nihai kararını verecek. Niye korkuyorsun? Suçu olan gocunur. Zaten toplamda kaç milletvekili var 168, diğerlerinin böyle bir sorunu yok.

Biz dürüstlüğün sorumlusuyuz. 168 kişininki de suç teşkil ediyor diye bir şey yok. Ancak bunlar içinde aracında silah taşıyan da, banka soyguncusu da, görevi kötüye kullanan da var. Yargı fezlekeleri parlamentoya gönderdi. Zaten er veya geç bunlar yargılanacaktı, yıllar yılı beklemeye gerek yok.

"BAŞBAKAN OLARAK ÇOK DAHA BAŞARILI BİR SÜRECİ BAŞARACAK"

Milli gelirimiz 230 milyar dolardı. Nereye çıkardık 780 milyar dolara çıkardık. Kişibaşına gelirimiz 3 bin 500 dolardı, 11 bin dolara çıkardık. Şu anda krizler sebebiyle biraz düştü. İhracatımızı 158 milyar dolara çıkardık.

Faiz, enflasyon, işsizliği tek haneye indirdik. Emniyet, adalet, haberleşme, enerji, toklu konutta tarihi yatırımları gerçekleştiremezdik. Biz laf üretmedik, iş ürettik iş. Bu olaylarda özellikle, ulaştırma, haberleşmede başarılı bir performans ortaya koymuş olan bakanımız, şimdi de başbakan olarak çok daha başarılı bir süreci başaracak.

"GENÇLERDEN TÜRKİYE'Yİ YÜKSELTMENİZİ BEKLİYORUM"

Türkiye'nin yaşadığı bu dönüşüm çok önemlidir ama yeterli değildir. Bunun için 2023 hedefleri için çalışıyor. Biz 2053'ü, 2071'i biz göremeyeceğiz ama sizler göreceksiniz. Biz temelleri atıyoruz, gençler, bu temeller üzerinde yeni Türkiye'yi yükseltmenizi bekliyorum.

Biz sizi ebedi alemden izleyeceğiz. Sizlerden dualarınızı bekliyoruz. Hem hedeflerimize ulaşabilmemiz, hem de yeni hedeflere ulaşabilmek için rabiamıza sıkı sıkıya bağlı olmamız gerek.

"FETÖ OLARAK TAVSİYE KARARI ALDIK"

PYD, YPG, PKK neyse, bunlar da aynı şekilde yargılanma sürecine girecek. Ümmeti parçaladılar, buna fırsat veremeyiz.
Legal görünüm altındaki illegal terör örgütü dedik, Fetullahçı Terör Örgütü olarak tavsiye kararını aldık ve hükümete gönderdik. Şimdi hükümetten de Bakanlar Kurulu kararını bekliyoruz ve bunların terör örgütü olarak tescilini de gerçekleştireceğiz.

"YARIN DİYARBAKIR'DA HAVAALANI HİZMET BİNASININ AÇILIŞINI YAPACAĞIZ"

Ayrımcılığa asla müsade etmedik. Batı'da ne varsa Doğu'ya da onu yaptık. Boşaltılan ilçeler en iyi şekilde alt yapıları tamamlanarak halkımızın hizmetine sunulacak. Yarın Diyarbakır'da modern bir havaalanı hizmet binası açılışını yapacağız.

"AVRUPA'DA VİCDAN YOK"

Suriye'den Irak'tan 3 milyon insana ev sahiplği yapıyoruz. Avrupa neden tel örgü örüyor, çünkü bunlarda şefkat, merhamet diye bir şey yok. Birliğimize beraberliğimize dört elle sarılmalıyız. Başka Türkiye yok. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.