1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Erdoğan Ve Meram
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Erdoğan Ve Meram

A+A-

Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan, halkın içinden, halkla bütünleşmiş ve halkın sorunlarını çoğu zaman yerinde gören, çözüm üretmeye çalışan ve bunları takip eden bir kişiliktir.
Bu durumda olmasının bence en önemli tarafı halkın içinden gelmesi ve tabanı iyi bilmesi, halkın duygularına tercüman olmasıdır.

Bu nedenle de çoğu zaman bazı icraatlarını eleştirsek de son dönemlerdeki tutarlılığı, tavrı, 15 Temmuz’dan sonraki dik duruşu ve halkın hareketini usta bir orkestra şefi gibi idare etmesi ve son Konya ziyareti ve burada özellikle kendisine gösterilen sevgi ve saygı seli ile Türk Milleti’nin içinde ve gelecek için umut ışığı, nirengi noktasıdır.
Elbette bu kadar etkin, bu kadar yoğun ve bu kadar karmaşık bir dünyada ve problemler içinde zaman zaman yanılgıya düşmekte ve bunları da düzeltmek için gecesini gündüzüne katarak çalışmaktadır.
R. Tayyip Erdoğan Konya’ya görebildiğimiz kadarıyla ayrı bir sevgi, ayrı bir özen göstermekte bundan dolayı da bir Konyalı olarak bizleri mutlu etmektedir.
Siyasete girmesinden sonra onlarca defa Konya’ya gelmiş, Konyalı ile bütünleşmiştir. 15 Temmuz FETO darbe girişimi sonrasında da ilk ziyaret ettiği kent Selçuklunun başkenti Konya olmuştur.Konya’da yerel yöneticilere verdiği bazı talimatlar bizce malumdur. Bu ziyarete eski Başbakan ve Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu’nun da katılması, içten davranması bizleri memnun etmiştir.
Son Konya ziyareti sırasında bazı açılışlar ve Konya’ya yapılacak yatırımların fitilini dinamitledi.

Yine dikkat çeken bir başka hareketi ise Konya’da Meram Belediyesini, miting sonrasında adeta makam, karargâh gibi kullandı.
Meram ilçesi Konya’nın prestijli ilçesidir. Tarih boyunca Konya’da Meram’ın yeri başkadır. Bu başkanlığa ve ayrıcalığa Meram ilçesinde görev yapan Belediye başkanları katkı yapmıştır. Meram’ın tarihi dokusu ve alanı itibariyle alt yapıda hizmet götürmek, kırıp- dökmeden bu işleri yürütmek kolay değildir. Son dönemde Meram Belediye Başkanı Fatma Toru’nun çalışma ve çabasının Meram için ayrı bir önemi mevcut iken, bunu Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’da sanki yerinde görmek için Meram Belediye Başkanlığını kullandı.
Meramın tarihi ve nostaljik dokusu bozulmamalıdır. Meram Belediye Başkanı Fatma Toru ve ekibinin hummalı çalışması inkâr edilemez bir gerçektir. Son büyük proje ise geçtiğimiz günlerde “Meram dönüşüm” projesidir. Birkaç yıl sürebilecek bu proje ile Meram’ın yapısal dokusu da değişecektir.
Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ı Meram Belediyesinde karşılayanlar arasında dovn sendromlu çocuklar da vardı. Bu yavrular Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı çiçeklerle karşıladılar. Erdoğan’da onlara sevgisini gösterdi.

Erdoğan Meram Belediye Başkanlığında bir saatten fazla kaldığı sürece birçok kişi ile görüştü ve onların sorunlarını dinledi. İlgililerden bilgi aldı. Kendisi ile beraberinde hükümetten ve AK Parti Genel Merkezinden güçlü bir heyette yer aldı. Dikkat çeken bir konu ise Erdoğan Cumhurbaşkanı olduktan sonra ilk defa bir ilçe belediyesinin açılışına katılıp ziyaret etti. Bu durum bile Erdoğan’ın Konya ve Meram’a ve Konyalıya gösterdiği alakayı göstermektedir.

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru’da Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yanındaki heyete en güzel Konya- Meram misafirperverliğini gösterirken, izzet ve ikramda ekibiyle hata yapmadan alnının akıyla bu işi başardı.Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ilçe ile alakalı projeleri sundu.Çalışmaları anlattı.

Yine böylesi önemli bir ziyaret sırasında Meram ilçesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan adına 5 bin adet fidan dikiminin yapıldığı Recep Tayyip Erdoğan koruluğu oluşturuldu. Koruluğa Cumhurbaşkanımız adına dikilen 5 bin fidanın sertifikası takdim edildi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Meram Belediyesinden ayrılışında ve Konya ziyaretinin kendisini tatmin ettiği yüzlerinden okunuyordu. Bunun içinde Meram Belediye Başkanı Fatma Toru’ya memnuniyetlerini ifade etti.
Fatma Toru’da Meram Belediye Başkanı olarak ilk defa bir ilçe belediyesinde Cumhurbaşkanını ağırlamanın mutluluk ve onurunu ekibiyle birlikte yaşadı.

Bu yazı toplam 343 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.