1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. ERDOĞAN VE YILDIRIM’IN KONYA GEZİSİ
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

ERDOĞAN VE YILDIRIM’IN KONYA GEZİSİ

A+A-

Konya geçtiğimiz hafta sonunda yine tarihi günlerinden birini yaşadı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı R. Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım  eski Başbakan  Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, yanında bakan ve milletvekilleri ile birlikte Konya’ya gelerek bir  dizi açılış ve  ziyaretlerde bulundular.

Konyalı yine her zamanki gibi  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı  R. Tayyip Erdoğan’a  sevgi gösterisini eksik etmedi.

Erdoğan   Konya’da da   Cumhuriyet Bayramını kutladı ve şunları söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türk milleti, 29 Ekim 1923'te bir kez daha tüm dünyaya iradesine pranga vurdurmayacağını, kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin müdahil olamayacağını kanıyla ve canıyla ilan etmiştir." dedi.

Erdoğan Konya’da yaptığı konuşmalarda:

"Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Olacağız ki o senaryoları yırtıp atabilelim."dedi.

Konyalıları  selamlayarak başladığı konuşmasında yaklaşık 6 ayın ardından bir kez daha Konyalılarla bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyen Erdoğan, 16 Nisan halk oylamasında yüzde 73'lük "evet" oranıyla büyük, güçlü, müreffeh Türkiye mücadelelerine tarihi destek veren Konyalılara şükranlarını sundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

“Türkiye'ye örnek olacak, şehrimizin tarihi ve manevi ruhuna uygun bir netice bekliyorum. Bunun için hep birlikte çalışmamız gerekiyor. Türkiye'nin güney sınırlarından ekonomisine kadar her yerden kuşatılmaya çalışıldığı bir dönemde, üzerimizde oynanan oyunları ancak bu şekilde bozabiliriz."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Geçtiğimiz 15 yılda 3 kat büyüyen Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşmasına kim engel olabilir?" Erdoğan, “Türkiye’ye Irak’ta, Suriye’de, Afrika’da, Balkanlarda ne işin var dilenlere sormak lazım” diyerek, “Peki sizin buralarda ne işiniz var” şeklinde konuştu.
Türkiye inişli ve çıkışlı da olsa asla küçümsenemeyecek günlere gelmiştir. Gönül daha iyisini ister elbet. Kazanabileceğimiz halde kaybettiklerimizin muhasebesini hep yaptık, yapacağız. Tek parti döneminin bu ülkeye en büyük kötülüğü, tarihimizi 1919’dan, 1923’den başlamış olmaktır. 1923 halbuki yeniden ayağa kalkış dönemidir. Vatanımız olan Anadolu’ya elbette sıkı sıkı sarılacağız. Bugün Karadeniz’den Hint Okyanusuna kadar hüsnü kabulle karşılanıyorsak sebebi budur. Yıllarca bizi bu gerçeklerden, vizyondan uzak tuttular. Türk milletinin yeniden gerçek gücünü, yeni yüzünü görmekten birileri kudurmuş durumda. Türk Milleti yüzlerce milyon kardeşi ile birlikte yeniden kurulan dünyada hak ettiği yeri almanın kararlılığı içindedir. Geçtiğimiz 15 yılda 3 kat büyüyen Türkiye’nin 2023 hedefine ulaşmasını kim engelleyebilir. Onlar büyüyemez diyorlar, işte bakın ilk çeyrekte yüzde 5 büyüdü. Çalışıyoruz, koşuyoruz. Daha iyi olacak. Milletçe koşuyoruz.

Gerek 15 Temmuz, gerek Fırat Kalkanı, gerek terörle mücadelede varız. Mağdur, mazlumların olduğu yerde biz varız. Türkiye kendisine yeni bir gelecek inşa ediyor. 2023 hedefi bu geleceğin ilk adımıdır. Bunu 2053 ve 2071 izleyecek. Biz göremeyeceğiz ama inşallah sizler göreceksiniz. Konya tarih boyunca hep kurucu ve öncü bir şehir olmuştur.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, "Türk milletinin, yeniden gerçek gücünün farkına varması karşısında adeta birileri kudurmuş durumdalar. Türkiye artık gücünün, imkanlarının, yapabileceklerinin bilincinde bir ülkedir." dedi.

Başbakan Binali Yıldırım’da Konya yatırımlarını anlattı. Yıldırım’ın   konuşmalarından satır başları:

Toplam tutarı 1 milyar 400 milyon olan 50 adet projenin açılışı için birlikteyiz. Bu eserler Konya'ya hayırlı uğurlu olsun. Açılışı yapılan projelerin içinde sağlık yatırımları, okullar var, hastaneler, üniversiteler var. Konya'nın ihtiyacı olan her türlü hizmet var.

Konya'yı marka şehir yapmak için 15 yıldır durmadan yorulmadan çalışmaya devam ediyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. Konya bizim baş tacımız. Konya'da neler yaptıklarımızı anlatmaya zaman yetmez. 15 yılda Konya'ya 40 milyar lira yatırım yaptık. Sizlere bu zamana kadar ne söz verdiysek hepsini yerine getirdik.

Çevre yolunun da yapımına başladık. Bu yıl sonunda Karaman yolu bağlanmış olacak. Tınaztepe Tünelleri de yapılıyor. Hayırlı uğurlu olsun. 15 yılda 19'u hastane olmak üzere 74 sağlık tesisini yaptık hizmete aldık. Buna ilaveten dev bir şehir hastanesini Karatay'da Konya'ya kazandırıyoruz. İnşallah Aralık ayında merkezde 600 yataklı numune hastanesini yaparak açılışa hazır hale getireceğiz. Necmettin Erbakan Üniversite Hastanesi'ni de 2018'de tamamlamış olacağız.

55 bin metrekare alana sahip YHT garının temelini atmıştık. Önümüzdeki sene Konya YHT Garı'nı da tamamlamış olacağız. Konya-Karaman YHT'yi de önümüzdeki sene açıyoruz.” diye konuştu.

Tabi ki, bu yatırımlar Konya’ya değer katacaktır ama, Konya’nın daha başka yatırımlara da ihtiyacı olduğu aşikar. Bunun içinde ilgililer gerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, gerekse  Başbakan Yıldırım’a  gereken dosyaları verdiklerine inanıyorum.

Bu arada şunu da belirteyim.

AK Parti’de yeni il başkanlığına getirilen Hasan Angı  bir büyük günde bence hatasız bir organizasyon gerçekleştirdi ve ayağının tozu ile oturduğu koltuğun hakkını verdi. Tecrübeli,siyaseti bilen  bir isim olan Angı sanırım bundan sonra da AK Parti’de  varsa yapılan yanlışları Konya’da giderecektir. Buna da inancım tamdır

+++    +++ 

Dün Cumhuriyetimizin kuruluşunun  94. yılını kutladık. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları tatil ve yağmurlu bir güne denk geldiği için okullarda  kutlamaların bugün yapılacağını biliyorum.

Herkese bir kez daha bu büyük bayram kutlu olsun diyorum.

 

Çıkmış örümcek kafalı bir gerzek 'Keşke yunan galip gelseydi, o zaman medreseler kapanmazdı' diyor. Aslında bu hainlere en güzel cevabı Neyzen Teyfik vermiş...

Bakın Neyzen Teyfik  ne demiş;

 

Esir iken mümkün müdür ibadet

Yatıp kalkıp Atatürk'e dua et.

Senin gibi dürzülerin yüzünden.

Dininden de soğuyacak bu millet...

İşgaldeki hali sakın unutma..

Atatürk'e dil uzatma sebepsiz.

Sen anandan gene çıkardın amma..

Baban kimdi bilemezdin şerefsiz...

Bu yazı toplam 471 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.