1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. ERGENEKON-TANK PALET
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

ERGENEKON-TANK PALET

A+A-

Adına "Ergenekon" denilen davada yargılanan sanıkların beraat etmesi ve mahkemenin bir terör örgütü olmadığına hükmetmesi çok önemlidir. Lakin geç gelen adalet adalet değildir. Giden canlar geri gelmediği gibi, boş yere yıllarca cezaevinde geçirilen zamanlar da geri gelmemektedir. Ülkemizde hukuk devleti ve yargı bağımsızlığı anlamında oldukça geri bir durumdayız.
İlgili dönemde sadece bu dava değil birçok şehirde birçok siyasi dava açılmış ve yine çok sayıda vatansever insan örgüt üyesi olmak iddiasıyla tutuklanmış ve ceza almıştı. Yine aynı dönemde şehrimizde de başta "Meltem Operasyonu" adı ile birçok siyasi operasyon yapılmış birçok milliyetçi bu operasyonlar kapsamında ceza almıştı. Hazindir ki bu cezalar onandı.
Bu nedenle ülkemizde Fetullahçı Terör Örgütü yöneticileri tarafından düzenlenen tüm siyasi operasyonlar, açılan tüm siyasi davalar tekrar elden geçirilmeli ve sırf bu örgüte mensup olmadığı için ceza alan, tutuklanan, yargılanan, işinden mesleğinden olan kim varsa iadei itibar yapılmalıdır.
İktidar partisinin de devletin yargı, emniyet, askeriye gibi hayati kurumlarını adı ve görüşü ne olursa olsun bir gruba, bir cemaate terk etmemesi, devletin her işinde hakkaniyetin gözetilmesi gerekliliği açıkça görülmüştür.
Bu davada yargılanırken yaşamını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Haksız yere yıllarca cezaevinde kalanlara da geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.
Allah c.c. hiç kimseyi haksız yere bir saniye bile özgürlüğünden mahrum etmesin. Devleti idare edenleri de hak ve adaletten ayırmasın.
Yukarıdaki  yazıyı Av. Gökhan Tozoğlu göndermiş. Kendisine teşekkür ederek yazımı köşeye taşıdım.
+++  
Bir süre önce iktidar ile muhalefet arasında tartışma konusu olan  Kırıkkale’deki Tank –Palet fabrikasının kimilerine göre satılması, kimilerine göre kiralanması sonucu konu yargıya intikal etmiş, yargıda  bu ister satış, ister kiralama deyin Tank-Palet işlemini gerekçeli karar ile iptal etmiştir.
Bakalım sonuç ne olacak ?
+++  
Atatürk diyor ki :
Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar, önce onurlarını, sonra özgürlüklerini, daha sonra bağımsızlık ve geleceklerini kaybederler.
+++    +++ 
Kesilmiş çiçeklere yağmur’un faydası olmaz.
İncinmiş duygulara, umudun faydası olmaz.
Karılmış kalplere özrün faydası olmaz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.