1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Esnafın sorunlarını çözüyoruz
Esnafın sorunlarını çözüyoruz

Esnafın sorunlarını çözüyoruz

Konya Demir ve Emsali Sanatkârlar Odası Başkanı Celal Bayrak, 2018’de yapılacak seçimler öncesi bütün üyeleri tek tek ziyaret ederek sorunlarını çözdüklerini dile getirdi.

A+A-

Konya Demir ve Emsali Sanatkârlar Odası Başkanı Celal Bayrak, oda olarak yürüttükleri faaliyetleri ve yaklaşan oda seçimleri hakkında gazetemize önemli açıklamalarda bulundu. Yaklaşan oda seçimlerini değerlendiren Başkan Celal Bayrak, bu yıl Konya’daki bütün oda başkanlarının karşısına başkan adayının çıktığını belirtti. Demir ve Emsali Odası Başkanı olarak bütün üyeleri kucakladıklarının altını çizen Başkan Bayrak, “Bizim anlayışımızdan bizden veya sizden diye bir anlayış yok. Bütün üyelerimizi kucaklayan bir anlayışımız var. Üyelerimizin her türlü sorununu çözdük ve çözmeye de devam ediyoruz. Yaklaşan seçimler öncesi tekrardan üyelerimizi tek tek ziyaret ederek durumlarını yerinde görüyoruz. Bu seçimde oda olarak KONESOB Başkanı Ali Osman Karamercan’ın yanında olduğumuzu belirtiyorum. Başkan Karamercan’ın döneminde esnaf odaları olarak inanılmaz bir yol kat ettik” dedi. Mevcut esnaf odası başkanlarının karşısına rakip çıkmasını değerlendiren Bayrak, “seçimlerde ne olacağı bilinmez. Ama 1-2 başkan haricinde değişen olacağını zannetmiyorum” ifadesini kullandı. 
ESNAFIN SORUNLARI GİDERİLMELİ
Esnaf ve sanatkarın ülke ekonomisi içinde hak ettiği yeri almalarını sağlamak onların tüm sorunlarının çözülmesi gerektiğine dikkat çeken Başkan Bayrak, “İşletmelerin kaynak ihtiyacı, işletme sahibi ve çalışanların sosyal güvenliği,  vergi yükleri teşvik uygulamaları, eğitim, işyeri sorunları bir bütün olarak ele alınıp bu hususlardaki sorunları çözümlenmediği takdirde esnaf ve sanatkarların kendi ayakları üzerinde durmasından öteye gidemeyeceği muhakkaktır” diye konuştu. Demir ve Emsali odasının üyelerinden aldığı güçle kısıtlı imkanlarla hizmet verdiğini aktaran Başkan Bayrak, “Mesleğimizin genel menfaatlerine uygun olarak gelişmesini sağlamak bir biriyle ve halkla olan ilişkilerde dürüstlüğü hakim kılmak üzere meslek disiplin ve ahlakını korumak maksadıyla kurulmuş bulunan ve faaliyetini üyelerden aldığı güçle sürdüren odamız kısıtlı imkanlarla hizmet vermeyi amaçlamıştır” şeklinde konuştu. 
ÜYELERİMİZE FIRSATLAR SUNUYORUZ
Üyelerle yürütülen faaliyetlere değinen Bayrak, şunları söyledi: “Üyelerimizle beraber Çanakkale’ye gittik. Gelenekselleşen iftar programları yaptık. İş yeri olmayan üyelerimize iş yeri tahsis ettik. Birçok özel hastane ile esnafımızın yararlanacağı indirim anlaşmaları imzaladık. Esnafımızın hukuksal sorunlarını çözmek ve esnafımızı savunacak hukuk danışmanı ile anlaşma sağladık. Ayrıca arabuluculuk hizmeti ile pek çok esnafımızın müşterileri ile olan sorunları mahkemeye taşımadan çözüm sağlamış hem zaman hem para kaybını önledik. Odamız bir İş güvenliği uzmanı ile anlaşarak üyelerimize uygun ücret karşılığında işletmelerin risk değerlendirme raporları ve acil eylem planı yaptırmaları sağlanmıştır. Esnafımız Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya teşvik edilmiştir. Eğitime önem veren Odamız Anadolu  Dershaneleri ile  anlaşarak üyelerimizin  çocukları  ve üye personelin çocuklarında  dahil olduğu % 40 indirimli   eğitim   avantajı  sağlanmıştır.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.