1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Ev hanımları için seminer düzenlendi
Ev hanımları için  seminer düzenlendi

Ev hanımları için seminer düzenlendi

Aile ve Sosyal Politikalar Konya İl Müdürlüğü tarafından, Selçuklu Belediyesi Nikah Salonu’nda ev hanımları için seminer düzenlendi.

A+A-

‘Ev Hanımlarına Yönelik Finansal Okuryazarlık’ konulu seminere,  Konya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilal Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığını Kadının Statüsü Genel Müdür Yardımcısı Hülya Yavuz, Habitat Derneği Proje Koordinatörü Hande Kılıç ve çok sayıda ev hanımı katıldı. Açılış konuşmasını yapan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığını Kadının Statüsü Genel Müdür Yardımcısı Hülya Yavuz, kadının daha da güçlenmesi ve statüsünün belirlenmesi amacıyla bu seminerin düzenlendiğini kaydetti. Genel müdürlük olarak faaliyetlerini sürdürdüklerini ifade eden Yavuz, “Sürekli ekonomik büyüme sosyal kalkınma ve sosyal adaletin gerçekleştirilmesinde kadının vazgeçilmez olduğu bilinen bir gerçektir. Bu gerçekten yola çıkarak, kadının toplumsal yaşamdaki konumunun güçlendirilmesi, kadınlara karşı ayrımcılığın ve şiddetin ortadan kaldırılması bağlamında ülkemizde çok önemli gelişmeler yaşadık ve önemli yollar kat ettik. “ şeklinde konuştu.

SADECE TASARRUF YETERLİ DEĞİL

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak, kadınların toplumsal yaşamın her alanında daha fazla ve aktif bir şekilde yer alması konusunu önemsediklerini aktaran Hülya Yavuz,  bu anlamda tüm sivil toplum kuruluşlarıyla beraber iş birliği içerisinde çalıştıklarına dikkat çekti. Yavuz tasarruf ve yatırımın önemini vurgulayarak sadece tasarrufun yeterli olmadığını belirtti. Pek çok ülkede tasarruf ve yatırım düzeyini arttırmaya yönelik politikaların benimsendiğini söyleyen Yavuz, “Finansal okuryazarlık ve eğitim konuları giderek önemli hale gelmiştir. Çünkü sürdürülebilir büyüme için sadece tasarruf etmek yeterli olmamakta aynı zamanda bu tasarruflarımızı belirli alanlarda kullanılması da çok önemlidir. Bu nedenle finansal okuryazarlık seviyesinin yükseltilmesi önümüzdeki hayati konuların başında gelmektedir. Toplumdaki bireylerin finansal okuryazarlık düzeyi arttıkça sermaye gelirini arttırmakta buda üretimi ve yeni istihdam mekanlarını oluşturmaktadır.” ifadelerini kullandı.2-008.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.