Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Ey Akıl

A+A-
Bazı cin fikirliler, birilerini soymak için partiler düzenlerler.
Ne partisi ?
Cin çağırma partisi…
Ruh çağırma partisi…
“Ey ruhhh, burada isen ortaya çık…”
Ya da “cin” çıkartırlar…
Bizim işlerimizde galibe buna dönmeye başladı.
Bende diyorum ki :
Ey  akıl burada isen, ya da nerede isen çık ortaya…
Bize biraz yardım et.
Gene ne oldu diyebilirsiniz.Aslında bu yazıyı yazmak için biraz geçiktim ama, yanlış hesap Bağdat’tan döner diye bir söze güvenerek yazıyorum.Beyler, biraz aklı-selim ve sakin düşünün ve öyle karar verin. 15 Temmuz 2016'da Türk Silahlı Kuvvetleri mi darbe yapmaya kalkıştı?
Hayır! İçinde birkaç çürük, hain çıkabilir.Her yerde, her toplumda var.
Al Başbakanlık özel kalem müdürü ve birçok sözüm ona memur, genel kurmayda en yakın kimseler, sözde devletin valileri, emniyet mensupları…Eğer Türk Silahlı Kuvvetleri kurum olarak emir komuta zinciri içinde bir darbe girişiminde bulunmadıysa kim darbe yapmak istedi?
Asker içinde kümelenmiş, cemaat subaylarının oluşturduğu cunta… Eee! Öyle ise temel hedefimiz cunta olmalı değil midir? Olağanüstü hâl kararını cuntanın darbe girişini düzetmek için almadık mı?
Evet, bunun için aldık.
Peki, madem öyle yaptık..
Şimdi neden Türk Silahlı Kuvvetlerinin tamamını hedef alarak, kurumsal varlığı ile ilgili siyasi kararlar alıp "150 yıllık geleneği" yerle bir ettiniz. Bunu bir kez daha gözden geçiriniz. Düzeltmek yine sizin elinizdeÜlkenin başına belayı açan, Alkeyi  Haçlı zihniyetine teslim etmek isteyen, Sevr’i hortlatmak isteyen, ülkeyi bölmek isteyen TSK değil ki.. FTÖ’nun köpekleri  ve onun önünü açan siyasetin kendisi..Siyasetcilerin büyük bölümü de 17-25 Aralıkta bunu son olarak anladılar ve döndüler.

"150 yıllık geleneği yendik"
lafı ne demek biliyor musunuz ?
Tarihi yıkmışız demek..
Milli birikimi yok etmiş demek.
Tecrübeyi çöpe atmışız demek.
Ayağımıza kurşun sıkmışız demek..
Atatürk’ün yaptığı devrimler içinde “Dil ve eğitim devrimi” ile Osmanlı ile Türkiye’nin arasındaki köprülerin yıkılmasının nedeni bu değimlidir. Bunu eleştirmiyormuyuz ?
Velhasıl Osmanlı-Cumhuriyet köprüsünün kelepçelerini kırmışız demek...
TSK'yı sivillere bağlamak asla çözüm değil… FTÖ örgütlenmesi, TSK'nın kurumsal tavizlerinden kaynaklanmadı ki.. Tam tersine sivillerin, yani iktidarların baskılarından, TSK'ya yönelik eleştirilerinden, yönetme beceriksizliklerinden kaynaklandı. Yoksa TSK'nın kendisine kalsaydı, kurumun içine ne FETÖ girebilirdi ne de başkası.

"Sınavları KPSS ile yapın. Herkese eşit davranın.. Hukuk devletine, insan haklarına, anayasanın eşitlik ilkesine uygun davranın. Atamalarda liyakati öne çekin. Devletine, milletine, bayrağına bağlı olanları seçin. Daima hukuk içinde kalın"

FETO’cular ne yapmış?
 Soruları çalarak, sözde mülakat yaparak eleman aldılar.. Amaçları Devlet bürokrasisini ele geçirmekti bunu da büyük ölçüde başarmışlar. Yani nerede ise devleti ele geçirmişler . İçişleri Bakanı Efkan Ala geçen gün yaptığı açıklamada   “İllerimizin  70’in fazlası Emniyet Müdürlerinin FETO’cu olduğunu söylemedi mi ?  Valilerin bir kısmı öyle değil mi ? Başbakanın Özel kalem Müdürü FETO’cu çıkmadı mı ?.
Bürokrasinin bir hiyerarşisi, teşkilatlanma şeması, emir-komuta düzeni olur… En büyük bürokrasi ve örgüt teorisyeni, bürokrasi kavramının da babası saylan Max Weber'i çılgına çevirecek şeyi yapıyorsun; emir-komuta birliğini altüst ediyorsunuz. Lütfen düşünün.
Koca Osmanlı devleti neden yıkıldı hatırlayalım. Ordu düzeninin eskimesinden.. Nasıl düzelttin onu da hatırlasana.. II. Abdülhamit döneminden başlayarak Almanya'dan ithal ettiğin subayların eğitimi ve bu sayede kurduğun işte o 150 yıllık birikimle...
Unutmalayım ki,  Camiye, kışlaya ve spora siyaset karıştırmayacaksın “… Bak, siyaset hem caminin, hem sporun ve hem de kışların içinde… Başımıza ne geldiyse bundan geldi .
TSK  terörü önleme adına  Suriye Topraklarına girdi. İnşallah sonu Türkiye’nin hayrına Olur.
 
Uluslararası hukuka uygun olarak #FıratKalkanı harekatını başlattık.
DEAŞ , İŞID , PKK ve benzeri terör guruplarına karşı meşru müdafaa ve Suriye toprak bütünlüğünün korunması amacı ile Özgür Suriye ordusu ve Türkmenlerle birlikte temizlik harekatımız devam ediyor.
24 Ağustos 2016 tarihi tevafuk değil elbette, 500 yıl önce  24 Ağustos 1516 Mercidabık savaşı ile Suriye, Lübnan, Filistin Osmanlı topraklarına katılmıştık.
Cerablus hattı son derece önemli, kurulmak istenen Akdeniz koridoruna izin vermeyeceğiz.
Gazamız mübarek olsun. Gücümüzü kimse test etmesin, bu başlangıç...
 
    
Bu yazı toplam 335 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.