1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. EY ÜMMET! MES’ULİYETTEN KAÇMAK YOK!
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

EY ÜMMET! MES’ULİYETTEN KAÇMAK YOK!

A+A-

Dünyada düzen değişikliği kurma çabalarında Amerika ve İsrail’in artık zıvanadan çıktığını ve hedefe ulaşmada aşırı gaddarlık göstermekten geri adım atmadıklarını biliyoruz. Onların beklentileri, asimilasyon ile İslam ümmetini bir hiçe çevirmek ve kendi içlerinde ama tamamen köleleştirilmiş yapılarıyla fikir bile ortaya koyamayan zavallı duruşlarıyla birilerine kölelik yapmak zorunda bırakılmaları için çaba ortaya koyan emperyalist çabalar sonucunda bu iki kâbusun tüm planlarında sapmalar olduğunu görmekteyiz. 
Bir hedefleri vardı. Hedefe ulaşma uğruna kıyasıya mücadele yöntemiyle bugüne kadar attıkları tüm adımlar bir şekilde bozuldu ya da sekteye uğradı. İşte bu başarısızlık sonrası kaygıların ön plana çıkmasıyla ipinden boşanan itler gibi dünyanın dört bir yanına saldırma girişimleri ortaya çıktı. 
Hepimizin malumudur. Son ABD seçimlerini Cumhuriyetçi Parti adayı Donald Trump kazanmıştı. Bu adam 20 Ocak 2017 tarihinde yemin ederek görevine başladı. Onun görevine başlamasını müteakiben bambaşka bir ABD politikasıyla yüzyüze kaldık. Amerikalılarda tıpkı diğer milletler gibi birilerinin ortaya koyduğu oyunlar çerçevesinde diledikleri yöne çevriliyorlar. 
Trump’un seçilmesinin üzerinden iki yıldan az düşük bir zaman geçti. Ama başa geçtiğinden bu yana farklı bir siyaset izlemeye koyuldu. Ne amaçla yaptığı bilinmez ama üç büyük dinin kutsal mekânlarını içinde barındıran ülkelere ziyareti ilk yurtdışı seyahati olarak kayıtlara geçti. 
Birilerine mesajı vardı. O mesaj neydi?
İşte bunu çözmemiz lazım. Bu mesajı çözemediğimiz için her geçen gün akla zarar farklı bir ABD politikasıyla karşı karşıya kalabiliyoruz. 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan belki de içimizde bu oyunun nereden geldiğini ve nereye gittiğini en iyi bilen kişi olarak ortaya çıkıyor olsa da o da zaman zaman şaşkınlığa uğruyor. Çünkü siz oku hedefine attıktan sonra okun gittiği hedefin birileri tarafından sağa sola kaçırılarak hedefe tam isabet etmesini engelleyen yapıda yaklaşım var. Herkes birbirine oyun oynuyor. Hiç kimse dürüst değil.  
Dünya çalkalanıyor. Tüm dünya oyunun farkına vardı. İşin öyle bir noktaya doğru gitmesi karşısında herkes bir anda afalladı. Bugün Trump’a yönelik gösterilerin ve kalkışmaların temelinde de bu yatıyor. Değişen bir şey olmayacak. Film başladığı yerden devam ettirilmeye çalışılacak. Suriye üzerinde oynanan oyun yarın belki de Ürdün’e, Türkiye’ye, Sudan’a, İran’a taşınarak devam ettirilecek. 
İşte can alıcı sorumuz; dünya gerçekte nereye gidiyor diye sormanın tam zamanıdır. 
Çünkü Trump’un suflörü, sağ kolu belki de ikinci adamı Steve Bannon 2015 yılında akıl almaz şeyler söylemişti. Ne dediğini bir hatırlamakta yarar var. 
 “Bu çağın en büyük tehdidi İslam’dır. İslam’a karşı silahlanmalıyız. Daha güçlü yeni bir dünya düzenine geçmek gerekiyor. Biz şimdi 1683 Osmanlı Türkleri tarafından Viyana kuşatması gibi bir tehdit altındayız. Atalarımız İslam’ı o zaman Avrupa’ya sokmadılar. Bizler de atalarımızın izinden gitmeliyiz. İslam’ı Avrupa dışında tutmalıyız. Bizler şu anda radikal İslam ile bir savaş içindeyiz. Her şey açık ve ortada.  Bu savaş çok kanlı ve acımasız olacak. Atalarımızın kazanımlarını yok ettik. Onları tekrar geri almalıyız. Gelecek kuşaklarımızın 500 sene sonra bizlerin bu krizi nasıl aştığımızı görüp öğrenecekler.” 
Şu sözlere bir bakar mısınız? Bugün yaşadığımız tüm politikalarda ki anormal sapmaların hangi temele binaen değiştirildiğini anlayabiliyor musunuz?
Bu nefret söylemi direkt bizleri ilgilendiriyor. Müslümanlar olarak muhatap bizleriz. Hiç öyle sağa sola bakmaya gerek yok. Hepimiz sorumluyuz. Serdar Usman olarak ben, Ahmet olarak, Leyla olarak siz… Kısacası hepimiz oyunun içindeyiz öyle kolayca sıyrılamayız. Mücadele etmekle mükellefiz. Gerekirse öleceğiz, ama İslamin şerefli izzetli duruşunu bu alçaklara asla kurban etmeyeceğiz. 
Bu satırı okuyan kardeşim! Sana diyorum. Ne diye sağına soluna bakıyorsun.
Hepimiz mesulüz hepimiz…
 

Bu yazı toplam 852 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.