1. YAZARLAR

  2. Ufuk Kendirci

  3. Fantastik bir maçtı  
Ufuk Kendirci

Ufuk Kendirci

Yazarın Tüm Yazıları >

Fantastik bir maçtı  

A+A-

18 yıl sonra gelen galibiyetin 1-0, 2-1 gibi skorlarla gelmesi olmazdı. İlk yarım saati çıkardığımızda 68 dakika 7 gol oldu belki ama bir o kadar daha gelebilirdi. Ne yoktu ki maçta  penaltılar, kartlar, tartışmalı pozisyonlar... 

İlk yarım saat boyunca iki takım risk almayınca oyunun akıcılığı yoktu. Hata yapan gol yer korkusuyla temkinli oynamayı tercih ettiler. Fatih Hoca'nın aklında hücum aksiyonu olmayınca Konyaspor ileri çıkmaya başladı. Skubic bu ligin en iyi sağ beki olduğunu hatırlatırcasına asistini yaptı Daci golünü attı.

Sokol ve ve Daci final vuruşlarını yapamayınca Diagne cezayı kesti. Galatasaray karşısında bulduğunu atamadığında verdiğin pozisyonda gol yersin. İkinci yarının başında şans Konyaspor'un yanındaydı. Guilherme kesti, Daci skoru ikiledi. Galatasaray baskıyı arttırdığında ise İsmail Kartal Amir ve Kravets kozunu kullandı. Amir oyunu dengeledi, formsuz Sokol ise yerini daha iyisine bıraktı. 

Galatasaray merkezden gelemeyince sürekli kanadı denedi. Konyaspor çok iyi hızlı ataklara çıktı, eğer biraz daha dikkat etselerdi farklı skor olurdu.  Penaltı kararlarına girmek istemiyorum bana göre ikisi de doğruydu. Taktiksel diziliş ve oyuncu değişiklikleri ne olursa olsun oynamak isteyen bir takım vardı ve galibiyeti hak ettiler. 

Önceki ve Sonraki Yazılar