1. YAZARLAR

  2. Sinan Yiğit Samancı

  3. Fatma Toru bu işi biliyor
Sinan Yiğit Samancı

Sinan Yiğit Samancı

Hakimiyet Gazetesi
Yazarın Tüm Yazıları >

Fatma Toru bu işi biliyor

A+A-

Meram Belediye başkan adayı gösterildiğinde Konya’da bazı çevrelerde şok etkisi yaratmıştı. Hatta çokça duymuştuk, ‘Fatma Toru, bir bayan olarak, Konya gibi bir yerde belediye başkanlığı yapamaz’ diye…

Sonra bu sözü söyleyenlerden tam tersi cümleler de duymuştuk. Aynı kişilerden, ‘Fatma Toru, bu işi biliyor. Belediyecilik nasıl yapılır, herkese gösteriyor.” cümlelerini duyduk.

Yiğidi öldür hakkını yeme… Fatma Toru, herkesin beklentisinin üzerinde işler yaptı. Sadece altyapı, yol gibi fiziki belediyecilikte de değil…

Sadece Kentsel Dönüşüm hamlesi bile 4 yıla bedel bir iş… Herkesin düşündüğü ve kimsenin cesaret edemediği bir işi, şu ana kadar başarıyla yürütüyor. Aksaklıklar olmuyor mudur? Mutlaka oluyordur. Arada sırada arayıp söyleyenler oluyor. Ancak, böylesine devasa bir işi yapıyorsunuz ve tek tek şikayetler dışında herkes memnunsa vardır orda bir hikmet, bir başarı… Keşke hiç şikayet olmasa, şikayeti olanların da sorunları ivedi olarak çözülse… Ama insanız ve insanlara iş yaptırıyoruz. Herşey her zaman istediğimiz gibi olmayabilir.

Gazetemizde de belki okumuşsunuzdur. Fatma Toru, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Dolular ve MHP Meram İlçe Başkanı İbrahim Ay ile birlikte Dutlu Koruluğu’na giderek ittifakın fidanlarını diktiler.

Her iki partinin yönetim kurulunun da yer aldığı etkinlik, İttifakın yansımaları açısından önemli…

Başkan Toru, burada yaptığı konuşmada “Buradaki birlik ve beraberliğimizle “Adayımız Erdoğan’dır” kampanyasını buradan başlatmış oluyoruz. AK Parti Meram İlçe Başkanımıza ve MHP Meram İlçe Başkanımıza; bugüne kadar verdikleri destekten dolayı çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra da inşallah birlik, beraberlik ve kardeşlik iklimi içerisinde devletimizin ve milletimizin bekası için liderlerimizin verdiği kararlar doğrultusunda ne gerekiyorsa yapacağız. Meram’daki oy oranını en yükseğe taşımak üzere hep beraber seferber olmuş durumdayız. Hayırlı olsun”dedi.

Ve önemli bir şey daha söyledi Başkan Toru… Hedefimiz 50+1 değil, 60+1 dedi…

İttifak böyle olur, başkanlık böyle yapılır.

Yolunuz açık olsun…

Bu yazı toplam 1385 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar