1. HABERLER

  2. MUĞLA

  3. Fethiye Bir Mavi Bayrak Daha Kazandı
Fethiye Bir Mavi Bayrak Daha Kazandı

Fethiye Bir Mavi Bayrak Daha Kazandı

Muğla’nın Fethiye İlçesinde 3 yıl önce hizmete giren ‘Barut Fethiye Sensatori Otel’ mavi bayrak alarak bir marka daha kazandı.Geçtiğimiz günlerde 6 milyon okuyucusu bulunan bir İngiliz gazetesinde Fethiye ve otel ile ilgili olumlu güzel...

A+A-

Muğla’nın Fethiye İlçesinde 3 yıl önce hizmete giren ‘Barut Fethiye Sensatori Otel’ mavi bayrak alarak bir marka daha kazandı.
Geçtiğimiz günlerde 6 milyon okuyucusu bulunan bir İngiliz gazetesinde Fethiye ve otel ile ilgili olumlu güzel bir yazının kaleme alındığı belirtilerek Avrupa Pazarından ve İngiltere’den son dakika satışlarla Fethiye yöresine ciddi oranda turist beklendiği ifade edildi.
Fethiye’nin diğer bölgelere göre daha revaçta olduğu da belirtilip turizmde değişik nedenlerle yaşanan krizin etkilerinin daha az olmasının beklendiği de kaydedildi.
Çevre düzenlemeleri ile ilgili en etkili çevre ödülünü de alan Barut Fethiye tesisinin geçen yıl 18 bin 500 turisti misafir ettiği belirtilip bu yıl bu rakama yaklaşmak,korumak hatta 17 bin 250 misafir ağırlama beklentisi içerisinde oldukları da açıklandı.
‘’Barut Fethiye Sensatori Otel ’’Genel Müdürü Ekrem Hepeyiler gazetecilerle buluştuğu sabah kahvaltısında tesisin 3 yıllık bir marka olduğunu hatırlatıp,çevreci yaklaşımlarla mavi bayrağıda kazandıklarını söyledi. Hepeyiler gazetecilerin sorularını da cevaplandırırken , “Turizmdeki krizin nedeni Türkiye’nin içinde bulunduğu politik sebepler, terör olayları ve yurt dışındaki algıdan kaynaklı. Maalesef önümüzdeki günlerde de bu düşüşün devam edeceğini ön görüyoruz. Avrupa pazarında özellikle İngiltere’de son dakika satışlarını almamış tüketicilerin varlığı söz konusu. Ancak Türkiye’nin yurt dışındaki imajının değiştiği halinde son dakika satışlarında artış olacağı düşüncesindeyiz. Böylece, turist sayısının artacağını ve turizmdeki gerilemenin daralacağını düşünmekteyiz” dedi.
“İNGİLTERE PAZARINDA FETHİYE REVAÇTA”
İngiltere pazarında Fethiye bölgesinin ciddi anlamda revaçta olduğuna işaret eden Hepeyiler, “Tur operatörleriyle görüştüğümüz zaman, Bodrum, Marmaris, Kuşadası bölgelerine göre Fethiye İngiliz pazarında daha revaçta. Diğer bölgelerde olan düşüş oranı yüzde 30 iken Fethiye’de yüzde 10’luk bir düşüş görülmekte.Fethiye Otelciler Birliği Derneği’nin (FETOB) ulusal bir gazeteye verdiği tanıtıcı reklamın Fethiye turizmine ciddi katkısı olacaktır. Bu tür tanıtımlar gerek sosyal medyada gerek haberlerde yer alarak Fethiye’nin popülaritesini artıracaktır. Bu yılın geçen yılki oranlara göre çok büyük kayıp yaşanmadan kapanmasını ümit ediyoruz” diye konuştu.
“BARUT FETHİYE SENSATORİ OTEL, FETHİYE’YE 18 BİN 250 KİŞİ GETİRDİ”
Barut Fethiye Sensatori Otel’in geçen sene açıldığını hatırlatan ve Fethiye’ye 18 bin 250 kişiyi getirdiğini belirten Hepeyiler, şunları söyledi:“Tur operatörleriyle görüştüğümüzde Fethiye’ye 22 bin 50 kişi faxartı yapıldı. Bunun 18 bin 500’ünün Barut Otel Fethiye’nin yaptığını düşünürsek, bu bölgeye ciddi anlamda potansiyel kazandırdığını düşünmekteyiz. Be sene de geçen seneki faksların yüzde 10’luk düşüklüğünü hesaplarsak yaklaşık 17 bin 250 civarında bir misafiri Fethiye tesisimizde ağırlayacağımızı düşünüyoruz. Bunun etkilere 2017 sezonuna daha çok olacaktır. Özellikle bu sene şubat ayında son dakikaların uzatılması ve misafirlerin satışları almaması fiyat politikalarında bizi geriye çekti. Gelecek olan misafirler her ne kadar 17 bin 500 civarında olsa da fiyatların düşük olmasından dolayı ciro bazlı rakamsal boyutlarımızı bu sene yakalayamayacağız.Geçen sene yapmış olduğumuz çalışmalar doğrultusunda Barut 43 yıllık bir marka. 43 yıllık bir markanın mutlaka kendi içerisinde oluşturduğu manifestolar ve manifestolara bağlılıklarından dolayı geçen yıl yapmış olduğumuz çevre politikalarımıza yönelik yaptığımız politikalar var. 2016 turizminde Muğla ve Fethiye bölgesinde ‘Mavi Bayrak’lı plaj kazandırdık ve mavi bayrağımızı 2016 sezonu için astık. Bu da geçen sene yapmış olduğumuz çevre çalışmalarının vermiş olduğu bir meyve.” dedi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.