1. YAZARLAR

  2. Lütfi AYHAN

  3. Fetih 29’un Tam Zıddını Yaşıyoruz
Lütfi AYHAN

Lütfi AYHAN

Yazarın Tüm Yazıları >

Fetih 29’un Tam Zıddını Yaşıyoruz

A+A-

Muhammed, Allah’ın Resûlüdür. Onunla beraber olanlar, inkârcılara karşı çetin, birbirlerine karşı da merhametlidirler 
Televizyonun karşısına geçip haberleri dinlemeye başlayınca veya internetten haberlere bir göz atınca, İslam Dünyasının sürekli savaşla, sürekli kanla, sürekli terörle, sürekli bomba ile boğuştuğunu görürüz. Hiç bir İslam ülkesinin cihat amacı ile kafir bir ülke savaştığını duydunuz mu? Sanki bir el islam dünyasındaki orduları, askerleri devamlı halkıyla mücadele etmeye yönlendiriyor. Halkta veya sözde kurtuluş örgütleri de kendileri üzerlerine sürülen bu orduların arkasındaki parmağı görmedikleri için devamlı kendi askerleri ile savaşıyorlar!
Bu hal ve bu görüntü Müslümanları, Kuranı Kerimin emir ve tavsiye ettiği bir durumun, bir emrin tam zıddını yaşamaya itiyor. Allah (cc), Müslümanları ‘birbirlerine karşı merhametli, kâfirlere karşı ise çetin’ olmalarını salık verirken İslam Coğrafyasında yaşananlar bunun tam aksi bir görüntüde:
En güncel hadise olarak Suriyedeki olaylara baktığımızda ne görüyoruz: Patlamalar, bombalamalar, binlerce ölü, yakılımış, yıkılmış virane olmuş şehirler, köyler mahalleler… Bunu kim yapıyor? İsrail mi, ABD mi, Rusya mı Çin mi? Yoksa adı Esed olan bir yönetim ile ona karşı çıkan adı ali, muhammed, mustafa olan muhalifler mi? O ülkede bizzat kan dökenleri (iktidar muhalefet fark etmez) gayri Müslim ülekeler mi destekliyor yoksa halkları Müslüman olan ülkeler mi? Bu dökülen kanda bizzat rol alan ülkelere baktığımızda ilk akla gelenler hangi ülkeler? Ben sırf bu ayrılığa katkıda bulunmamak için bu soruya cevap yazmıyorum.
Saddam halkına karşı kullandığı silahların onda birini İsrail'e karşı kullansaydı, Suriye, Halkına karşı kullandığı silahların yüzde birini İsrail’e karşı kullansaydı, Tunus diktatörü, Libya diktatörü, Mısır diktatörü… Halklarına karşı kullandıkları gücün yüzde birini kendilerini sömüren emperyalistlere karşı kullansalardı, Afganistan, Pakistan kendi halkları ile savaşmak yerine ülkelerini işgal eden emperyalistlerle mücadele etselerdi, v eminim hem bu dünyada kazanırlardı hem öbür alemde. Sadece devletler mi? Üyeleri Müslüman! Olan silahlı örgütler de veya bu ülkelerdeki sözde İslami Direnişl grupları savaşlarını bu ülkelerdeki işgalciler yerine işgalci devletlerin ülkelerinde yapsalardı çok daha fazla başarılı olurlardı. Bu örgütler, (ABD de ki 11 Eylül saldırıları hariç) eylemlerini bakın sürekli İslam coğrafyasında gerçekleştiriyorlar. (Tabi şunu hemen belirtmemlazım:Terörün her türlüsü yanlıştır. Savunulamaz) İran ,Irakla savaşırken ne kadar silah kullandı ne kadar can verdi? İsrail’e karşı herhangi bir şey yaptı mı? Türkiye ha keza: Son 40-50 Yıldır savaşımız hep kendimizle.
Afganistan’ın Ruslarla, Türkiye’nin Kıbrıs çıkartması hariç son 40 – 50 yıldır Gayri Müslim bir devletle savaşan bir İslam ülkesi biliyor musunuz? Müslümanlar haşa sanki bu ayeti tam tersinden anlıyorlar: “Müslümanlar birbirine karşı çetin, kafirlere karşı ise merhametledirler!!”
Fetih 29’u doğru anlayıp doğru uyguladığımız gün Allah'ın izni ile Allah'ın yardımı bizlere ulaşacak.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.