1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Feto- ABD ve Persilvanya
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Feto- ABD ve Persilvanya

A+A-

FETO meselesi daha önceleri de vardı. Hatta öyle ki, 15 yıl öncesine giderseniz, bir kısım insanlar bu haini adeta göklere çıkartıyor, bir kısım insan ve siyasiler ise bunun gelecekte tehlike oluşturacağını, hatta bendeniz’in ise yerel bir gazetede yazdığım yazıda FETO’nun ABD ajanı olduğunu yazmıştım da başıma gelmedik kalmamıştı. Aslında 15 Temmuz’u görüp yaşadıktan sonra az bile yazdığımı düşünüyorum.
Neyse bunlar ayrı şeyler.
Şimdi FETO ile yatıyoruz, Persilvanya güya müttefikimiz olan, ancak düşman gibi davranan ABD ve AB birliği ile kalkıyoruz.
Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan ise dik duruşunu sürdürüyor ve bunlara dili döndüğünce yurt içinden ve yurt dışı gezilerinde cevaplar veriyor.
Burada bir şeye dikkatini çekmek isterim.
Türkiye’de tarikatlar ve Tekke ve zaviyeler ne zaman kapandı?
13 Aralık 1925 te yayımlanan kanun ile kapatıldı.
Dün ve daha sonra, daha önce bazı kimseler Tarikatlar ve cemaatlerin ülkenin zenginliği dediler. Şimdi tabloya bakalım. Bunlar doğru mu söylemiş.
Bir zamanlar aczimindiler,
Sahte şeyhler,
Adnan Oktar ve benzeri zındıklar vb…
Cumhuriyeti sevmeyenler bu görüşe katılmayabilirler. Ancak görülmektedir ki, saf, temiz, Allah yolunda çalışmaktan başka bir şey düşünmeyen, ülke, millet, bayrak ve dini gerçek anlamda, yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’e göre anlatmaya çalışanlar istisna hariç tarikatlar ve cemaatler, ülke için zenginlik değil, Cumhuriyet'in temellerine konulmuş birer dinamitlerdir. Bir taraftan kangren olmuş, ülkenin yıkılmasını isteyen, FETO terör örgütünü temizleme çalışmaları tüm hızıyla sürerken , şimdi kulağımıza gelenlere bakıyoruz yargı, eğitim ve sağlıkta başka cemaatlere yol veriliyor, yerleştiriliyor. Yani FETO bitiyor, başkası geliyor.
Bu konuda gelen duyumlar, söylemler ve şikayetler her geçen gün artıyor...
FETÖ'cü oldukları için görevden alınan önemli mevkide bulunan bürokratların yerlerine ismi bizce malum cemaatine yakın kişilerin atandığı söyleniyor. Önemli ihalelerin yine bu cemaate yakın kişilere verildiği iddia ediliyor. Hatta hala görevde bulunan bir bakanın müsteşarının bu cemaate başkanlık yaptığı vurgulanıyor...
Eminim ki, bize gelen bu duyumlar devletin yetkili kişi ve kurumlarına da ulaşmaktadır. Yine kandırılmayalım. Yine” alnı secdeye giden adamlardan zarar gelmez” demeyelim.
Çünkü laik, çağdaş, demokratik ve özgür bir Türkiye için , hak ve hukukun geçerli olduğu bir ülke için tek yol var... O da cemaat ve tarikatlar değil, hukuk ve Cumhuriyet ve sağduyu sahibi, milletini, devletini, bayrağını dinini seven insanların görev başında olmasıdır.
Merhum Şair M. Akif Ersoy’un dediği gibi:
Allah’a dayan,sa’ye sarıl,
Hikmete Ram ol.
Yol varsa budur,
Bilmiyorum başka çıkar yol.


Dünkü yazımda bu köşede “Lütfi Elvan’ın İşgüzarlığı” başlıklı yazımda bazı yanlış anlaşmaya neden olan kelimeler ve haddini aşan ifadeler olduğu ilgililerce belirtildi.
Yazımda kesinlikle kimseyi küçük düşürücü veya hakaret edici bir söz ve ifade kullanma gibi usulüm yoktur. Her şeye rağmen yanlış anlaşılan kelime ve ifadeler varsa bunu düzeltir haddimi aşan söz ve ifadeler için özür dilerim. Yazdığım yazı sadece bir sitemdir. 

Bu yazı toplam 168 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.