1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. FETO- KAN VE KEMİK
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

FETO- KAN VE KEMİK

A+A-

FETO ile, terör ile, terörist değilse bile bunlara prim verenlerle, destek verenlerle ve bunlara yaltaklık yapanlarla mücadele sürüyor ve sürecek.

Nereye kadar?

 Nerede bitecekse oraya kadar.

Ancak bu iş böyle kolay olmuyor.

İçte ve dışta hainler var.

Satılmışlar var,

Bunlardan nemalanan ağzı salyalılar var.

Teslim olmak yok elbette.

Bunlarla devletini, milletini, bayrağını, dinini düşünen herkes gücü nispetinde mücadele etmelidir. Her şeyi devletten beklemek veya nemlazımcılık yapmakla bu iş bitmez.

Kuru gürültüye de gerek yok.

İcraat, mücadele ve yol gösterici olmak gerekir.

Kan ve kemik tüm insanlarda bulunur. Farklı olan yürek ve niyettir.

İşte İzmir’de şehit olan polis. Buna en iyi ve en son örnektir.

Evet, FETÖ ile terör ile  mücadelede milli seferberlik ilan edildi. Vatandaş bu konuda elinden geleni yapıyor, buna hiç kimse tereddüt etmez.

Vatandaştan kastım, hiçbir beklentisi olmayan, tek terdi ülkenin birlik ve dirliği olan, 15 Temmuz  FETO hainliğine karşı ölüme meydan okuyup tankın önüne, üstüne çıkan, sade fakat cefakâr vatandaş profilini kastediyorum.

Birde makamlara çöreklenmiş bir tabaka var ki; Hep FETÖ ile mücadele edilir, veya edilir gibi yapılır, yada edenlerden Miş gibi yapılır. Sonuç, koskoca sıfır 0.

Bunları da hep dillendiriyoruz, söylüyoruz ama, bilmem ne kadar galiye alınıyor ?

Yavaş yavaş bunlar da ortaya çıkmaya başladılar.

Kamu görevinde olan yaklaşık 9 bin kişinin  devlet ile ilişiği kesilmiş.

 Bu yeterli mi ?

Bence hayır…

Geçmişte devlete, millete asilik yapan, isyan edenler kamu kurum ve kuruluşlarında ise Doğuya sürülürdü. Orada bunlar ne yapardı ?
Yiyecekleri haltı daha rahat yaparlardı. İşte bir anlamda doğudaki sıkıntının bir nedeni de bu değimlidir ? Onların ektikleri hainlikler bugün meyve veriyor.

Ama gel gör ki, gelen haberlerde birbirini kovalayan tren vagonlarına dönüştü.

17/25 Aralık öncesi ve sonrası FETÖ ile bağlantısı alenen bilinen, yine en büyük ekonomik destekçisi olduğu sağır sultan tarafından duyulup, Kör kral tarafından görülen birçok kişi bugün “Sütten çıkmış kaşık “ misali  görünüyorlar.

15 Temmuz darbe kalkışmasını hemen sonrasında, yardım ve yataklık yapan hain kişiler hemen en kısa yoldan yurt dışına kaçıyorlar ve kaçtılar.Peki, alınacağını nasıl duyar diye soracaktım ki, devamı geldi…

İşte FETÖ ile mücadele ediyor Muş! gibi yapan, meydanlarda  Cumhurbaşkanına methiyeler dizen içerde hala nice hainler var.Öyle ki, yüzlerindeki maske en yakınındakini bile ikna edecek kadar gerçekçidir.

Hep merak ederim, Fetöcülere, darbe kalkışmacılarına Hain diye konuşmalar yaparken kendilerini bundan nasıl soyutlayabilirler? Yada bunları bilen hiçbir kimse bunlara sormaz mı, peki senin durumun nedir? Diye sormuyor.

Bunların bir kısmı son zamanlarda  güvenlik güçlerince tespit edilip, gereği yapılmaktadır.

Ama şunu çok iyi bilsinler ki; yarın maskeleri düştüğü zaman,  azıcıkta olsa vicdan sahibi herkesin, gerekli tepkiyi en alasından vereceğinden hiç şüphemiz olmasın. Yeter ki, ihanetleri tespit edilip üzerlerine gidilsin ve açıklansın.Bu mücadele  fasılasız devam etmeli ve bunların cezası hukuk çerçevesinde en ağır şekilde verilmelidir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.