1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Fetocular ve Bekir Çoşkun
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Fetocular ve Bekir Çoşkun

A+A-

Bu ülke dış düşmanlarından çok iç hainlerle mücadele etti.

Bu gün böyle,dün de böyle idi.

Yarın nasıl olur bilemem.

Ama ben yazacağım.Doğru bildiklerimi, gördüklerimi yazacağım. Kimsenin ne maşası olurum, ne kimseye biat ederek kalemşörlük yapmadım ve yapmayacağım. Ancak şunu yazmam gerekir.

Yaklaşık 40  yazıp çiziyorum. Bazı kimselerin güne göre ayçiçeği olmasına hayretle bakıyorum. Onlara diyorum ki,

Kafanızı  kumdan çıkartın,bir etrafınıza bakıp gerçekleri görün.

FETO’yu bu hale kim getirdi diye sormuyorum …

Ancak FETO ile yapılan mücadelede neredeyiz onu görmemiz, bilmemiz gerekir.

Bir bankanın önünden geçen FETO’cu oldu.

Bir okulda çocuğunu okutan FETO’cu oldu.

Çok iyi bildiğim,FETO’culukla alakası olmayan bir ilçede doktorluk yapan kişi,yıllardır içeride yatıyor. Belge nedir ?

Yine bildiğim bir eski MHP’linin damadı 15 Temmuz feto ayaklanmasından önceleri izine ayrılıyor. Yerine vekil olarak bıraktığı kişi telefon ediyor.Durumu bildiriyor,ne yapması gerektiğini soruyor. O da “Askerlik neyi gerektiriyorsa onu yapın” diyor.Bu üst düzey  komutan içeride yatıyor.

Tamam diyelim.

Peki Balyoz ve benzeri kumpaslarla içeride olan,cezaevlerinde ölen, yaftalanan ve dışarı çıkıp hakkını arayan,tazminat hak edenler ne olacak ?

Bunların vebalini kim verecek?

Bir siyasi partinin  TBMM’deki elemanlarının yüzde 60’ı Feto’cu diye iddia eden  Temel Karamollaoğlu’nun  iddiasını ihbar kabul edip, çağıran bir savcı çıktı mı ?

Tüm Türkiye’nin FETO’cu larak bildiği Belediye Başkanları, eski Milletvekilleri var.Bunlara “sus “payı verilip, üst düzey görevler verilip susturuluyor , fetocu olarak işlem bile yapılmıyor.FETO ile mücadele zavallı vatandaşı,zavallı memuru içeri atmakla olmaz.

Daha geçenlerde  “Cübbeli Ahmet Hoca” diye bilinen bir zat için Adliyeye çağrılarak ifadesi alınan kişine oldu?

İfadeden ne çıktı ?

Sivil toplum kuruluşları yüz yıllardır çalışıyor. Bugün ayrıştırılmaya gidiyor. Birlik beraberlik lafla değil, icraatla yapılır.Bunlara kim dur diyecek ?

Bakınız Konya’mızda Devletin üst düzey yöneticileri var.Randevu talep ediyorsunuz, aylardır bekliyoruz cevap alamıyoruz. Anladım ki,bu kişiler insanları bizim gibi insanları  kategorize ederek kabul ediyor. Biz o kişilerin ak gözüne, beyaz yüzüne hasret değiliz. Devletin memuru, amiri diye görüşme talep ederek görüşmek istiyoruz. Yoksa bir bardak çaya da ihtiyacımız yok.

Basın vatandaşın gözü, kulağı ve dilidir. Randevu istediğimiz kişiler sanırım bunları duymak istemektedir. Benim ne oğlum, ne kızım yada ne iş için başvurum yok. İhale,büfe falanda istemiyorum.Beni bilenler bilir.

Anadolu basını her zaman devletinin yanında olmuş ve olmaya devam edecektir. Kurtuluş Savaşında Konya basını  büyük destek olmuştur.Bilmeyenler tarihi karıştırıp öğrensin.Elbette her toplum içinde olduğu gib i”Çürük elmalar” olabilir.Onlar zaten tutunamamaktadır.

Önce Allah’a sonra kendime ve vicdanıma güveniyor ve yazdıklarımın arkasındayım.Allah’tan başka da kimseden çekinmem. Yüreğine ve bilgisine güvenen her kim isterse de her konuda konuşmaya,tartışmaya hazırım.

Vatanım,bayrağım, dinim, şeref ve namusum için canımı vermeye her zaman hazırım.

Bir olayda  doğru tektir, iki değildir.

+++ 

Merhum Bekir Çoşkun’u yakınen tanırım.Sağ duyu sahibi, vatanını bayrağını  seven birisi olarak bilirim.

Yıllarca “9 köy” sonra  onuncu köy başlıkları altında çeşitli gazetelerde yazılar yazmıştır. Amansız hastalık sonrasında  Hak’ka yürümüştür.

Şöyle bir baktım da belli bir kesimden ses çıkmazken,yine belli kesim Allah’tan rahmet diledi.Buna şaşıyorum.  Vefat Bu insanın benim savunmamam ihtiyacı yok ama,bu ayrımcılık neden ?

Bende kendisine Allah’tan Rahmet,sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum.

Bu yazı toplam 473 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.