1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Filistin Vakfından Saadet Partisine ziyaret
Filistin Vakfından Saadet Partisine ziyaret

Filistin Vakfından Saadet Partisine ziyaret

Filistin Vakfı Konya İl Başkanı ve Yurtdışı Filistinli Alimler Derneği Başkan Yardımcısı Şehdeh Ahmet Deep ve yardımcısı Hüseyin Uçar, Saadet Partisi Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam'ı makamında ziyaret etti.

A+A-

Ziyarette il başkan yardımcıları Sinan Toprak, İsmail Hakkı Bacak, İsmail Aydilek, Esat Ergener de hazır bulundu.
Türkiye’de yeni kurulmaya başlanan ve ilk şubesini Konya’da açan Filistin Vakfı Konya İl Başkanı Deep, “Bizler Filistin’de bugün emanetçileriz ve asıl sahibi olan Türkiye’yi bekliyoruz. Şu anda da yapılan onca zulme, sindirme hamlesine ve saldırıya karşı dimdik ayakta durarak, bize emanet edilmiş olan ve bütün Müslümanların ortak davası olması gereken ilk kıblemiz Filistin’imize, Gazze’mize sahip çıkmaya çalışıyoruz. Bizim orada olan ihtiyaçlarımızı en iyi bilen ve bu noktada en çok yardımı sen ülke olan, koruyucumuz konumundaki Türkiye’de başlattığımız yapılanma hareketi de bu sebepten kaynaklanmaktadır. Bugün Filistin’e bakıldığı zaman, elektrik kesintilerinden, ilaç mahrumiyetinden, sağlıklı gıda maddesi yoksunluğundan dolayı hergün onlarca, yüzlerce kardeşimiz can vermekte. Ve buna başta komşularımız Suudi Arabistan, BAE vs olmak üzere bütün ülkeler sessiz kalmakta. Ama Türkiye geçmişte Abdülhamid Han’ın vermiş olduğu mücadelenin aynısını vermektedir. Ve burada Filistin davasını bir kez daha bütün ümmetin gündemine ve kafasına yerleştiren rahmetli üstad Necmettin Erbakan ve onun partisi olan Saadet Partisini de unutmamak gerek. Şimdiye kadar olan desteklerinizden dolayı sizlere çok teşekkür ediyoruz“ dedi. 
Saadet Partisi Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam ise, “Rahmetli Cennetmekan Erbakan hocamız bundan tam 50 yıl önce Konya’da başlatmış olduğu Milli Görüş hareketi ile bize gösterdiği en büyük hedeflerden birisi YENİ BİR DÜNYA hedefi idi. Biz Saadet Partisi olarak geçmişte olduğu gibi bugün de Filistin’imiz için yapılması gereken ne varsa yapmaya hazırız. İlk kıblemizin bugünkü durumuna baktığımız zaman da görülmektedir ki, Erbakan hocamızın başbakanlığında kurulan D-8’in önemi çok çok büyüktür. Bugün biz Filistin’imize her zaman maddi olarak yardım ediyoruz. Ama bugün Filistin’imiz için manevi olarak ne yapıyoruz, ülke olarak, diplomatik olarak ne yapıyoruz, gündemimizde ne kadar tutuyoruz bunların hepsi ne yazıkki gözler önünde. Yapılan bütün çalışmaların gerekliliği ile beraber, başta Filistin’imiz olmak üzere dünya genelinde bulunan bütün mazlum ve mağdur coğrafyaların kurtuluşunun yolu D-8’den yani İslam Birliğinden geçmektedir. Bizler de geçmişte olduğu gibi bugün de bu mefkûremiz için takatimizin sonuna kadar çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Ziyaret esnasında Filistin’deki son durum ile ilgili bilgi veren Deep, vakıf çalışmaları hakkında bilgi verdi.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.