1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Finansal raporlama standartları konuşuldu
Finansal raporlama standartları konuşuldu

Finansal raporlama standartları konuşuldu

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu (KGK) tarafından yayımlanan Büyük ve Orta Boy İşletmeler için Finansal Raporlama standardı (BOBİ FRS)’nin Konya tanıtım toplantısı yapıldı.

A+A-

Ahmet DİNÇ
 

2008 yılı itibariyle TFRS uygulamayan işletmeler BOBİ FRS standartlarını uygulayacak.

Tanıtım toplantısına Kamu Gözetim Muhasebe ve Denetim Standartları Kurulu üyesi Aziz Doğan, Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Ömer Faruk Özselek, Vali Yardımcısı Hasan Karakaş ile mali müşavirler ve muhasebeciler katıldı. BOBİ FRS’nin tanıtım konuşmasını yapan Aziz Doğan,” Türkiye’de bağımsız denetime tabi olan ve genel olarak Kamu Yararının İlgilendiren Kuruluşlar (KAYİK) niteliğindeki şirketler Uluslararası Finansal Raporlama Standartları ile uyumlu Türkiye Finansal Raporlama Standartlarını (TFRS) uygulamak zorundadır. BOBİ FRS ise; bağımsız denetime tabi olup TFRS uygulamayan işletmelerin 2018 yılı itibarıyla finansal tablolarını hazırlarken uygulayacağı bir finansal raporlama standardıdır” şeklinde açıkladı.

BOBİ FRS’nin amacını Doğan,” İşletmelerin büyüklüğü ve finansal tablo kullanıcılarının ihtiyaçları dikkate alınarak gerçeğe ve ihtiyaca uygun, karşılaştırılabilir finansal tabloların oluşturulmasıdır” şeklinde ifade etti. KGK üyesi Doğan, BOBİ FRS sayesinde işletmelerin doğru ve güvenilir finansal tablolar hazırlamaları,  ülkemizdeki yatırım iklimini olumlu yönde etkileyecek diye belirtti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.