1. YAZARLAR

  2. Ahmet ÖZER

  3. Fitne ateşi yeniden yakıldı.
Ahmet ÖZER

Ahmet ÖZER

Yazarın Tüm Yazıları >

Fitne ateşi yeniden yakıldı.

A+A-

Ülkemiz zor ama bütün dünyanın göz bebeği olan bir coğrafyada bulunmakta.

Tarih boyunca bu kadim topraklar üzerindeki kirli oyunlar hiç bitmedi ve bitmeyecek.

Hainlerin ne ihanetleri duruyor, ne kalleşlik bitiyor. Bu alçaklıklarına hiçbir zaman ara vermiyorlar vazgeçmiyorlar.

Bir planları tutmasa diğerini devreye sokuyorlar PKK-PYD’siyle, FETÖ’süyle, DEAŞ’ıyla terör örgütlerini hep üzerimize saldılar.

Türkiye’yi karıştırmak için başvurmadıkları yol ve yöntem kalmadı. Etnik, mezhepsel, ideolojik olarak ayrıştırıp, çatıştırmak için fitnenin her türlüsünü denediler.

Yetmedi, açıktan tehdit etti, bize ayar vermeye kalkıştılar.

Bu milletin yüksek sağduyusu, devletimizin kararlılığı, güvenlik birimlerimizin fedakârlığı ile bu oyunların hiçbiri tutmadı.

Ama vazgeçmiyorlar.

Yine sahnedeler, yine kalleşliğe sarıldılar.

İzmir’de HDP İl Binası’na yapılan saldırı karanlık odakların fitne çıkarma, Türkiye’nin sinir uçlarıyla oynayıp bir toplumsal huzursuzluk çıkarma çabasının son versiyonudur.

Ülkemize kirli ve karanlık bir kumpas kuruluyor.

PKK’nın şehirdeki resmi kravatlı teröristleri olan HDPKK’nın İzmir il teşkilatına kime hizmet ettiği belli olmayan biri tarafından saldırı düzenlendi ve burada çalışan Deniz Poyraz adından bir bayan çalışan öldürüldü.

Tüm siyasi partiler HDPKK'nın hiç de alışık olmadığı bir şey yaptı: Cinayeti kınadı! HDPKK bir gün olsun PKK'yı, işlediği nice cinayetten, kanlı baskından dolayı kınamadı tabii. Nasıl kınasın ki? Kandil'in şehirdeki kravatlı yüzü değil miydi HDPKK?

Deniz Poyraz’ın cenaze töreninde HDPKK’lıların “katil devlet” diyerek slogan atmaları ve Deniz Poyraz’ın Anne ve Babasının yaptığı konuşma ise terörü ve teröristi öven bir konuşmadır.

Deniz Poyraz’ın babası; "Biz ne kadar bedel ödesek dağda tankların tüfeklerin karşısında olan aslanların (PKK’lı teröristler) hakkını ödeyemeyiz" diyen Abdülilah Poyraz, daha sonrada 'Serok Apo sağ olsun, Başkan Apo sağ olsun' sözleri ile teröristleri övmüştür.

Savcılar bu şahsın terörü ve teröristi övme suçundan soruşturma açması gerekmektedir.

Deniz Poyraz’ın annesi Fehime ve babası Abdülilah Poyraz’ın kurduğu cümleler ve yaptığı propagandalar bizzat örgüt dilidir. Sıradan bir Kürt kökenli vatandaş dili asla o olamaz.

Bu saldırının zamanlaması ve kime hizmet ettiği aşikâr.

Saldırının zamanlamasına bakıldığı zaman Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısının HDPKK hakkında Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) kapatma davası açması ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 26 Haziran’da Kanal İstanbul’un ilk temelini atacaklarını söylemesinin arkasından gelmesi bir tesadüf olmadığı ve planlı bir şekilde bu projeyi engellemek için yapılmış bir saldırı olduğu anlaşılmaktadır.

Zira biz bu oyunu 2013 yılında ’da gördük. O zamanda Taksim projesini engellemek için ağaç bahanesi ile Gezi Parkında başlayan sonra birçok ile yayılan gezici teröristlerin yaptıklarını bu ülke unutmadı.

Saldırıyı MHP’ye yıkma planı

Bugün başta HDP olmak üzere muhalefet partileri CHP, DEVA, Gelecek, İyi Parti hepsi ağız birliği etmişçesine iktidarı ce Cumhur İttifakının ortağı MHP’yi hedef gösteriyorlar.

Saldırı gerçekleştikten hemen sonra, katilin elinde tuttuğu silahı ve bozkurt işaretiyle fotoğrafları servis edildi.

Saldırıyı gerçekleştiren kişinin daha önce Bozkurt işareti ile çektirilen resimler piyasaya servis edilerek bunu MHP’ye yıkmaya çalışmak ve buradan bir karışıklık çıkarmak en basit tabir ile alçaklıktır.

Zira MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli, yaptığı açıklama ile bu karanlık ve kirli oyunu anında bozmuştur. Açıklamada da önemle belirtildiği gibi, bu vahim olayın içyüzü mutlaka deşifre edilmeli, önü ve arkası aydınlatılmalıdır diyerek tepki göstermiştir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP İzmir İl Binası'na gerçekleştirilen ve parti çalışanı Deniz Poyraz'ın hayatını kaybettiği saldırıya ilişkin de açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Provakatif saldırıyı en şiddetli şekilde kınıyoruz. Benzerlerini de kınayacağız. Failin tüm ilişkileri ortaya çıkarılacaktır" dedi.

Bu saldırıda amaç yine halkı sokağa dökmek, Türk-Kürt kavgası çıkarmak zira bu millet daha öncede bu oyunları bozdu ve başaramadılar yine başaramayacaklar.

Bu provokasyonda yine tutmayacak.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.