1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Gaü Uluslararası Konferans’ta Temsil Edildi
Gaü Uluslararası Konferans’ta Temsil Edildi

Gaü Uluslararası Konferans’ta Temsil Edildi

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Beşeri Bilimler Fakültesi Psikoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Uzman Psikolog Şerife İncirlili, Hırvatistan’ın Zagreb kentinde düzenlenen konferansta GAÜ’yü temsil etti.Geçtiğimiz günlerde Hırvatistan’ın...

A+A-

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Beşeri Bilimler Fakültesi Psikoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Uzman Psikolog Şerife İncirlili, Hırvatistan’ın Zagreb kentinde düzenlenen konferansta GAÜ’yü temsil etti.
Geçtiğimiz günlerde Hırvatistan’ın Zagreb kentinde düzenlenen İletişim, Medya, Teknoloji ve Dizayn Konferansı’nda sunum gerçekleştiren GAÜ Beşeri Bilimler Fakültesi Psikoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Uzman Psikolog Şerife İncirlili konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, iletişim alanında bir sunum gerçekleştirdiğini belirterek, şunları söyledi;
“İletişim alnında gerçekleşen konferansta fikir gazetesi niteliğinde olan bir gazeteyi seçtik. Bu konu için ise KKTC gazetelerinden birisini inceledik. Gazetenin ideolojisi, kullanılan içeriği ve söylemleri ile ilgili olarak, iletişim alanında gazeteleri 2 ye ayırırız. Bunlar; fikir gazetesi ve kitle gazetesidir. Bu gazeteyi ise fikir gazetesi olarak değerlendirdim. Çünkü içeriği ve söylemleri diğer gazetelerle karşılaştırıldığında bence farklıdır. Tabii ki köşe yazarlarının ve editörlerinin ideolojik yaklaşımları da bu düşüncemin şeklini çizmemde çok önemli bir etken oldu. Afrika gazetesini tarama ve analiz etme yoluna girdiğim zaman bunun uluslararası bir platformda sunulmasının güzel olacağını düşündüm. Kendi üniversitemi de bu platformda temsil etmekten gurur ve onur duydum ve başarılı bir konferans gerçekleştiğine inanıyorum. Üniversitemizin şartları da bunun için çok elverişli. Dolasıyla kendi alanımı da dahil edecek olursam gerek psikoloji, olsun gerek sosyoloji olsun bunları çok fazla irdelediğim için, ideolojik anlamda bu iki konuyu birbirine çok rahat bağlayabilirim. Bu yüzden bu konu üzerinde çalışmayı tercih ettim” dedi.
“GAÜ OLARAK GÜZEL BİR STATÜ YAKALADIK”
İncirli açıklamasının devamında, konferansın uluslararası bir platformda gerçekleşmiş olmasının, büyük avantaj olduğunu belirterek, diğer ülkelerin akademik açıdan yaklaşımlarını ve o ülkelerin akademisyenlerinin akademik çalışmalarını görüp irdelemenin, kendilerini bireysel anlamda ve akademik anlamda geliştirme açısından büyük bir avantaj sağladığını düşündüğünü söyledi. Bunun sadece bireysel bir gelişim olmadığını ifade eden İncirli, Uluslararası platformlarda öğrenilecek bilgiler ve deneyimlerin olduğunu bildirdi. İncirlili, bir akademisyen olarak, uluslararası platformda elde ettikleri bilgi ve deneyimleri kendi üniversitelerine aktaracaklarını vurguladı ve GAÜ olarak güzel bir statü yakaladıklarını söyleyerek, bu statülerini daha üst düzeylere çıkarmayı hedeflediklerini ifade etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.