1. YAZARLAR

  2. Yaman ADAM

  3. Geçen yıl ömürdendir
Yaman ADAM

Yaman ADAM

Yazarın Tüm Yazıları >

Geçen yıl ömürdendir

A+A-

Yeni yıl çılgınları, yeni bir peygamber mi dünyaya getirdiniz ya da yeni bir Mekke mi fethettiniz?

Ömrünüzden bir yılın daha eksildiğinin farkında mısınız?

“Yesrib”i  “Medine” yapan ve onu dünya cenneti haline getiren, saadet asrının ölçülerini koyan; “Size iki şey bırakıyorum: Birisi Allah(cc)’ın kitabı Kur’ân-ı Kerim, diğeri de benim Sünnet’im” diyen Son Önder (sav)’in varisleriyiz.  Kazılan Hendek’teki bir kayadan çıkan kıvılcımlardan birisinin Peygamber (sav) yorumuyla muştulanan Mekke’nin Fethi’ne uzanan, Hicret’ten sekiz yıl sonra Hz İsa (a.s)’nın doğum günü kabul edilen Milâdî takvimin ilk günü (1 Ocak 630)  Medine’den harekete geçen Peygamber Efendimiz öncülüğündeki İslâm ordusu Mekke’yi fetheder. Fakat bu fetih, bir kişinin burnu bile kanamadan gerçekleşir. Dolayısıyla bu fetih,  gönüllerin de fethi olarak tarihe kayıt düşülür.  

Bu ülkede her nedense her yılbaşı gecesinde yozluğun, eksen kaymasının, başıboşluğun, azgınlığın, nisyânın ve isyânın gırıla gittiğine şahit oluyoruz. Bir taraftan TV kanal(izasyon)ları, diğer taraftan gazete sayfaları bu önü alınmaz çılgınlığı adeta körüklüyorlar.  AVM mâbetleri de şeytanların avukatlığına soyunmuş, yangına 95 oktan benzinle gidiyor.

Hem bir peygamberin doğum gününde hem de Kutsal bir şehrin(Mekke) fethinin yıldönümünde bu tür hayvanlık dışı kutlamaların(!) ne denli iğrenç olduğunu idrak edemeyecek kadar hayvanlaşma kalitesizliğinden de öte aşağıların aşağısına düşmeyarışı içinde insanlarımız...

Dünya Müslümanlarının ve insanlığın acılarının dinmesi, sağlıklı, huzurlu ve bereketli bir yıl talebiyle Rabb’imize niyazda bulunmak yerine; körü körüne bir taklitçilik hummasına yakalanmış, boynundaki Allah (cc)’a ait “kulluk ipi”nin ucunu küresel şeytanların eline teslim etmiş bir şekilde “Noel Kutlamaları” adı altında kendi ateşlerini cehennem çukurlarına taşıma telaşına girenlerin mantıklı ya da mantıksız bir izahı olabilir mi?

Toplum olarak kokuşmuş batı düzeysizliğinin rezilliklerine ileri karakolluk yapma seviyesizliğinden ve şeytanî sistemlerin kulluğundan ne zaman kurtulup da özgürce, yalnız yaratana kul olma ve “Kim bir millete benzemeye çalışırsa o da onlardan olur” uyarısında bulunan bir Peygamber(sav)’in ümmeti olma şerefiyle şerefleneceğiz?

Son kullanma tarihi geçmiş sömürü sistemlerinin kepazeliklerine “lâ ilâhe” diyerek Mekke’nin fethiyle yeryüzüne nefes aldıran “illâllah” değerlerini, asr-ı saadet ölçülerini önce hayatımıza, sonra da zulüm ve şirkten bunalmış insanlığa sunma vaktidir.

Bu sancı ve çabayla karınca kararınca da olsa bir şeyler yapabilme telaşına giren tüm kardeşlerimizin, sivil toplum kuruluşlarımızın yanındayız, destekçisiyiz, duacısıyız.

 “Gözleri kömürdendir,

Geçen gün ömürdendir.”

Demiş ya bir halk türküsünde şairimiz.

Biz de diyoruz ki;

“Geçen yıl ömürdendir.”

 

Not: Sosyal Hizmetler İl Müdürü İzzet Güneş kardeşime kıymetli babalarının vefatı sebebiyle başsağlığı diliyorum. Merhuma Rabbimizden rahmet, geride kalanlara da hayırlı ömürler ve sabr-ı cemil niyaz ediyorum.

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.