1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. Geleceğe deva olamayacaklardan ucuz çıkışlar!
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

Geleceğe deva olamayacaklardan ucuz çıkışlar!

A+A-

Türkiye’nin geleceği aydınlık dostlar! Bu aydınlığı karartmaya çalışan kesimlere karşı uyanık olmak zorundayız. Bu tehdidi ilk etapta farklı coğrafyalarda aramanın gereği yok. Kendi içimizde yer alan, bizden gibi görünen, halkın dertleriyle çok yakından ilgiliymiş şovmenliğine soyunan kesimlerin attığı tüm adımları acemice mantıkla değil, realist bakış açısı ve dosdoğru metodlarla çözmekle mükellefiz. Bunu vatanımızın geleceği için, birliğimizin muhafazası için yapmak elzemdir.

Bana necilik hakkına sahip değiliz. Çoluğumuz çocuğumuz için herkes üzerine düşenin ne olduğunu idrak etmeli ve sınırımızı aşmadan üzerimize düşeni yerinde uygulayarak ilerleme sürecine katkı sağlamamız gerekiyor.

Hiç kimse her şeyde uzman olamaz. Kimse bir diğerinin kabiliyetli olduğu alanda söz söyleme ve noktayı koyma hakkına ve salahiyetine sahip değildir. Herkes bildiği kadarıyla üzerine düşeni yapsın yeter.

Bu detaylı giriş sonrası müsadenizle asıl konumuza dönelim.

Yüzyıllardır süregelen hak ile batıl mücadelesinde yer yer zaferler kazanılmış, yer yer mağlubiyetler tadılmıştır.

Hakkın temsilcisi olan yürekler ve yiğitler, doğru olanı yapmada ibrenin kendini göstermesini bekler, kafasına göre ben anlarım mantığının esareti altında haddine olmayan plan ve programların peşine düşmez.

Çünkü her işin bir lideri ve kontrol edicisi vardır. Siz eğer gerçekten layık olsaydınız herhangi bir noktanın liderlik makamında zaten yer alabilirdiniz.

Hatırlarsınız, Uhud harbinde küffar ordusunun bozguna uğrayıp kaçışmalarıyla bir anda zafer kazanıldı düşüncesiyle Okçular tepesini terkeden sahabiden bir kısmı kendilerine yerlerini asla terk etmemeleri gerektiğini emreden liderlerinin sözünü dinlememenin bedelini çok pahalıya ödemek zorunda kalmışlardı.

Her ne olursa olsun her dönemde bir lideriniz olmak zorundadır.

Biz de o lidere tabi olmakla mükellefiz.

İçinizden o lidere muhalif bir kanat ya vardır ya da oluşmuştur. Bu durumda safınızda dimdik durabiliyorsanız o erdemi gösterebildiyseniz sizi hiç kimse yıkamayacaktır.

Dimdik ayakta kalacaksınız.

İçinizde yer alan ve en ufak bir sarsıntı da bulunduğu mevkiyi terkeden biri veya birileri varsa hiç dikkate almayıp yolunuzda sağlam durmak zorundasınız.

Çünkü saflarınızda dirayetli durmak sizin olgunluğunuzu ve kişiliğinizi ortaya koyar.

Bugün ülke yönetiminde yer alan üst düzey yöneticilerimizin büyük çoğunluğu işinin uzmanı, düzgün insanlardır.

Oradan buradan muhalefet saçması uyduruk ifadelerle safınızı bozmayın. Eğer o muhalif kanat CHP ise hiç ciddiye almayın. Liderinize sahip çıkın. Eğer o muhalif kanat DEVA ya da GELECEK partisi ise daha dikkatli olun. Hiçbir tehdit, içinizden çıkarak size savaş açandan daha büyük olamaz.

Lafa geldiğinde mangalda kül bırakmayan bu oluşum liderlerinin ucuz laf kalabalığının acı tecrübelerini yakın geçmişte de çok yaşadık. Örneğin Abdüllatif Şener, bozguncu cephelerin gazıyla parti kurmaya yeltenmiş bunu deneyip ileriyi sağlama alamayacağını görünce kendini önceden savunduğu fikirlere tamamen savaş açan ana muhalefet partisinin küflü sandalyeleri arasında buluvermişti. Hala o zavallı duruşuyla ucuz yiğitlik yapmaya devam etse de yaptığı ihanetin bedelini ödemeye devam ediyor ve edecek.

Tekerrür eden tarih gereği, benzeri yanlışa düşerek tuzağa yakalanan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan ikilisi de Abdüllatif Şener’in yediği tokadın benzerini yiyecekler. Siz izlemeye devam edin.

Düne kadar kendilerine söylenmedik laf, ağır hakaret bırakmayan CHP’nin içinde erimeye mahkum olacaklar. Aynı Şener’in başına gelenler bunların da başına gelecek.

Uydurulan anketler ve seçim çığırtkanlıklarını dikkate almayın. Hükümetçe yapılan yatırımlar tüm hızıyla sürüyor ve sürmeye devam edecek.

AK Parti öngörüleriyle geleceğin aydınlık Türkiye’sini inşa etmeye devam edecek.

CHP ve dümen suyunda boğulanlarda geçmişte olduğu gibi rezilliğin en uç noktasını yaşayarak rezil, rüsva siyasi adımlarının bedelini pahalı ödeyecekler.

İnsanın makam ve mevki için bu kadar aşağı düşmesini ve küçüldükçe küçülmesini bu sonradan kopmalar göstermektedir.

Derinlemesine inceleme yaptığınızda bu kopuntuların tüm yaptıklarının temelinde yatan kişisel beklentiler, çekememezlikler, başarısızlıklar, diğerlerinden üstün hissetmeler, gaza gelmeler, hınç almalar yatar. Bunu bilen gayet iyi bilir.

Burada takdir edilmesi gereken, içeride ve dışarıda dönen onca fırıldağa ragmen yolundan sapmayan, hizmetten geri adım atmayan, yeni projeler peşinde koşan, dostunu düşmanını iyi tanıyan, içeride ve dışarıda kişiliğiyle alkış alan, dini hassasiyetiyle sözde mollaların ezberlerini bozan Recep Tayyip Erdoğan’ımız var.

İşinize gelse de gelmese de gerçek bu...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum