1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. Geleceğin Büyük Türkiye’si İnşa Ediliyor
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

Geleceğin Büyük Türkiye’si İnşa Ediliyor

A+A-

Değerli okurlarım bugünkü okuyacağınız yazıyı gelen ilk paragraftan itibaren geçen hafta yazmıştım. Şimdi sizi o yazımla baş başa bırakıyorum.

Bu haftaya güzel başladık. Uzunca bir süredir üzerinde yoğunlaştığımız referandum süreci geçtiğimiz pazar günü beklendiği gibi EVET oylarının galibiyetiyle nihayete erdi. Şimdi bu durum üzerinden gerginlik yaratmak isteyerek milletimizi birbirine karşı kışkırtacak olan PKK, FETÖ gibi terör örgütlerinin sinsi faaliyetleri karşısında dikkatli olmalı ve dik durmasını bilmeliyiz. Bir söz vardır. İllaki duymuşsunuzdur: “Yenilen pehlivan güreşe doymazmış” Şimdi yeni oyunlar ve kumpaslar içine girecekler. Ülkemizin başına bela olmuş ve olmaya niyeti devam eden marjinal gruplar karşısında dik durup hapsini milletçe hizaya getireceğiz.

Bu vatanı kimseye yar etmeyeceğiz. Bu vatan üzerinde ezan sesleri duymaktan rahatsız olan ve dinle mücadele etmeyi kendine minhac edinmiş olan gayrimüslimlerin öncelikle şunu anlaması oldukça önemliydi. Bu ülke uzun yıllardır büyük hengâmeler atlattı. Belki yıprandık. Belki çok canımız yandı. Ama bu vatan uğruna can vermekten kan vermekten asla imtina etmedik. Hala da seve seve vermeye devam ediyoruz. Kıyamete kadarda bu devam edecek. Allah’ın bize emaneti olan bu kutsal beldelerde Allah’ın izniyle İslamiyet dışında hiçbir dinin sultası hüküm sürmeyecek. Bize emanet edilen bu dini kıyamete dek ümmetçe kollayacağımıza ahdimiz var, andımız var.

İşte geçtiğimiz birkaç aydır referandum çalışmalarıyla aslında yaşanan süreç buydu. Belki bize basit bir seçim çalışması gibi görünen bu temponun altında yatan büyük bir etkene sahip çıkmak bu vatan uğruna mücadele azmi ve kararlılığını sonuna dek ortaya koymaktı. Bu referandumun başarısı işte bu mücadelede başarı yolunda gayret ve kararlılığımızın bir meyvesidir.

Hayır oyu kullanan ama işin belki de gerçek yüzünden bihaber olan taassubiyet kurbanı olmuş seçmen kardeşlerimize de buradan ifade edeyim. Sizler inandığınız bir partiye destek olma uğruna hayır oyu vermiş olabilirsiniz. Ama asla korkmayın. Evet, oylarının bereketini ve ülke menfaatine sağladığı katkıları sonuna kadar yaşayacaksınız. Bu işin sonunda sizlerde mutlu olacaksınız. Tabi olduğunuz dış güdümlü liderlerinizin ortaya attığı korku dağlarının aslında basit birer fıs sesinden öte anlam taşımadığını göreceksiniz. İnanıyorum ki çok fazla zaman geçmeden sizlerde “ Çok şükür, biz hayır oyu kullansak ta evet oyları yüksek çıkmış. Bizler ne kadar inanmışız attığı savların birileri tarafından lider bildiğimiz insanlara empoze edildiğini…” diye hayıflanacaksınız.

Ülke yönetiminde bugüne kadar birçok sıkıntılarını yaşadığımız çift başlılık bu vesileyle sona erecek. Nitekim yaşamadık mı? AK Parti ilk iktidar olduğunda günün cumhurbaşkanı olan Ahmet Necdet Sezer gelen her kanun değişikliğini veto etmedi mi? Bunda yaşanan zaman kaybını hatırlar mısınız?

iktidar olarak mecliste ki onca gücünüze rağmen cumhurbaşkanı ile yaşadığınız fikri tezat karşısında çıkarılan kanunlar birer birer geri çevriliyor. Noktasına virgülüne dokunmadan tekrar gönderiyorsunuz, yine veto ediyor. Ama sonuçta tekrar yolladığınızda veto yetkisi olmadığından kabul etmek zorunda kalıyor. Bu kez de Anayasa Mahkemesi falan filan derken yaşanan zaman kaybının bu ülkeye ne kadar büyük fırsatlar kaybettirdiğini ve ülkeyi germek suretiyle halkında moral olarak bozulduğunu iyi bilirsiniz.

Bugünkü değişiklik sonrasında bu anlamsız çekişmeler ve itişmeler son bulacak. Azınlığın çoğunluğa tahakkümü nihayet bulacak. Halk tarafından iktidara getirilen kişilerin ortaya koyduğu doğrular zaman kaybına gidilmeden yürürlüğe girecek. Bu bile milletimizin bu konuda ki ferasetinin açıldığını ve yaşananları tahlil yeteneği kazandığını ortaya net olarak koymaktadır.

Sonuç itibariyle pazar günü gerçekleşen referandum sonrasında yoğun gayret gösteren tüm kardeşlerimi buradan tebrik ediyorum. Memleket sevdalısı olarak aynı gayret ve mücadele azimlerinin artarak idamesini temenni ediyorum.

sonrası için bir öngörüde bulunmam gerekirse, yakın tarihte CHP’de adını başarısızlıklara yazdırmış olan Kılıçdaroğlu depremi illaki yaşanacaktır. Başarısızlığı açıklayabileceği başka saçma düşünceler ortaya atacaktır. Ama kendi seçmeninin gözünde artık bitmiştir. Yerine zannımca referandum süresi boyunca hayır çabaları ve saçma açıklamalarıyla bildiğimiz Deniz Baykal balonu yeniden şişirilecek. Yaşı seksene dayanmış bu adamdan medet ummaya devam edecek olan sol seçmen yine hayal kırıklığına uğrayacak. Mevcut sol kadrolara baktığımız zaman sol kesimde liderlik koltuğuna layık görülebilecek tüm adaylar, AK Parti kadroları karşısında sönük kalacak ve ezilmeye devam edecektir. Döngü bu şekilde devam edecektir.

Bu iç tehdidi bizler bir şekilde bertaraf etmesini milletçe biliriz. Asıl önemli olan dışımızda gibi görünüp te aldıkları dış devlet destekleriyle vatanımızı çökertme girişimine cüret edecek olan terör gruplarını tez elden temizlemesini bilmeliyiz.

Bu yazı toplam 826 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.