1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. Gelecek Umutlarımız Yeniden Yeşermiştir
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

Gelecek Umutlarımız Yeniden Yeşermiştir

A+A-

Ülkemizi aydınlık günler bekliyor? Geçen seçim dönemi sürecinde herkesin yaşananlar karşısında avukat olduğunu, her kesimin kendi fikrinde dayattığı bir dönem yaşama arzusuna elbette ki denecek bir lafım yok. Ama kendi fikrinde inat ederek diğerlerini ötekileştirme çabalarını görmekten üzüntü duyduğumu ifade etmeliyim. Efendim, durum şudur:
Yurdumuzda çeşitli kesimlerin varlığı su götürmez bir gerçektir. Tüm kesimlerin memnun edilmesi elbette ki imkânsızdır. O halde iktidara düşen, ortak paydaları bir araya getirmektir. Kendi gücünün varlığına iman etmiş ve ülkede ki bir iktidara rağmen güçyetenlik yapanların varlığından kaynaklanan bir sıkıntı ülkemizde kol gezmekte. Bugünkü gelişmeler karşısında mağdur rolü oynayanların aslında yaşananlar karşısında kendi geçmişlerinin kirinden arınmaları ve ülkemize son iki yıldır yaşattıkları karanlık günlerin müsebbibi olarak dayattıklarında inat eden yapılarını ibretle izledik. Aslında AK Parti’nin iktidar yıllarında ülkemizde atılan adımların ve kat edilen mesafelerin varlığı belli olduğu halde kendi saplantılı yapılarına uygun olmadığından kaynaklanan sebeplerle koydukları net tavrın bir yansıması olarak ülkemizi koalisyonlu yıllara muhtaç etmeye çabalayan ve doğru gibi göstermeye çalışan paralel yapıya halkımız hak ettiği cevabı vermiştir. Ülkemizde daha önceki yıllarda yaşanan koalisyon karanlıklarına yeniden ulaşma arzusunun temelinde samimiyetsizlik ve kendine menfaat devşirme yatar. Özellikle de CHP ya da MHP’de ki zihniyetin ülkemiz adına bir fayda sağlamayacağını halkımızın tecrübeli kesimleri gayet iyi bilirler. İşte yeniden o günlere kavuşmaktan bizleri koruyan Rabbime şükürler olsun. Uydurdukları 17-25 Aralık saçmalığı karşısında yurdumuza onca katkılar sağlayan AK Parti’nin ülkemizi götürdüğü nokta hep pozitif yönde olmuştur. Bunu anlamaktan aciz bazı kesimlerin seçimde başarılı olsalardı mutluluktan ağızlarının kulaklarına vardığını görecektik. Çünkü bu ülkeyi 2002 yılında bu enkaz memurlarından devralan AK Parti ülkemizi kısa süre içerisinde muasır medeniyetlerin yaşatacağı bir seviyeye ulaştırma başarısı elde etmiştir. İşte bu gerçeği görmemekte inat eden ve karartma yapma çabası gösteren muhalefet partileri ile paralel yapı temsilcilerinin bugün gelinen noktada bitişe gittiklerine şahit olduk. Onların derdi, ülkemizi 2002 yılları öncesinin karanlıklarına mahkûm edilmesiyle kendi menfaatlerine hizmetin kapısı aralanacaktı.
Her zaman Ak Parti icraatlarını bu köşemden gündeme taşıdım. Milletimizin algı kabiliyetinin geldiği noktanın ulaştığı realist çerçevenin fevkalade olduğuna şahit oldum.

Size 2002 öncesi yaşananlar sonrasında bugüne kadar ki AK Parti icraatlarını internetten devşirebildiğim kadarıyla tekrar hatırlatayım.

1) Ülkemizi tarihinin en büyük ve en derin ekonomik krizi sarmış ve koalisyon hükümetlerinin beceriksiz yöneticilerinin çaresiz kaldığı dönemler yaşamıştık. Kısacası batmıştık.

2) AK Parti hükümetinin olduğu yıllarda ülkemiz dış tehditlerden olabildiğince az etkilenmişti. Yani o dönemleri birçoğunuz hatırlarsınız ki Irak’ta savaş, Suriye’de savaş, İran’da ambargo, Ukrayna da
savaş, Gürcistan-Azerbaycan-Ermenistan hattında işgal ve savaş, Yunanistan ekonomisinin bitişiyle koskoca ülkenin içine düştüğü durum.

3) Dünyanın 1929 Ekonomik Bunalımından sonraki en büyük krizi olan 2008 Mortgage/Ev Kredileri krizi vardı. Dünya devi ABD de bile bankalar batmıştı. Etkisi tam 4 yıl sürdü ki ülkemiz bu krizden de
en asgari düzeyde etkilenmişti.

4) 2008 yılında Ak Partiye açılan saçma kapatma davası sebebiyle ekonomimiz tamamen olumsuz etkilenmişti.

5) 2007 E-muhtıra ekonomimizi ciddi düzeyde olumsuz etkilemişti.

6) 2013 yılında Ekonomik veriler olumlu zirve yapmış, faiz tamda dip yapmışken Gezi olayları ile iç ve dış destekli yıpratma çalışmaları başlatılmıştı.

7) 17-25 Aralık darbe girişimi ve ekonomiye verdiği büyük zararlar unutulacak gibi değildi. İran’la 80 milyar dolarlık ticarete aracılık yapan Halkbank’a yapılan saldırılar.

Geçmişte yaşanan kayıp yıllar akla gelince insan ürperiyor. Neler yaşamıştık hatırlarsınız… Başörtüsü zulmünden tutun da, asker vesayetinin ensemizde hissettiğimiz soğuk nefesine kadar yapmadıkları çirkeflik kalmamıştı. Nimetin değeri kaybedilmeden anlaşılmıyor. Ama halkımız bu kıymeti artık kaybetmeden anlama olgunluğuna erişmiştir. AK Parti ülkemiz için çok güzel bir fırsat olduğunu halkımız çok güzel algılamıştır. Kendi seçimine yönelik çirkin çıkış ve benzetmelere en güzel cevabı vermiştir. Bundan böyle koalisyonlu karanlık dönemlere bir daha dönüş olma ihtimalinden kurtulduğumuzu düşünüyorum. 2002 yıllarından önce yaşadığımız o karanlık 2002 öncesi koalisyon karanlığını yeniden yaşayan bir kardeşiniz olarak o yılları esefle hatırlıyorum.
Bunu iyi düşünün. Yaşayacağımız yeni döneme AK Parti’nin tek başına iktidar olmasının verdiği emniyet ve güven hissiyle giriyoruz. Bu güzel ülkeye hak ettiği yatırımları bekliyoruz. Rabbim bu güzel ülkemize her daim hayırlı liderler ve önderler nasip etsin.

İşte tüm bu şartlar altında ülkemizin direksiyonunu elinde tutan AK Parti’nin ülkemize kazandırdığı yatırımlara müsaadenizle gelecek yazımızda değinelim. Daha fazlasını da milletçe beklediğimizi aktaralım.
 

Bu yazı toplam 493 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.