1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. GELECEK YOLA ÇIKTI
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

GELECEK YOLA ÇIKTI

A+A-

Tam olarak bilmiyorum.

Ancak şunu yazabilir, söyleyebilirim.

Türkiye Parti mezarlığıdır.

Ya da bir çok partinin adı var, sanı var. Yani tabela partisi…

Türkiye’de son dönemde çeşitli nedenlerden dolayı  yeni partiler, yeni oluşumlar var.

Bunlar içinde yola çıkan parti ise  Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun partisi olan   GELECEK PARTİSİ’ dir.

Kıonyalı için Davutoğlu yabancı isim değildir.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı  R. Tayyip Erdoğan’  uzunca süre  danışmanlığını yapmıştı. Daha sonra Dış İşleri Bakanlığı ve AK Parti Genel Başkanlığı ve Başbakanlık yaptı.

Öpe öz Konya çocuğu.

Mütevazi ve bilim adamı.

AK parti içinde yaşadığı bazı rahatsızlıklar  ve istemediği olaylar nedeniyle bu partiden ayrıldı. Parti kuracağı şeklindeki haberler ve çalışmalar sonrasında  Davutoğlu ile Konya’da birebir ilk söyleşiyi ben yapmıştım.

Bir süre önce  Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu   arkadaşları ile birlikte yola çıktı ve   amblemi Çınar ağacı olan  GELECEK  PARTİSİNİ  kurdu.

Halen bu partinin oturması ve Türkiye’deki  teşkilatlanmaları tamamlayıp seçime girebilmek için  çalışmalarını sürdürmektedir.

Konya Teşkilat başkanlığına ise yapılan istişareler sonrasında   yeminli Mali Müşavir Hasan Ekici’yi getirdi. İl teşkilatı olarak  50 kadar yönetim kurulu üyesi, Disiplin kurulu olarak 5, İl etik kurulu olarak ta beş kişi görevlendirildi.  Konya il teşkilatı olarak içinde hemen her kesinden, geçmişte değişik siyasi partilerden olan tanıdık isimler var.

Bunun yanı sıra  bazı ilçe teşkilatlarında da görevlendirme yapıldı. Kalanla ilçe teşkilatlarının da kısa sürede tamamlanacağını ve mart ayı itibariyle  Türkiye’de hemen tüm illerde teşkilatın tamamlanacağını il başkanı Hasan Ekici basın toplantısında aktardı.

İl Teşkilatının tanıtımı ve basın toplantısını  Gelecek partisi dün yaptı.

Toplantıya  Gelecek partisinin yöneticileri ve bazı gönül verenleri ile basın mensupları katıldılar.

Toplantıda  kısa bir video gösterisi yapıldı. Şahsen bu videoyu ben beğendim.

 

Toplantıda konuşan İl Başkanı Hasan Ekinci :

Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına ulaşmak üzere olduğumuz bir zaman diliminde, ülkemizin sorunlarının çözümü güçlü bir gelecek tasarrufu ile mümkündür. Türkiye’nin çözülemeyecek hiçbir sorunu yoktur. Demokrat zihniyet, ortak akıl ve toplumsal uzlaşma temelinde, kuşatıcı bir siyasi vizyon, yetkin bir kadro ve rasyonel bir yönetim anlayışıyla sorunlarımızı çözebiliriz.

Gelecek Partisi temel hak ve özgürlüklerin korunduğu, ayrımcılıklarının son bulduğu, adil ve müreffeh bir Türkiye vizyonu ile yola çıktık.

Gelecek Partisi, Türkiye’yi taşıyacak özgürlükçü, demokrat, evrensel ve kadim değerlerimizden güç alan, insan odaklı bir siyasi  vizyonu sahiplenmiştir.

Bu geleceğe yürürken partimizin temel ilkesi insan odaklıdır. Siyasetimizin öznesi insandır. Başta devletimiz olmak üzere bütün siyasi mekanizmalar, kurallar, kurumlar ve teammümüller insanın mutluluğu için olacaktır.

Bu çerçevede partimizin temel amacı insan onurunun korunması ve yücelmesidir. Bu hedefi siyasal bilincimizin ve devlet ahlakımızın temelini dokuyan,bu çerçevede zıtlık içinde değil, ayrılmaz bir bütünlük içinde değerlendiriyoruz”diyerek uzunca bir konuşma yaptı.

Daha sonra  Gelecek Partisi il yönetim kurulu üyeleri birer birer tanıtıldı. Başkan  ekicvi 7 Mart’ta partinin il başkanlığının yapılacağını ve halkı bu açılışa davet etti.

Bu yazı toplam 654 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.