1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. GELİN SAADET PARTİSİ’NE KULAK VERİN
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

GELİN SAADET PARTİSİ’NE KULAK VERİN

A+A-

Milli Görüş sevdalısı olarak geçmişte Saadet Partisi’ni oldukça eleştirmiştim, Sayın Temel Karamollaoğlu’nun Genel Başkan olduğu ilk aylarda da eleştirmeye devam ettim. Teşkilat bazında bazı abilerimizle görüştüm, parti içi meseleleri dinledim.  Haklı haksız bir yana, Birlik ve beraberlik sağlanmalı, küsler barışmalı demiştim daha önceki yazımda. Genel Merkez bazında herkes mücadelesini vermiş olmamış. Söylenecek çok şey var ama susmak hayırlısı. 
Geldik gidiyoruz paşam. Umarım kendimizi uçurumdan aşağı atmayız. Rabbim muhafaza buyursun.  
Konumuz 2019.. Full seçim var. Adalet ve Kalkınma Partisi Muhafazakâr bir birliktelik peşinde. MHP ile işler tamam. Alt ve üst yapısı Meclis Genel Kurulu’nda yasal zemine oturtuldu. İki parti aynı yuvarlağın içinde ayrı ayrı kendi parti amblemleriyle yer alacak. Baraj maraj yok. Eyvallah.. Vatana Millete hayırlı olsun. Peki oluşuma evet diyen BBP’si bu işin neresinde? O da iki partinin birisinin içinden belirli sayıda kontenjan alacak.
Öneri yapılan bir diğer parti Saadet Partisi… 
İki görüşme yapıldı. Onlara da belirli kontenjan önerilecek.
Bu noktada Saadet Partisi’nin itirazı var. 
Saadet Partisi’ne hak vermiyor değilim. Sonuna kadar haklılar.
Adalet ve Kalkınma Partisi yöneticilerinin en büyük yanlışı dediğim dedik, senin dediğinin hiçbir değeri yok yanlışına düşmeleridir.
Saadet Partisi liderinin bizi dinlemiyorlar, yanlışın peşinden nasıl gideriz demesi ne kadar haklı bir eleştiri ise, diğer partilerle aynı safta görüntü vermekte SON derece yanlıştır.
Saadet Partisi bu Milletin özüdür, Saadet Partisinin reçetesi Millidir. Bankaların, Türk Telekom’un, Et Balık Kurumunun, Şeker Fabrikalarının, Enerji santrallerinin özelleştirilmesine, yabancıya satılmasına karşıdır.
Saadet Partisi Avrupa Birliğine karşıdır. Topluluğun Hristiyan Kulübü görüntüsü ortadadır. Hiçbir icraatı Türkiye’nin hayrına değildir. Bölücü ve teröristlerin mesken tuttukları yerlerdir. Türkiye aleyhine karar almada üstlerine yoktur. Dost ve Müttefik değillerdir.
Amerika.. AYIDAN POST olmayacağına göre, ABD’den de dost olmaz. Bugün çevremizde yaşanan yıkım ve göz yaşının baş sorumlusudur. Müslüman kadın, beşikteki çocuk katilleridirler. Kendilerinin yaptığı katliamın adı, bölgeye demokrasi getirmek olurken, bölücü ve yıkıcı teröristleri, çeteleri yok etmek için senin bu soysuzların verdiği son model silahlarla katliamcı piyonlarına yaptığın operasyon, yasa dışı oluveriyor. Bunun adı kahpeliktir. Güçlüyüm haklıyım dayatmasıdır.  
Saadet Partisi bu iki yüzlü ve alçakça yaklaşımları kınar ve ABD ile dost ve Müttefiklik duruşunun dışına çıkılması gerekliliğini savunur.
Bugün Adalet ve Kalkınma Partisi’nin ekonomi politikaları iflas etmiştir. Ekonomik kuruluşların neredeyse yüzde 70’i yabancıların elindedir. Milli denilebilecek elde kalan bir varlık pek yoktur.. Kalanlarda varlık fonu altında toplanmışlardır. Faiz lobisinin sömürdüğü bir ülkedir. Ne yazık ki, Ekonomi yönetimi yaşananlardan ders çıkarmamış, derinleşen krize rağmen köklü çözüm yerine, yamalarla meşguldür. Hükümet Kurmaylarına göre, Ekonomik göstergeler sağlamdır. Eleştirenler Adalet ve Kalkınma Partisi düşmanıdır. Devletin üst mercii, Cumhurbaşkanı danışmanları dolara müdahale edilmesini asla tasvip etmemekte, artan dolar fiyatlarının ekonomiye faydası olduğu tezini savunmaktadırlar. Artan, fahiş fiyatlara yükselen dolardaki artışa rağmen İthalat artarak devam etmekte, ihracatımız ise yüzde birkaç artış göstermektedir. Yani evdeki hesap, çarşıya uymamaktadır. İnsanımız, kuruluşlarımız her geçen gün daha fazla fakirleşmektedir. Saadet Partisi’nin hiçbir uyarısı dikkate alınmamaktadır. Eleştirilerden bir parça kes yapıştır ile Milli Görüş bölücü ve rantçılarla aynı saftaymış gibi gösterilmeye çalışılmaktadır. Bu da yanlıştır. 
Keşke Rahmetli Erbakan Hocamın Devlet Yönetiminden biraz tecrübe edinilseydi, bugün varlıklarımızın çoğunluğu Milli kalır, Rantiyeciler ve dış odakları dolarla ve faizle canları istediği gibi oynayamaz ve Merkez Bankası ’da seyirci kalmazdı.
 Böyle bir ortamda da Sözü kabul görmeyen, eleştirilerini görmezden gelen bir İKTİDARLA ortaklığın olamayacağını beyan etmektedirler. Haklı olarak da kabul görür veya görmez Cumhurbaşkanı seçimlerinde kendi adaylarını halkın karşısına çıkaracaklardır.
Adım Atması gereken, Saadet Partisinden bir reçete istemesi gereken ve bunu da hızlı bir şekilde hayata geçirmesi gereken Adalet ve Kalkınma Partisidir. Tam da aradığımız MİLLİ SERUM budur. Milletimiz ve Ülkemiz Saadet Partisi’nin reçetesi ile ŞİFA bulacaktır.
 

Bu yazı toplam 963 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.