1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Genç ASKON’da bayrak değişimi
Genç ASKON’da bayrak değişimi

Genç ASKON’da bayrak değişimi

Genç ASKON Konya Şube Başkanı Sami Başgil, 2 yıldır yürüttüğü başkanlık görevini yapılan programla Mehmet Akif Savaş’a devretti.

A+A-

Genç Anadolu Aslanları İşadamları Derneği(ASKON) Konya Şube Başkanı Sami, Başgil, 2 yıldır yürüttüğü başkanlık görevini, Sosyal işlerden sorumlu olan Mehmet Akif Savaş’a devretti. ASKON Konya Şubesinde yapılan programa ASKON Konya Şube Başkanı Yakup yıldırım, Genç ASKON Yönetimi ve üyeleri katıldı. GENÇ ASKON Konya Şube Başkanı Sami Başgil, yaptığı konuşmada, Genç ASKON’un ülke ekonomisine katkıda bulunmak için çalıştığını vurguladı. Genç ASKON’un gelecekteki işadamlarını yetiştirmeye özen gösterdiğini belirten Başgil, iki yıldır yürüttükleri çalışmalar hakkında şunları söyledi: “Genç işadamlarına ve geleceğin işadamlarına, iş dünyasında gereken bilgi ve donanımı sağlayarak tecrübe kazandırmak, ayrıca tüccar, sanayici ve işadamlarının toplumumuzun ekonomik ve sosyal gelişiminde öncü ve sürükleyici bir kesim olduğu inanıyoruz. 2 yıldır çeşitli faaliyet ve etkinliklerde bulunduk. Yurtiçi ve yurtdışı gezilerimiz oldu. Temel amacımız öncelikle milli değerlerimize, milli kimlik ve bilincimize uygun hareket etmek olmuştur. Genç ASKON üyelerimizin kişisel gelişimlerine nasıl katkıda bulunuruz, gelişmeleri noktasında nasıl bir yol haritası çizebiliriz hakkında çalışmalar yaptık. Yeni başkana ve yönetime hayırlı olsun dileklerimde bulunuyorum.”

GENÇLERE GİRİŞİMCİLİK RUHU AŞILAYACAĞIZ

Yeni Başkan M. Akif Savaş ise, sözlerine eski başkan Sami Başgil’in yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkürlerini iletti. Paranın kulu değil, Allah’ın kulu olmanın, sermaye sahiplerinin de asli görevi olduğu bilinciyle kazancını Hz. Osman ve Hz. Ebubekir gibi İslam’ın hizmetine sunacak varisler olmak için gayret edeceğiz ifadelerini kullanan yeni Başkan Savaş, “Haram, helal ver Allah’ım, asi kulun yer Allah’ım mantığınca hareket eden kapitalizme inat, GENÇ ASKON olarak ahirette arşın gölgesinde gölgelenecek, 7 sınıf insandan biri olan doğru tüccar olmak için elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı. Genç ASKON olarak önceki hedeflerinin gençlere girişimcilik ruhu kazandırmak olduğunu dile getiren yeni Başkan savaş, “Öncelikli hedeflerimiz, gençlerin girişimci yönlerini güçlendirmek için ekonomik ve sosyal konularda, maddi ve manevi perspektiften bakabilme özelliğimizi geliştirmek olacaktır. Üyelerimizle ticari ve ekonomik tecrübelerimizin paylaşılması noktasında toplantılar yapacağız. Sadece maddi kazancı hedef alan emperyalizme inat, iki dünyayı da kazanmayı hedef alan işadamları sınıfı oluşturmak en temel arzumuzdur. Bunun için yönetim kurulu üyelerimizle çalışmalar yapacağız” diye konuştu.

ASKON Konya Şube Başkanı Yakup Yıldırım ise, eski başkana yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Yeni dönem başkanı M. Akif Savaş’a ise, yeni görevinde kendisine ve yönetim kurulu üyelerine başarılar diledi. Yapılan konuşmaların ardından plaket takdimi yapıldı ve ardından yeni yönetim toplu fotoğraf çekinildi.

Genç ASKON’da bayrak değişimi

Genç ASKON’da bayrak değişimi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.