1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Genç Diş Hekimleri Mesleğe İlk Adımlarını Attı
Genç Diş Hekimleri Mesleğe İlk Adımlarını Attı

Genç Diş Hekimleri Mesleğe İlk Adımlarını Attı

Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından “22 Kasım Diş Hekimliği Günü ve Beyaz Önlük Töreni” düzenlendi.3’üncü sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen ve diş hekimi adaylarının mesleğe ilk adımı olarak kabul edilen beyaz önlük giyme töreninde

A+A-

Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Okka, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Nimet Ünlü, dekanlar, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

“BEYAZ ÖNLÜĞÜN YÜKLEDİĞİ EN BÜYÜK ANLAM İNSAN SEVGİSİDİR”

Törenin açılış konuşmasını yapan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nimet Ünlü,” Dün gibi başladığınız eğitim hayatınızın bu gün 3. yılına başarılı şekilde ulaşmış bulunmaktasınız. Diş hekimliğinin en önemli alanı klinik eğitimidir. Mesleğimizin en güzel yanı insanın ağrısını dindirmek, dişlerini sağlığına kavuşturmak, estetik kaygılarını gidermek, en önemli yanı ise insanları mutlu edebilmektir. Mesleki bilgileri klinik eğitimde en son bilimsel teknolojik gelişmelerle öğrenek sizler de birer başarılı diş hekimi olacaksınız. Beyaz önlüğün yüklediği en büyük anlam ise insan sevgisidir. Saflığı, temizliği, insan sevgisini temsil eden beyaz önlükleri klinik eğitimi almak üzere giymeye hak kazanmış bulunmaktasınız.”dedi.

“YATIRIMLARIN EN ÖNEMLİSİ İNSANA OLAN YATIRIMDIR”

Törende önlüklerini giyerek mesleğe ilk adımını atan öğrencileri tebrik eden Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Okka,”Yatırımların en önemlisi, en uzun süre alanı ve en zor olanı büyük sabır özveri isteyen insana olan yatırımdır. Ailelerin emaneti olan öğrencilerimizi çağın ihtiyaçları doğrultusunda mesleğinde teknolojiyi rahatça kullanan, çalışmaların safhalarını iyi bilen, lider, kendine güvenen, bilgi ve becerileri en üst şekilde donatılmış diş hekimleri olarak mükemmel düzeyde yetiştirmek için hiçbir fedakarlıktan kaçınmamaktayız. Ülke olarak sıkıntılı günler yaşadık. Birçok badireler atlattık. Sizlerden ricam aldığınız bu güçlü eğitim sonucunda iyi yetişmiş bir diş hekimi olmanız. Sizleri dürüst, disiplinli, vatanını, milletini seven milli ve manevi değerlerine sahip medeni cesaretli, inisiyatif sahibi, sağlam karakterli bireyler olarak yetiştirmek için çaba göstermekteyiz. Milleti millet yapan değerlerimize sahip olan bir zincirin halkaları gibi birbirlerinize sıkıca bağlanan ve birlikte yaşamayı öğrenmiş milli ve manevi değerlerimize saygılı ve bilimselliğinizi geliştirmiş bireyler olarak ulusal ve uluslararası alanlarda başarılı diş hekimi olmanız bizlerin en büyük temennisi olacaktır. Ömür boyu tüm başarılarınızın sizlerle birlikte olmasını diliyorum. Bahtınız ve geleceğinizde üzerinizde taşıdığınız önlükler gibi bembeyaz olsun.”şeklinde konuştu.

Protokol konuşmalarının ardından Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdullah Aykut Mısırlıgil, Diş hekimliğinin tarihsel sürecini anlatarak öğrencilere mesleksel tavsiyelerde bulundu. Sonrasında protokol ve öğretim üyeleri, Diş Hekimliği Fakültesi 3. sınıf öğrencilerine önlüklerini giydirdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.