1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Genç diş hekimlerinin mezuniyet coşkusu
Genç diş hekimlerinin mezuniyet coşkusu

Genç diş hekimlerinin mezuniyet coşkusu

2015-2016 eğitim-öğretim yılını geride bırakan Selçuk Üniversitesi (SÜ) Diş Hekimliği Fakültesi, 24`üncü dönem mezunlarını gerçekleştirilen törenle uğurladı.

A+A-

Süleyman Demirel Kültür Merkezi 30 Ağustos Salonu’nda gerçekleştirilen törene Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Kağan Karabulut ve Prof. Dr. Mehmet Okka, Fakültenin Dekanı Prof. Dr. Nimet Ünlü, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Şerefnur Öztürk, Konya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Başhekimi Dt. Mehmet Teker, Karaman’ın Sarıveliler İlçesi Belediye Başkanı Hayri Samur, öğretim üyeleri, aileler, ve öğrenciler katıldı.

“Sizin yaşınızda şehit olanlara bir borcunuz var”
Törenin açılışında söz alan SÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kağan Karabulut, “Selçuk Üniversitesi Türkiye’nin en büyük üniversitelerinden biri. 90 bin öğrencisiyle Türkiye’de örgün eğitim veren ikinci büyük bir üniversite. Yine birçok alanda ilk 10’a giren bir üniversite. Dünya’da ise ilk 1000 içinde yer alan bir üniversite. Diş Hekimliği Fakültemiz de bu üniversitenin göz bebeklerinden bir tanesi. Türkiye’deki diş hekimliği fakültelerine dekan yetiştiren bir fakülte. Sadece profesyonel diş hekimleri değil, aynı zamanda profesyonel idareciler de yetiştiren bir fakülte. Böyle bir üniversiteden ve böyle bir fakülteden mezun oluyor çocuklarınız. Bugün 101 evladımızı bu aziz ve necip milletin hizmetine başlamak üzere mezun ediyor olmanın haklı sevincini ve gururunu yaşıyoruz. Bizim mezunlarımızdan istediğimiz bir şey var. Mesleğinde derinlemesine bilgi sahibi, çağdaş teknolojinin gereklerini uygulayabilecek insanlar olarak yetişmesini arzu ediyoruz. Bunun yanı sıra onlara emek veren ailelerine bir borçları var. Devletin imkanlarını onlara sağlayan, güzide öğretim üyesi kadrosunu onlara sağlayan devletimize bir borçları var. Ve onlar yaşında şehit olarak, toprağa girerek onların burada okumasına imkan veren genç şehitlerimize bir borcunuz var. Aziz ve necip Türk milletinin genç bir ferdi olarak milletimizin değerlerine sahip çıkarak gittiğiniz yerde sadece bir diş hekimi değil, aynı zamanda etrafını aydınlatan örnek insanlar olarak da hizmet edin. Tıp fakültelerinde olduğu gibi sizler de halk ile temas halinde olacaksınız. Kimseye yüz çevirmeyin. Tedavi ettiğiniz her bir hastayı kendi aileniz, kardeşinizmiş gibi görün” diye konuştu.

“Genç meslektaşlarımız artık bizimle omuz omuza çalışacak”
Mesleğinde yetkin diş hekimlerini uğurlamak için bir araya geldiklerini ifade ederek konuşmasına başlayan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nimet Ünlü, “Genç meslektaşlarımız artık bizimle omuz omuza bu mesleği icra edecek duruma geldiler. 5 yıllık eğitimden sonra ülkenizin ve dünyanın hizmetinde mesleklerini şerefle icra edecekler. Mesleğinizdeki başarılarınızla üniversitemizin adını yüceltirken bizleri de onurlandıracaksınız. 5 yıl önce nice emeklerle yetiştirdiğiniz göz bebeklerinizi bize emanet ettiniz. Bizler de onları en üst düzeyde bilgi ve becerilerle donatarak başarılı bir şekilde hayata hazırladık. Artık onlarla iftihar edebilirsiniz. Almış olduğunuz eğitimle öğrencilerimiz her türlü güçlüğün üstesinden geleceğinize inanıyorum. Hayat sınavında başarılar dilerim. Yolunuz ve bahtınız açık olsun” dedi.
Açılış konuşmalarının ardından dönem mezunları adına konuşmasını yapan Diş Hekimliği Fakültesi dönem birincisi Elif Meltem Aslan, konuşmasının ardından da yaş kütüğüne plaket çaktı.

Kepler havaya fırlatıldı
Hekim Yemini’ni söyleyen öğrenciler daha sonra protokol üyelerinin elinden diplomalarını aldılar. Diplomalarını alan öğrenciler sahnede 10. Yıl Marşı eşliğinde hep birlikte keplerini havaya attılar. Mezuniyet sevincini arkadaşlarıyla ve aileleriyle paylaşan öğrenciler bu anları ölümsüzleştirmeyi de unutmadılar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.