1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Genç Müsiad’ta Başaran dönemi
Genç Müsiad’ta Başaran dönemi

Genç Müsiad’ta Başaran dönemi

Genç MÜSİAD Konya Şubesi 12. Dönem Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurulda Emre Babayiğit, Genç MÜSİAD Konya Şube Başkanlığı görevini Kadir Başaran’a devretti.

A+A-

Genç Müsiad Konya Şubesi 12. Dönem Olağan Genel Kurulu yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Programa AK Parti Konya Milletvekili Dr. Hüsnüye Erdoğan, Konya Ticaret Odası(KTO) Başkanı Selçuk Öztürk, KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Bayram Sade, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Muzaffer Şeker, MÜSİAD Konya Şube Başkanı Lütfi Şimşek, Konya MÜSİAD ile Genç MÜSİAD üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı. Programın açılış konuşmasında 6. Dönem Genç MÜSİAD Konya Şube Başkanı Emre Babayiğit, “İstanbul’un fethi kadar önemli olan bir mücadelenin içinde bulunmak onur ve şeref vesilesidir” ifadelerini kullandı. Görev sürecinde yaptıkları her işte “Dünya işin görür olup, Rıza-i Hak bulmalı” düsturunu misyon haline getirdiklerini belirten Babayiğit, “Hedef faaliyetlerimizi 3 ana başlık altında topladık. Bu başlıklar: eğitim programları, dış ticaret uluslararası ilişkiler ve gençlik birlikteliğiydi” şeklinde konuştu. Babayiğit, “Bu programda bizleri yalnız bırakmayan, katılma nezaketi gösteren bütün büyüklerime ve dostlarıma şükranlarımı sunar, yeni yönetimimize Allah (C.C.)’tan muvaffakiyetler dilerim” diye konuştu.

GÜN BİR OLMA GÜNÜDÜR
Sözlerine şehitleri anarak başlayan 7. Dönem Genç Müsiad Konya Şube Başkanı Kadir Başaran, “15 Temmuz kalkışmasında ve menfur terör saldırılarında şehit düşen güvenlik güçlerimize ve vatandaşlarımıza Cenab-ı Hak’tan rahmet, gazilerimize şifalar diliyorum” dedi. Gelişmeyi sadece maddi bir gelişme olarak görmediklerini belirten yeni başkan Başaran, aynı zamanda manevi gelişmeye de önem verdiklerini ve bunun için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. Başaran, “Gün bir olma beraber olma günüdür. Unutmayalım, tarihi, güce teslim olanlar değil, güce karşı gelenler değiştirmiştir. Zalimler istiyorlar ki bizler geri adım atalım, yükselişimizi durduralım, miskinleşelim. Bölgemizde ve dünyada söz sahibi olmayalım. İstiyorlar ki, bizler onlara köle olalım. And olsun ki kanımızın son damlasına kadar çalışacağız, üreteceğiz, vaz geçmeyeceğiz. Allah'ın izniyle bu kutlu emellerimize ulaşmamızı engelleyemeyecekler. Onlara köle olmayacağız, boyun eğmeyeceğiz. Bu gençlik yüksek teknolojiyi yüksek ahlakla buluşturacak ve bu çalışmalarımız Ortadoğu’nun, Afrika’nın ve İslam ümmetinin kurtuluşuna vesile olacaktır inşallah. 2017 yılı faaliyet dönemimizin ve 12. genel kurulumuzun şehrimiz, ülkemiz ve tüm insanlık için hayırlı olmasını diler, destek ve dualarınıza talip olduğumu beyan ederek saygılar sunarım.” sözlerini dile getirdi.

Müsiad Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek ise, Babayiğit’in çok başarılı 2 yıl geçirdiğinin şahidi olduklarını belirterek, “Biz sizden ve çalışmalarınızdan razıyız ve hakkımızı helal ediyoruz. Asıl haklarınızı bizlere helal etmesi gereken sizlersiniz. Bizde sizlerden helallik diliyoruz. Yeni başkana ve yönetimine başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.
KTO Başkanı Selçuk Öztürk, Müsiad’ta gelen başkanın dama bir önceki başkandan daha iyi çalıştığını gördüklerini söyleyerek, “Yeni Başkan Kadir Başaran’ın Emre Babayiğitten devraldığı bayrağı daha yükseğe taşıyacağına inancım tam” sözlerini kullandı.

AK Parti Konya Milletvekili Dr. Hüsnüye Erdoğan, genel kurulun hayırlara vesile olmasını ve görevi devir alacak yeni yönetimin hayırlı işlere imza atmasını temenni ettiğini söyledi. Erdoğan, “Ülkemizin yeniden inşa sürecini yavaşlatıp engellemek isteyenler yükselmemizi hazmedemiyor. Bir yandan vesayet sisteminin tasfiyesini, diğer yandan halkı ve egemenliğini tesisini mümkün kılacak şekilde yeniden yapılanmaya çalışırken, içeriden ve dışardan yöneltilen ağır saldırılara aruz kaldık. Ama her zaman dik durduk ve dik durmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

13. Dönem Yönetim Kurulu şu şekilde oldu:
Genç MÜSİAD Konya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı - Kadir BAŞARAN
Başkan Yardımcısı - Muharrem ÖZKARAKAYA
Başkan Yardımcısı - Ali ARSLAN
Başkan Yardımcısı - Murat ÖZGÜVEN
Teşkilatlanma Birim Başkanı – Ali Osman SAĞLAM
Eğitim Birim Başkanı – Safa BOTSALI
Mali İşler Birim Başkanı – Ahmet DİŞLİ
İletişim Basın Yayın ve Sosyal Medya Birim Başkanı – Mustafa BİRCAN
Üye ve Kurumsal İlişkiler Birim Başkanı – M.Yakup ÇİĞDEM
Ekonomi ve Projeler Birim Başkanı – Yaşar BAKAR
Teşkilatlanma Birim Başkan Yardımcısı – Şerafettin DERİN
Eğitim Birim Başkan Yardımcısı – Mustafa ÇAĞLAK
Mali İşler Birim Başkan Yardımcısı – Fatih KELEŞ
İletişim Basın Yayın ve Sosyal Medya Birim Başkan Yardımcısı – Mesut KAYA
Girişimcilik Birim Başkanı – M.Kemal ÇAKICI
Sosyal Faaliyet ve Sosyal Sorumluluk Birim Başkanı – Taha ÖZBAYAT
Sektör Kurulları Birim Başkanı – Selman ERYILMAZ
Sektör Kurulları Birim Başkanı – Sefa ÖZDEN
Uluslararası İlişkiler Birim Başkanı- Mahmut Sami SAY
Üniversite ve Sanayi Birim Başkanı – Fikret BÜYÜKİPEKCİ

Hakimiyet.com/Mesut ERCÜMENT

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.