1. HABERLER

  2. KONYA

  3. “GENÇLER ELELE VERİYOR, GELECEĞE GÜVENLE BAKIYOR”
“GENÇLER ELELE VERİYOR, GELECEĞE GÜVENLE BAKIYOR”

“GENÇLER ELELE VERİYOR, GELECEĞE GÜVENLE BAKIYOR”

Selçuklu Belediyesi Proje Destek Programı kapsamında Fatih Kültür ve Eğitim Vakfı ile birlikte organize edilen "Gençler Elele Veriyor, Geleceğe Güvenle Bakıyor” isimli proje hayata geçirildi. 

A+A-

Selçuklu Belediyesi Nikah Salonunda düzenlenen programda ilk sözü alan Fatih Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanı Mehmet Kılıç, vakıf bünyesinde bulunan eğitim kurumları hakkında bilgi verdi; “Vakfımızın gayesi Kuran’a hizmet etmek, Kuran hadimi gençler yetiştirmektir. Bu gayreti Kuran’ı okuyan, anlayan ve ezberleyen ve hayatında yaşayan ve topluma örnek olan insanlar yetiştirmek için veriyoruz.  Bu program çerçevesinde bizlere destek olan ve yanımızda olan Selçuklu Belediyemize ve başkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.
Başkan Pekyatırmacı, "En önemli işimiz insana yatırım" 
Temel belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra kültürel, sosyal ve eğitim programları ile toplumun sosyal yapısına katkıda bulunduklarını ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, proje destek programının 3. yılında başarılı çalışmalar yaptıklarını, kamu yararını ilgilendiren konularda derneklere, vakıflara ve öğrenci topluluklarına destek verdiklerini belirtti. Fatih Kültür ve Eğitim Vakfı tarafından hazırlanan projenin de anlamlı ve güzel bir konuyu ele aldığını ifade eden Başkan Pekyatırmacı, projenin günümüz gençliğine ve aile yapısına katkıda bulunacağını, bu amaçla desteklerinin artarak devam edeceğini belirtti.
Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı gençlerin kendilerini yetiştirmesinin önemine vurgu yaparak şunları söyledi, “Belediye olarak birçok iş yapıyoruz ama yaptığımız en önemli işlerden bir tanesi işte burada olduğu gibi insana yaptığımız yatırımdır. Fatih Kültür Vakfı’nın organize ettiği program da bu projelerden biridir. Bu projeyle yurtta öğrenim gören öğrenci kardeşlerimizin kişisel gelişimleri, sosyal gelişimleri hem de bilişsel gelişimleri için bu proje çok büyük katkılar sağlıyor. İnşallah bundan sonra da katkı sağlamaya devam edecek. Bunun dışında şehrimizle ilgili, kültürümüzle ilgili bir takım bilgiler edinmiş olacaklar ve üniversite ile ilgili bilgiler edinmiş olacaklar bu projenin sonucunda. Genç kardeşlerimizin eğitim ve öğrenim hayatları süresince kendilerini geliştirmeleri ve kişisel gelişimlerini en üst düzeyde tutmaları bizim birinci hedefimiz.  Türkiye bulunduğu coğrafyada Anadolu topraklarında çok önemli bir yerde ve tarih boyunca bu önemini korumuştur. Bu sebeple ülkemiz üzerinde emelleri olan pek çok millet ve ülke bulunmaktadır ama biz bu toprakların sahibiyiz ve bu toprakların sahibi olarak da coğrafyada mevcut bulunan problemleri çözmek adına bizim milletimizden başka bir millet yoktur. Bu yüzden geleceğimizin teminatı gençlerimize çok iş düşmektedir.” dedi. ŞEYMA BIYIKLI
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.