1. HABERLER

  2. KONYA

  3. GENÇLER İYİ YETİŞTİRİLMELİ
GENÇLER İYİ YETİŞTİRİLMELİ

GENÇLER İYİ YETİŞTİRİLMELİ

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, “Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizin iyi yetiştirilmesi için Karatay Belediyesi olarak Celaleddin Karatay Gençlik Merkezi gibi bir çok projeyi hizmete açtık” dedi.

A+A-

Gençlere ücretsiz imkan sunuluyor

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli ile gençlere yapılan hizmetleri konuştuk. Başkan Hançerli belediyeler dahil tüm kesimlerin gençliğin iyi yetiştirilmesine önem vermeleri gerektiğine dikkat çekerken, Karatay Belediyesi olarak Celaleddin Karatay Gençlik Merkezi dahil bir çok projeyi hizmete sunduklarını ifade etti.

Celaleddin Karatay Gençlik Merkezi hakkında bilgi veren Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli; gençlerin serbest zamanlarını sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle değerlendirmek ve bilgi, beceri sahibi olmalarına yardımcı olmak amacıyla çeşitli kurslar verdiklerini söyledi. Gençlik Merkezi tarafından verilen kursların tamamen ücretsiz olduğunu dile getiren Başkan Hançerli; "Sosyal ve kültürel gelişimlerini desteklemek amacıyla verilen kursların tamamını ücretsiz veriyoruz. Bizim amacımız gençlerimizin bilgi ve becerilerini geliştirmek ve onlara yardımcı olmak" dedi.

Celaleddin Karatay Gençlik Merkezi müzik atölyesi, bilgisayar laboratuvarı, kafeteryası, bilardo salonu, kütüphanesi, internet-bilişim köşesi, fitness-aerobik salonu, etüt salonu gibi imkanları ücretsiz olarak gençlerin hizmetine sunuyor. Gençlik Merkezinde, İngilizce, Osmanlıca, Almanca, Fransızca, Arapça, Resim, Autocad, İşaret Dili, Hızlı Okuma, Bilgisayar, Diksiyon, Ney, Gitar, Bağlama, Bay-Bayan Fitness eğitimi veriliyor. Öğrencilerin taleplerine göre farklı branşlarda da eğitim verilebiliyor.

Başkan Hançerli: Gençlerimizle bir araya geliyoruz

Celaleddin Karatay Gençlik Merkezinde belirli aralıklarla gençlerle bir araya geldiklerini söyleyen Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, gençlerin iyi yetişmesi, ülkesine ve milletine hayırlı bireyler olmaları için Karatay Belediyesi olarak çalışmaya devam edeceklerini dile getirdi. Başkan Mehmet Hançerli, Celaleddin Karatay Gençlik Merkezi’nin eğitim faaliyetlerinin yanı sıra çeşitli yarışmalar, konferans ve seminerler, geziler, sosyal sorumluluk projeleri ve daha pek çok etkinlik gerçekleştirildiğini vurguladı. Başkan Hançerli; Karatay Belediyesi Celaleddin Karatay Gençlik Merkezinde Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karatay Halk Eğitim Merkezi ile birlikte ortaklaşa yürütülen Üniversiteye Hazırlık Kursuna gençlerin ilgisinin yoğun olduğunu belirterek; Karatay'daki eğitim düzeyinin artmasından ve başarılı gençler yetiştirmekten büyük bir mutluluk ve gurur duyduklarını ifade etti.

"Eğitimin her zaman destekçisiyiz"

Karatay Belediyesi olarak her zaman eğitimin destekçisi olduklarını belirten Başkan Hançerli,  Belediye öz kaynakları ile 24 okul, 5 kapalı spor salonu 16 suni çim sahayı eğitime kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi. Öğrencilerin pek çok sosyal ve fiziki imkana sahip olduklarının altını çizen Başkan Hançerli, öğrencilere yönelik imkanların çok iyi olduğu bir dönemde sınava hazırladıklarını ve bu fırsatı çok iyi değerlendirmeleri gerektiğinin altını çizdi.

Gençler Oyun Turnuvalarında buluşuyor

Celaleddin Karatay Gençlik Merkezi’nde Karatay Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından çeşitli oyun turnuvalarının düzenlendiğini belirten Başkan Mehmet Hançerli; Gençlerin stres atarak derslerine daha iyi konsantre olabilmeleri ve aralarındaki dostluğun daha da pekişmesi için düzenlenen turnuvalara yoğun ilgi olduğunu dile getirdi. Başkan Hançerli gençlerin sosyal aktivitelere olan ihtiyacını göz önünde bulundurarak, Celaleddin Karatay Gençlik Merkezinde playstation, langırt, bilardo gibi imkanlar sağladıklarını ifade etti.

Karatay uyuşturucu ile mücadelede farkındalık oluşturuyor

Başkan Mehmet Hançerli; gençleri başta uyuşturucu olmak üzere alkol ve sigara gibi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve konu ile ilgili farkındalık oluşturmak için de sosyal aktivite çalışmaları gerçekleştirdiklerini bildirdi. Başkan Hançerli, Karatay Belediyesi olarak gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için yoğun çaba sarf ettiklerini belirterek; Celaleddin Karatay Gençlik Merkezi’nde öğrenciler için kültürel birikim ve sosyal etkinliklere katılımı sağlamak amacıyla birçok etkinlik alanlarını bünyesinde barından büyük bir kompleks ile gençlere yönelik her türlü imkanı sağlamaya çalıştıklarını kaydetti.

"Gençlerimizin hayallerine dokunuyoruz"

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Gençlik Merkezindeki sosyal faaliyetlerin öğrencilerin kişisel gelişimine katkı sağladığına dikkat çekerek, öğrencilere şöyle seslendi: "Sosyal projelerin içerisinde yer almanız sizi derslerinizde başarısız kılmayacağı gibi tam tersine hem derslerinizde hem de hayatın içerisinde ciddi başarılar elde etmenizi sağlayacaktır. Aynı niteliklere sahip birçok insanın olduğu rekabetçi bir ortamda farklı olmak gerekiyor. Farklı olmak da her alanda çok önemlidir. İnsan kendini geliştirmedikçe, yetiştirmedikçe farklı olamaz. O bakımdan gençlik merkezleri öğrencilerin kendilerini geliştirebileceği bir yerdir. Farklılık, kurduğunuz hayallerin gerçekleşmesi bakımından önemlidir."

karataaaaa.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.