1. HABERLER

  2. KONYA

  3. ‘Gençlerimize emek vermeye devam edeceğiz’ 
‘Gençlerimize emek vermeye devam edeceğiz’ 

‘Gençlerimize emek vermeye devam edeceğiz’ 

Girişimci Genç Ufuklar Derneği (GİGUD), 3. Olağan genel Kurul Toplantısı Bayır Diamond Hotel & Convention Center’da  gerçekleştirildi. Kongreye dernek üyeleri, akademisyenler ile çok sayıda davetli katıldı.

A+A-

Gençlerin kendilerini daha iyi bir şekilde yetiştirmelerini ve iş hayatıyla birlikte istikrarlı bir gelişim sağlamalarını hedeflemek, gerçekleştirilen nitelikli çalışmaların ışığında köklü medeniyetimizi yaşatarak emin adımlarla geleceğe yürümek amacıyla çalışmalarını sürdüren Girişimci Genç Ufuklar Derneği (GİGUD), 3. Olağan genel Kurul Toplantısı Bayır Diamond Hotel & Convention Center’da  gerçekleştirildi. Kongreye dernek üyeleri, akademisyenler ile çok sayıda davetli katıldı.  Tek liste ile gidilen seçimin ardından Girişimci Genç Ufuklar Derneği (GİGUD) Başkanlığına Ebubekir Ergin seçildi. 
GENÇLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ 
Genel Kurulda katılımcılara hitap eden Girişimci Genç Ufuklar Derneği (GİGUD) Başkanı Ebubekir Ergin Olağan genel kurulda sözlerine daha önce başkan olarak ve üye olarak bizlerle çalışan emek veren herkese teşekkür ederek başladı. Ergin, “ Vefa borcunu öncelikli tutarak geçmişe olan saygımızın geleceğe olan inancımıza sebep olmaktadır. Dünden bugüne bakıldığında geleceğe emek veren insanların daha refah düzeyinde oldukları görülmekte olup bu doğrultuda geleceğimiz olan geçlerimize her zaman emek vermeye devam edeceğiz. Derneğimiz, insan hakları evrensel ilkelerinin, düşünce, inanç ve girişim özgürlüklerinin, hukuk devletinin, katılımcı demokrasi anlayışının benimsendiği bir toplumsal düzenin oluşmasına katkı sağlamanın yanı sıra, ülkemiz gençlerinin ülkenin sosyal, siyasal, kültürel ve ekonomik olarak gelişmesinde baş rol oynamalarını amaçlamaktadır.  Gençlere istihdam, kariyer, kişisel gelişim, eğitim ve girişimcilik alanında rehberlik ve koordinasyon sağlar. Bu amaçlar doğrultusunda uluslararası entegrasyonu ve etkileşimi, bölgesel ve yerel gelişmeyi hızlandırmak için araştırma yapar, görüş oluşturur, projeler geliştirir ve nitelikli etkinlikler düzenler. Bu çerçevede oluşturduğu görüş ve önerilerini Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), hükümet, diğer devletler, uluslararası kuruluşlar başta olmak üzere tüm paydaşlara ve kamuoyuna doğrudan ya da dolaylı olarak basın ve diğer araçlar aracılığı ile ileterek, yukarıdaki amaçlar doğrultusunda düşünce ve hareket birliği oluşturmayı hedefler. Gençlerin kendilerini daha iyi bir şekilde yetiştirmelerini ve iş hayatıyla birlikte istikrarlı bir gelişim sağlamalarını hedeflemek, gerçekleştirilen nitelikli çalışmaların ışığında köklü medeniyetimizi yaşatarak emin adımlarla geleceğe yürümek en büyük amacımız. Göreve bugün bizleri layık gören bütün genel kurul üyelerine ve bizimle yeni dönemde görev alacak bütün yol arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” dedi. Tek liste ile gidilen seçimde Genç Ufuklar Derneği (GİGUD) Başkanı Ebubekir Ergin derneğin yeni başkanı oldu. Ebubekir Ergin başkanlığında ise Yönetim Kurulunda şu isimler yer aldı; Veysel Aytaç İbrahim Çetin, Fatih Çelik, Fatma Betül Özdemir, Muhammed  Esad Çağla. Kurul başkanlıklarına ise Basın Kurulu Başkanlığına Ahmet Ünver, Çalışan Gençlik Kurul Başkanlığına Ramazan Ülkü, Genç Ufuklar Akademi Başkanlığına İbrahim Çetin, Uluslararası İlişkiler Kuruluna Huzeyfe Uğuz seçildi. AHMET ÖZER
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.