1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Gençlik Anaokulunda Sosyal Etkinlik çalışmaları
Gençlik Anaokulunda Sosyal Etkinlik çalışmaları

Gençlik Anaokulunda Sosyal Etkinlik çalışmaları

Gençlik Anaokulu; öğrencilerini bütün yönleriyle geleceğe tam olarak hazırlamayı misyon olarak benimseyen bir kurum olmaya devam ediyor.

A+A-

Gençlik Anaokulu akademik ‘’öğretim” çalışmalarını “eğitime” dönüştürme noktasında öğrencilerine farklı eğitsel alanlar ve ortamlar sağlayarak, onlara edindikleri kazanımları uygulama fırsatı veren Sosyal etkinlik imkânları sunuyor. Sosyal etkinlik çalışmaları, her biri alanında uzman öğreticiler tarafından gerçekleştiriliyor.

İyi bir okul öncesi eğitimin akademik başarının yanı sıra sosyal etkinlikler yoluyla oluşacağının bilincinde olduklarını belirten Özel Gençlik Anaokulu Müdürü Aliye Duman, bu doğrultuda birçok etkinliğe önderlik ettiklerini, oluşturulan sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler ile öğrencilerin desteklendiğini söyledi.

Gençlik Anaokulunda gerçekleştirilen farklı öğretim faaliyetleri ile öğrencilere akademik donanımlar kazandırılırken, diğer bir yandan onların toplumsal, duygusal ve bilişsel gelişimlerini destekleyecek çeşitli eğitim programları uygulandıklarını belirten Özel Gençlik Anaokulu müdürü Aliye Duman, Sosyal etkinliklerin anaokulu eğitim sürecinin vazgeçilmezlerinden biri olarak devam ettiğini belirtti.

Okullarda yapılan sosyal etkinliklerin öğrencilerin pek çok beceri ve değerler kazanmasına katkı sağladığını söyleyen Özel Gençlik Anaokulu müdürü Aliye Duman, bu nedenle, okulda, sosyal etkinliklerine akademik başarı kadar önem verilmesi gerektiğini belirtti. Duman, Gençlik Anaokulunda sosyal etkinliklerinin önemli yer tuttuğunu belirtti. Duman, ayrıca uygulanan sosyal etkinlik programlarının amacının öğrencilerin kendini tanıyabilme, yeteneklerini geliştirebilme ve serbest zamanlarını etkin ve verimli değerlendirebilme, gibi birçok davranışı kazandırdığını belirtti.

Etkinlik çalışmalarında öğrencilerinde güven ve sorumluluk duygusunu geliştirmeye, yeni ilgi alanları oluşturmaya ve beceriler kazandırmayı amaçladıklarını belirten Özel Gençlik Anaokulu müdürü Aliye Duman; bu çalışmalarda bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal, sportif etkinliklerin yer aldığını belirtti. Duman, öğrencilerinin bilinçli bireyler olarak hızla değişen dünyada yer almalarına fırsat oluşturduklarını belirtti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.