1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Gençlik Kurumlarından Kutlu Doğum kutlaması
Gençlik Kurumlarından Kutlu Doğum kutlaması

Gençlik Kurumlarından Kutlu Doğum kutlaması

Hz. Muhammed(S.A.V) Efendimizin doğumu vesilesiyle Özel Gençlik İlkokulu/Ortaokulu “İnsanlığı yüceltmek için gelin birlik olalım” temalı kutlu doğum programı gerçekleştirdi. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Zümresi’nin Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleştir

A+A-
Gençlik Eğitim Kurumları Kurucu Temsilcisi Muharrem TURŞUCU, Gençlik Eğitim Kurumları İdarecileri’nin katılımı ile gerçekleşen program başından sonuna kadar izleyenleri etkisi altına aldı.
Peygamber Efendimize duyulan sevgiyi, O’nu daha iyi anlayabilmeyi, O’nun tevhid ve vahdet çağrısının anlatıldığı program, açılış oratoryosuyla başlayıp ardından Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam etti.

Programda konuşma yapan Okul Müdürü Barış Çağlayan Çakır: 
“Yeryüzünde iyiliği, erdemi, adaleti egemen kılmak için gayret göstermeliyiz. Muhammedü’l-Emin’in gönülleri fetheden emin vasfı ile donanarak yeryüzünü selam ve eman yurdu kılmak için çaba sarf etmeliyiz. Bugün Müslümanların her zamankinden daha çok tevhid ve vahdete ihtiyacı vardır. Zira Yüce Rabbimiz Müslümanları Enbiya Suresi 92. ayette tek bir ümmet olarak ifade etmiştir.
Sevgili Peygamberimiz(S.A.V): ‘"Mü'minler birbirlerini sevmekte, birbirlerine acımakta ve birbirlerini korumakta bir vücuda benzerler. Vücudun bir uzvu hasta olduğu zaman, diğer uzuvlar da bu sebeple uykusuzluğa ve ateşli hastalığa tutulurlar." buyurmuştur.” Sözleriyle Diyanet İşlerinin belirlediği ”Hz. Muhammed Tevhid ve Vahdet” temasına vurgu yaptı.
Programda, Gençlik Ortaokulu 5. Sınıf öğrencileri, İngilizce-Arapça ve Türkçe “Bütün diller O’nu söyler” yazılı tshirtler giyerek İngilizce-Arapça ve Türkçe hadisler okudu.  
Sessiz dünyanın sesi olabilmek için Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni ve İngilizce Öğretmeninin birlikte hazırladığı Gençlik İşaret Dili korosunun Türkçe, Arapça ve İngilizce ilahileri beğeniyle izlendi.

“İnsanlığı yüceltmek için gelin birlik olalım” çağrısıyla başlayan programda yıllardır kanayan yaramız olan İslam Coğrafyası ve Müslüman kardeşlerimiz de unutulmadı.                       7. Sınıf öğrencisi tarafından, Irak savaşında ailesi şehid olan ve bacaklarını kaybeden Basralı Ömer’in Irak savaşını yöneten Tommy Frank’a yazdığı mektubunun okunmasıyla salondaki misafirle duygusal anlar yaşadı.
Sosyal Bilgiler Öğretmeni M. Mustafa Nokta, Filistinli Şeyh Ahmet Yasin’in yıllarca zülüm altında olan Filistin için Müslüman ümmeti birliğe davet ettiği ve ümmetin suskunluğunu şikâyet ettiği mektubu okuyarak birlik çağrısında bulundu.
Bir kardeşlik örneği olan Bilal-i Habeşi ve Ebu Zer Gıfari’nin anlatımı, Naat-ı Şerifler, öğrenciler tarafından hazırlanan “Peygamberimden Öğrendim” videosu, ney eşliğinde salâvatlar ve ilahiler, misafirler tarafından beğeni aldı.
Gençlik korosunun seslendirdiği ilahilerle son bulan programda misafirlere, İrmik helvası ikram edildi.
HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.