1. YAZARLAR

  2. Ahmet Yıldız

  3. Gençlik Ve Spor Bakanlığı Hizmetleri İçin!
Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız
Yazarın Tüm Yazıları >

Gençlik Ve Spor Bakanlığı Hizmetleri İçin!

A+A-

Yaklaşık yirmi beş yılı aşkın süredir sporun içinde yönetici olarak bulunuyorum. Bu zaman sürecinde acı tatlı birçok hatıralarımız oldu.
İkibinli yıllarda Çatalhöyük Çumra Belediye Spor Genç Futbol Takımı ile Türkiye Şampiyonası için Kırşehir İlimize gittik. Tabi gitmeden önce Çumra Yurt—Kur Müdürü Mustafa Kemal Karataş Beyin refaransı ile Kırşehir Yur--Kurda sporcularımızla kalma programı yaptık.
Kırşehir Yurt.Kura akşam geç vakitte vardık. Bize gösterilen yerlere konuşlandığımızda hayal kırıklığına uğramıştık.
Bizim Çumra’daki Yurt ile kıyaslanmayacak şekilde idi. Bizim yurt buranın yanında beş yıldızlı otel konforunda olduğunu gördük.
Yurt ve içi müştemilatı her tarafı adeta dökülüyordu. Odalar, yataklar, dolaplar, tuvaletler, kantin vs. her taraf bakımsızdı. Sabaha kadar sesten ne çocuklar uyudu ne biz. Sabah ilk yeni bir yer bulmak ve aramak oldu.

Kırşehir’de tanıdıklarımız aracılığıyla Kırşehir Şoförler Cemiyeti Misafirhanesini ayarladık. Üç gün sporcularımızla burada kaldık. Burası Yurt binasının aksine pırıl prırıl tertemiz odaları, yemekhanesi dahası antrenman sahası bile vardı. Çok memnun olduk.
Aradan on altı yıl geçmiş şimdi nereden icap etti? Diyebilirsiniz.
Şimdi bazı Yurt—Kur binalarını ziyaret etme durumu oldu. O günlerden bugüne çok şeyler değişmiş. Köprülerin altın çok sular akmış.
Özellikle Gençlik Spor Bakanlığı Müsteşarımız Faruk Özçelik Beyin çalışmalarını basından medyadan, sosyal paylaşım sitelerin yakından takip ediyorum. O günkü konum ile bugünkü durum arasında dağlar kadar fark olduğunu görmemek için kör olmak gerekir.
Ben bugün Yurt-Kur ve Gençlik Merkezlerinde hizmeti görünce yukarda atlattığım taa o günlere gittim.
Ben Gençlik Spor Bakanlığı Müsteşarımız Faruk Çelik’i ve Genel Müdürümüz Mehmet Baykan’ı birkaç kez ziyaret etmek için sorduğumda hep Ankara dışında olduğunu öğrendim.
Türkiye genelinde bütün illerimizde, ilçelerimizde spor tesisleri, yurt binaları, gençlik merkezlerini bizzat yerinde teftiş ederek eksikleri giderilmesini sağlamakta olduklarını gördüm.
Sevgili Müsteşarımız Faruk Özçelik şehrimizdeki Gençlik Spor Bakanlığı yatırımlarını takip ederek aksamadan hizmetin biran önce yapılma noktasında gayretlerine şahit oluyoruz.

Bir bakıyorum;
“Gönüllülük Kulübü Gençlerimizle Sabah namazı için Cami Kebirdeydik.” Derken.diğer yandan;
”Hastanede gençlerimizle birlikte yaşlılara yardım etmeye devam ediyoruz!” Fotoğraflarını görüyorum.
Yurtlarımızda ve Gençlik Merkezlerimizde Eğitim Programlarımıza Katılan binlerce gencimiz sertifikalarını veriyoruz.
Kırşehir’de ''Akıl ve ahlak ile çalışıp bizi geçen bizdendir. Hak ile sabır dileyip, bize gelen bizdendir.” Disturunu gençlere ifade ederken.
Gençlik Ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen birbirinden farklı etkinliklerin ve kültürel faaliyetlerin yer aldığı “GENÇLİK KAMPLARI” Türk Genliği için güzelliklere vesile olmaktadır.
Gençlik Ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç;

“ÜLKEMİZİN ÇOK FARKLI BÖLGELERİNDEN, İLLERİNDEN GELİP BURADA BİRBİRİNİZİ TANIYARAK, KAYNAŞARAK ÜLKEMİZİN GELECEĞİNİN VE İLERLEMESİNİN EN ÖNEMLİ UNSUR LARI SİZLER OLCASINIZ!” Kamplara katılan gençlerimize ifadeleri ile geleceğimizi işaret ediyor.
Özellikle Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özçelik Beyi tebrik ediyorum. Ziya Paşa’nın ifadesi “
Marifet iltifata tabidir, müşterisiz meta zayidir.”
Marifet niye İltifata tabii olamasın ki? Her marifet içerisinde emek, gayret, zeka, bilgi, dikkat, göz nuru gibi unsurları bulundurmaktadır. Değil mi?
Cenabı Allah başarılarınızı daim etsin!

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.