1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Gençlik'te ilk gün heyecanı
Gençlik'te ilk gün heyecanı

Gençlik'te ilk gün heyecanı

Konya’nın en köklü eğitim kurumlarından olan ve eğitim öğretim alanındaki çalışmalarıyla gündem oluşturan Özel Gençlik İlkokulu, 1. Sınıf öğrencileriyle 2016-2017 eğitim-öğretim yılına merhaba dedi. Eğitim öğretim hayatının ilk basamağına adım atan öğrenc

A+A-

Program kapsamında Özel Gençlik İlkokulu Rehberlik Servisi, veliler için İlk Yılında Çocuğun Okul Günlüğü konulu bir seminer programı düzenledi. Beyaz Salonda gerçekleşen seminerin açılış konuşmasını Okul müdürü Barış Çağlayan Çakır yaptı. Çakır: “Ülke olarak zor günlerden geçtiğimiz bu günlerde yavrularımızın hayatlarındaki en mutlu günlerinden biriyle belki de en önemli adımları için bir aradayız. Okula uyum sürecinin okulun birimlerinin tanınmasına, okulun işleyişi ve kuralları hakkında öğrencilerin ve velilerin bilgi sahibi olmasına katkısı büyüktür. Öğrencilerimize millî, manevi değerleri kazandıran, güzel geleceğin mimarları saygı değer öğretmenlerimize, Gençlik Eğitim kurumlarına güvenen ve en değerli varlıklarını emanet eden velilerimize ve sevgili çocuklarımıza başarılı bir eğitim-öğretim yılı diliyorum.” dedi.

Gençlik İlkokulu Rehberlik Servisinin gerçekleştiği sunumda, aile ve okul işbirliğinin önemine ve özellikle okulun ilk günlerinde çocukların yaşayabileceği problemlere dikkat çekilerek, “Çocuk menfaati ortak paydasında” hareket edilmesi gerektiği vurgulandı. Bu anlamda çocuklar için okul-aile birlikteliğinde sergilenecek tavrın akademik yaşamlarında önemli bir adım olacağı da ifade edildi.

Geleneksel anne – baba rolünün yerine, öğrenen ve öğreten, bilinçli, katılımcı veli profilinin öne çıkarılması gerektiği vurgulanan sunumda ayrıca, Öğrencilerin ilk kez girdiği yepyeni bir ortamda yeni insanlarla karşılaşmış heyecanını ve kaygılarını doğal karşılamak gerektiğini ve öğrencilerin için okulda uyulması gereken kuralların, yeni arkadaşların, öğretmenler ve yerine getirilmesi gereken sorumlulukların çocukların okula uyumunu zorlaştırabileceği ifade edildi. Ancak adaptasyon sürecinde okul aile işbirliğinin bu sıkıntıların aşılmasında çok önemli olduğu vurgulandı.

Program Öğrencilere yönelik çeşitli sınıf içi etkinliklerinin ardından yapılan ikramla son buldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.